Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання з нагоди 5-ї річниці з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 16.09.2015

Шановні Сергію Юрійовичу,

члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та

працівники секретаріату!

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України як постійно діючий орган у системі судоустрою створює умови для забезпечення стабільного, своєчасного та якісного наповнення судів професійними кадрами, ефективного й об'єктивного розгляду питань про дисциплінарну відповідальність суддів.

Ваша самовіддана праця, наполегливість і принципова позиція мають важливе значення для формування професійного суддівського корпусу і відновлення довіри суспільства до судів і суддів.

Переконаний, що законодавчі зміни і нова система добору суддівських кадрів сприятимуть реалізації судово-правової реформи в нашій країні та стануть прогресивним кроком на шляху досягнення цілей визначених європейським курсом України.

З...

Детальніше »
Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у першому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 14.09.2015

8-10 вересня 2015 року на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект) відбувся перший тренінг для суддів господарських судів, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова та Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро.

Як зазначив Пабло Роденас, основна увага Проекту зосереджена на аналізі як міжнародного так і українського законодавства з питань інтелектуальної власності, посиленні інституційного потенціалу відповідних державних установ та вдосконаленні правової охорони й захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Крім того, це перший тренінг в рамках Проекту для суддів господарської юрисдикції,...

Детальніше »
У Харкові відбулося засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя»: «Вплив на суд: неправомірний тиск чи стандарти демократії» 11.09.2015

10-11 вересня 2015 року у Харкові відбулося засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя»: «Вплив на суд: неправомірний тиск чи стандарти демократії».

Організаторами заходу виступили господарський суд Харківської області, Харківське регіональне відділення Національної школи суддів України, відділення АПУ в Харківській області, секція суддів Асоціації правників України.

У засіданні клубу взяли участь cудді господарських, адміністративних та загальних судів Харківської області, адвокати, науковці, фахівці в галузі права, психології та соціології, які обговорили прикладні питання, зокрема, щодо правомірного та протиправного впливу на суд; важливості та гарантій суддівської незалежності; процесуальної реакції суддів на випадки неправомірного впливу та неповагу до суду; ролі органів суддівського самоврядування в утвердженні незалежності суду та забезпеченні захисту суддів від втручання в їхню діяльність тощо.

Модераторами заходу були суддя господарського суду Харківської області Тетяна Суярко та суддя Львівського...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 11.09.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ щодо судової реформи.

Також усі бажаючі можуть переглянути програму "Позиція" (телеканал "Рада") на тему: "Правосуддя. Зміни до Конституції" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, яка розміщена на офіційному каналі ВГСУ на "Yotube".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України 08.09.2015

8 вересня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів від ВГСУ на ХІІІ з'їзд суддів України: Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

"У розвитку, головне не втрачати набутих досягнень. Переймати потрібно тільки найкращий досвід", - Голова ВГСУ Богдан Львов 07.09.2015

Таку думку висловив Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов 3 вересня 2015 року під час робочої зустрічі з представниками Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна".

Від Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна" (далі - Місія) у заході взяли участь Кароль Карський - член Президії Європейського парламенту, депутат Європейського парламенту, Високий Комісар Місії у Європейському парламенті, В'ячеслав Буденко - Президент Місії, Володимир Вакула - Голова Представництва Місії у Республіці Польща, Петер Розвадовський - заступник Голови Генерального Представництва Місії у Республіці Польща, Сергій Куртян - радник Голови Місії, Руслан Роженко - директор Департаменту по роботі з ЄСЗПЛ, Сергій Шульженко - директор департаменту по співпраці з правоохоронними органами, Інна Ісаєнко - заступник Голови Науково-експертної ради Місії, Хакан Чалішкан - керівник міжнародної прес-групи.

Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ) на зустрічі представляли Богдан Львов - Голова ВГСУ, Сергій...

Детальніше »
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ! 04.09.2015

1 вересня 2015 року набирає чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

Цим Законом вносяться зміни, зокрема, до Закону України "Про судовий збір" щодо об'єктів справляння судового збору (стаття 3 Закону), розмірів ставок судового збору (стаття 4 Закону), пільг щодо сплати судового збору (стаття 5 Закону), порядку сплати та порядку повернення судового збору (статті 6, 7 Закону).

Відповідно до внесених змін, з 1 вересня 2015 року встановлені такі розміри ставок судового збору за подання до господарського суду:

1) позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати;

3) заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про скасування рішення третейського суду;...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 28.08.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 26.08.2015 № 01-06/1389/15 "Про Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", який набрав чинності 01.09.2015, Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на окремі статті зазначеного Закону.

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в обговоренні актуальних законодавчих змін та судової реформи 28.08.2015

28 серпня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" в рамках засідання "Клубу юрисконсультів" Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь в обговоренні законодавчих змін до Закону України "Про судовий збір" та поділився своїм баченням щодо їхнього впливу на подальшу роботу системи правосуддя.

Як відомо, з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" збільшено ставки судового збору, а також вступили в дію інші норми, пов'язані з порядком його сплати, повернення судового збору тощо.

Як зазначив Богдан Львов, оскільки розмір ставок судового збору практично вирівняно між усіма юрисдикціями, очікується тенденція до повернення справ у господарські суди, що сприятиме рівномірному навантаженню. Тобто, фінансова сторона вже не матиме настільки значний вплив. Раніше середній розмір ставок

Детальніше »
Повідомлення для ЗМІ 28.08.2015

29 липня 2015 року засобами масової інформації поширено повідомлення прес-служби Державної служби фінансового моніторингу України стосовно арешту рахунків діючого судді Вищого господарського суду України та його дружини в банківських установах Ліхтенштейну і Латвії.

У зв'язку з цим, Вищий господарський суд України звернувся до Державної служби фінансового моніторингу України з офіційним запитом щодо підтвердження або спростування зазначеного повідомлення (Див. документ).

Державна служба фінансового моніторингу України листом від 21.08.2015 № 3615/0433-04 не підтвердила, але й не спростувала вищевказану інформацію (Див. документ).

Вищий господарський суд України закликає ЗМІ дотримуватись стандартів журналістики та професійної етики і не тиражувати неперевірені факти.

Переконані, що створення ефективної системи взаємодії судів і ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків демократизації нашої держави.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »