Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства 16.10.2015

15 жовтня 2015 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства.

Відкриваючи засідання круглого столу, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на тому, що залучення інвестицій в економіку України неможливе без гарантування прав акціонерів та учасників господарських товариств як основних інвесторів, у тому числі за допомогою ефективного механізму захисту їх корпоративних прав. 

Під час свого виступу заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук зазначив, що корпоративні спори є однією з найбільш складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами. Це обумовлено як широким колом питань, які можуть бути предметом спору, складом сторін (фізичні особи, які не мають достатньої правової обізнаності з питань, що можуть бути предметом позову та доказуванням), так і неоднозначним тлумаченням одних і тих самих правових норм різними судовими інстанціями, недостатнім правовим врегулюванням правовідносин,...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди Дня захисника України 13.10.2015

Шановні співвітчизники!

 

Щиро вітаю Вас із Днем захисника України, який цьогоріч відзначається вперше 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято започатковане з метою вшанування бойового подвигу і самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги і турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Захисники України – це всі небайдужі, свідомі громадяни, які своєю працею, сумлінною професійною діяльністю та волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний та інформаційний захист держави. Всі, хто вболіває за її долю, подальше майбутнє й працює на її розвиток. Саме 14 жовтня має стати виявом поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності.

В це світле свято сердечно бажаю вам миру, родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та наснаги у відродженні найкращих...

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере взяв участь у роботі ІІІ щорічного форуму юрисконсультів 13.10.2015

13 жовтня 2015 року газета "Юридическая практика" вже традиційно провела ІІІ щорічний форум юрисконсультів, який став майданчиком для обміну досвідом юрисконсультів, представників провідних юридичний компаній, органів державної влади та суддів вищих спеціалізованих судів.

Форум проходив у форматі кількох паралельних сесій. У засіданні першої секції "Судова практика" другої сесії з доповіддю на тему: "Корпоративні спори: тенденції судової практики" виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере. Він, зокрема, зупинився на загальній характеристиці корпоративних спорів, їх підвідомчості, моментах виникнення і припинення корпоративних прав, окремих аспектах реалізації корпоративних прав тощо. 

Валерій Картере також зазначив, що корпоративні спори є однією із складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами, і до касаційної інстанції оскаржується близько 30% судових рішень цієї категорії.

На його думку, законодавство фрагментарно регулює корпоративні правовідносини, через що судова практика в корпоративних спорах не є однозначною...

Детальніше »
Шановні колеги-юристи! 07.10.2015

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня юриста! 

У цей непростий час, який переживає наша країна, на Вас, юристів, покладена велика відповідальність відстоювати і захищати законні права та інтереси громадян України, наближаючи державу до європейських стандартів.

Ваші фахові знання, професійна майстерність, творчий підхід та інтелектуальний потенціал є запорукою реалізації демократичних реформ в країні та її впевненого поступу вперед. 

Бажаю Вам миру і злагоди, міцного здоров’я та родинного щастя, наполегливості та нових звершень на шляху утвердження верховенства Закону і Справедливості!

 

З повагою

Голова Вищого 

господарського суду України Богдан Львов

Судді ВГСУ взяли участь у IV Судовому форумі асоціації правників України 05.10.2015

1-2 жовтня 2015 року за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" відбувся IV Судовий форум Асоціації правників України (далі – Форум).

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, судді ВГСУ Ніна Акулова, Інна Алєєва, Світлана Владимиренко, Олексій Євсіков, Лілія Катеринчук, Віталій Корсак, Сергій Куровський, Володимир Поліщук, Ольга Попікова, Світлана Самусенко та Світлана Шевчук.

Також у заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник міського голови, секретар Київської міської ради Олексій Резніков, керівник групи експертів проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліюс Валанчюс, міжнародні...

Детальніше »
Голова ВГCУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні” 02.10.2015

1 жовтня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвяченій 10-річчю започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України.

Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

З привітанням до учасників заходу звернулися Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, старший менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх, в.о. Директора Німецького Фонду міжнародного...

Детальніше »
Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України 01.10.2015

1 жовтня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів на ХІІІ з'їзд суддів України від ВГСУ (з урахуванням рішення Ради суддів України від 17.09.2015 № 94) Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.   

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Привітання з нагоди 5-ї річниці з дня утворення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 01.10.2015

Шановні Борисе Івановичу, судді та працівники апарату!

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею з дня утворення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Початок функціонування суду став логічним продовженням чергового етапу судово-правової реформи і вдосконалення системи судочинства на принципах територіальності, спеціалізації та інстанційності. 

За короткий проміжок часу завдяки самовідданій праці, сумлінності та згуртованості Ви спромоглися створити гідні умови для стабільної роботи суду, закласти міцне інтелектуальне підґрунтя для подальшого розвитку системи загальних судів з метою належного захисту прав людини відповідно до Конституції України та її міжнародних зобов’язань.

Переконаний, що Ваші професійні зусилля будуть винагороджені повагою і довірою, сприятимуть утвердженню засад законності, справедливості та забезпеченню прав і законних інтересів громадян.

З нагоди свята щиро бажаю Вам мирного неба, міцного...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2015 року 01.10.2015

У вересні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 115 звернень і 6776 запитів на інформацію, зокрема:

- 115 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 25 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 6751 усний запит щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 29.09.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 24.09.2015 № 01-06/1593/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 5, 6 Інформаційного листа ВГСУ "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (у редакції Закону України від 15.01.2015 № 119-VIII).

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ