Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Змінено час проведення зборів суддів Вищого господарського суду України 29.09.2015

Збори суддів Вищого господарського суду України відбудуться 01.10.2015 о 12:00 в актовій залі (кімната 206).

Порядок денний:

1. Обрання делегатів на ХІІІ з'їзд суддів України з урахуванням рішення Ради суддів України від 17.09.2015 № 94 (доповідач: Львов Б.Ю. – Голова Вищого господарського суду України).

2. Різне (інформаційні повідомлення).

 

З питань акредитації звертатися до 10:00 1 жовтня 2015 року за телефоном: (044) 536-05-67.

Представники ВГСУ взяли участь у засіданні Наглядового комітету проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 28.09.2015

24 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (далі – ДСІВ) відбулася шоста робоча зустріч з членами Наглядового комітету з питань реалізації проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі – Проект). 

У заході взяли участь Голова ДСІВ Алла Жарінова, керівник Проекту від ЄС Крістіна Фернандез, постійний радник Проекту Пабло Роденас, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олена Мініч, фахівці в сфері інтелектуальної власності та представники Національного агентства України з питань державної служби. 

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський. 

Голова ДСІВ Алла Жарінова подякувала колегам і членам Наглядового комітету за постійну підтримку та фахову допомогу і висловила головне побажання – продовжити ефективну...

Детальніше »
До уваги представників господарських судів України – учасників тренінгу "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні"! 23.09.2015

8-10 вересня 2015 року в рамках проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" відбувся перший тренінг для суддів господарських судів України.

Ознайомитися з матеріалами презентації, яка була представлена під час заходу, можна на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України за посиланням http://sips.gov.ua/ua/08-10092015-seminar.

Також, Ви маєте змогу завантажити рішення Європейського Суду щодо справ про промислові зразки українською мовою, про які йшлося на тренінгу. У файлі міститься додаткова інформація щодо справи про порушення авторських прав у м. Більбао. Завантажити файл.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Керівництво ВГСУ долучилося до громадського обговорення змін до Конституції України в частині правосуддя 21.09.2015

Протягом вересня - жовтня 2015 року на базі провідних українських університетів у 8 містах України відбудуться круглі столи, семінари та інші аналогічні заходи, в рамках яких пройде обговорення в експертному середовищі напрацювань Конституційної Комісії змін до Конституції України в частині правосуддя, ініційовані Президентом України.

Перші громадські обговорення, на яких презентували затверджений Конституційною Комісією текст змін Конституції України в частині правосуддя, пройшли 18 вересня у Конгрегаційній залі дослідницької бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» за участю науковців, представників суддівського корпусу, адвокатів, представників інститутів громадянського суспільства та студентів. В роботі заходу взяли участь Голова Вищого господарського суду України, член Конституційної Комісії Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил.

У вступному слові заступник Глави Адміністрації Президента України, секретар Конституційної Комісії та Голова Робочої групи з питань правосуддя та суміжних правових інститутів...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 21.09.2015

21 вересня 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

У своєму виступі очільник ВГСУ зупинився на змінах до Конституції України в частині правосуддя, зокрема, щодо процедури призначення на посади та кваліфікаційного оцінювання суддів. Богдан Львов порадив колегам більше часу приділяти професійному вдосконаленню та побажав натхнення на подальшу плідну роботу.

Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк також зосередив увагу на судовій реформі та змінах в частині повноважень Вищої ради юстиції: "Ми працюємо над тим, щоб створити систему, яка б унеможливила будь-який вплив на судову владу, яка має бути незалежною, авторитетною і яка б відповідала вимогам суспільства".

Під час навчальної програми суддівська аудиторія...

Детальніше »
Привітання з нагоди 5-ї річниці з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 16.09.2015

Шановні Сергію Юрійовичу,

члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та

працівники секретаріату!

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України як постійно діючий орган у системі судоустрою створює умови для забезпечення стабільного, своєчасного та якісного наповнення судів професійними кадрами, ефективного й об'єктивного розгляду питань про дисциплінарну відповідальність суддів.

Ваша самовіддана праця, наполегливість і принципова позиція мають важливе значення для формування професійного суддівського корпусу і відновлення довіри суспільства до судів і суддів.

Переконаний, що законодавчі зміни і нова система добору суддівських кадрів сприятимуть реалізації судово-правової реформи в нашій країні та стануть прогресивним кроком на шляху досягнення цілей визначених європейським курсом України.

З...

Детальніше »
Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у першому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 14.09.2015

8-10 вересня 2015 року на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект) відбувся перший тренінг для суддів господарських судів, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова та Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро.

Як зазначив Пабло Роденас, основна увага Проекту зосереджена на аналізі як міжнародного так і українського законодавства з питань інтелектуальної власності, посиленні інституційного потенціалу відповідних державних установ та вдосконаленні правової охорони й захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Крім того, це перший тренінг в рамках Проекту для суддів господарської юрисдикції,...

Детальніше »
У Харкові відбулося засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя»: «Вплив на суд: неправомірний тиск чи стандарти демократії» 11.09.2015

10-11 вересня 2015 року у Харкові відбулося засідання дискусійного клубу «Ефективне правосуддя»: «Вплив на суд: неправомірний тиск чи стандарти демократії».

Організаторами заходу виступили господарський суд Харківської області, Харківське регіональне відділення Національної школи суддів України, відділення АПУ в Харківській області, секція суддів Асоціації правників України.

У засіданні клубу взяли участь cудді господарських, адміністративних та загальних судів Харківської області, адвокати, науковці, фахівці в галузі права, психології та соціології, які обговорили прикладні питання, зокрема, щодо правомірного та протиправного впливу на суд; важливості та гарантій суддівської незалежності; процесуальної реакції суддів на випадки неправомірного впливу та неповагу до суду; ролі органів суддівського самоврядування в утвердженні незалежності суду та забезпеченні захисту суддів від втручання в їхню діяльність тощо.

Модераторами заходу були суддя господарського суду Харківської області Тетяна Суярко та суддя Львівського...

Детальніше »
Розділ "Публікації у ЗМІ" доповнено новими матеріалами 11.09.2015

Розділ "Публікації у ЗМІ" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено актуальними інтерв'ю та коментарями суддів ВГСУ щодо судової реформи.

Також усі бажаючі можуть переглянути програму "Позиція" (телеканал "Рада") на тему: "Правосуддя. Зміни до Конституції" за участю Голови ВГСУ Богдана Львова, яка розміщена на офіційному каналі ВГСУ на "Yotube".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України 08.09.2015

8 вересня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів від ВГСУ на ХІІІ з'їзд суддів України: Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ