Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Секретар першої судової палати Валерій Картере взяв участь в обговоренні актуальних питань практики застосування Закону України "Про третейські суди" 02.11.2015

У приміщенні Київського регіонального центру Національної академії правових наук України 30 жовтня 2015 року відбулося засідання круглого столу на тему: "Актуальні питання практики застосування Закону України "Про третейські суди".

У роботі круглого столу взяли участь Голова третейської палати України, голови третейських судів, представники Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних, апеляційних судів, юристи, адвокати та ін. 

Предметом обговорення на засіданні круглого столу стали процесуальні аспекти третейського розгляду, практика скасування рішень третейських судів, проблематика розгляду судами заяв про виконання рішень та визначення механізмів досягнення єдності судової практики із зазначених питань тощо. 

Учасники круглого столу особливу увагу приділили обговоренню постанови Верховного Суду України від 02.09.2015 у справі №6-856цс15, якою визначено, що спори щодо захисту прав споживачів, у тому числі...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 02.11.2015

2 листопада 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор по забезпеченню організаційної діяльності НШСУ Володимир Мазурок.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів та науковців. 

Довідково: Програма підготовки суддів апеляційних господарських судів триватиме з 2 до 6 листопада 2015 року. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2015 року 02.11.2015

У жовтні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 95 звернень і 5896 запитів на інформацію, зокрема:

- 95 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 34 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 5862 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

ПОВІДОМЛЕННЯ 29.10.2015

Сьогодні 30.10.2015 Конституційна комісія схвалила Пропозиції Робочої групи з питань правосуддя та суміжних правових інститутів до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" (щодо розділу "Правосуддя" Конституції України), які буде передано на розгляд Президенту України.

Згідно з проектом цього Закону частиною четвертою статті 125 Конституції України прямо передбачено існування Вищих спеціалізованих судів.

Не знайшла підтримки і пропозиція про повне звільнення суддівського корпусу.

Також пунктом 19 розділу XV Перехідних положень не передбачено ані автоматичного звільнення суддів, призначених на посаду вперше, до набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Конституції України", ані проходження ними конкурсу на загальних підставах разом із кандидатами, які не працювали на посаді судді раніше.

 

Член Конституційної комісії,

Голова Вищого господарського суду України                                                                                ...

Детальніше »
“Поглиблення спеціалізації — ефективний інструмент підвищення якості правосуддя”, - Голова ВГСУ Богдан Львов 27.10.2015

27 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл “Патентний суд: за та проти”, організований Комітетом Асоціації правників України з інтелектуальної власності.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Букіна, начальник відділу організації захисту прав і розгляду заперечень ДП “Український інститут інтелектуальної власності” Микола Потоцький, експерти в галузі захисту прав інтелектуальної власності, практикуючі юристи та науковці.

На круглому столі обговорювалось питання доцільності створення спеціалізованого суду, який би займався розглядом справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності; зарубіжний досвід створення системи органів патентної юрисдикції та реалії України: патентний суд чи судова спеціалізація.

Як зазначали спікери, про необхідність створення патентного суду в нашій країні почали говорити ще на початку 90-х років і цей процес є невідворотнім,...

Детальніше »
За підсумками робочого візиту керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу 26.10.2015

19-23 жовтня 2015 року відбувся робочий візит керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу: Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей.

В ході візиту Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук провели низку зустрічей з колективами судів, на яких обговорили найважливіші аспекти судової та конституційної реформи, зокрема: щодо змін в судовій системі; питання організації роботи судів та якості відправлення правосуддя; шляхи покращення комунікації судів зі ЗМІ та громадськістю з метою підвищення іміджу судової влади і відновлення рівня довіри до неї; проблеми матеріального забезпечення судів тощо.

Крім того, 23 жовтня 2015 року у Львівському апеляційному господарському суді відбулась зустріч керівництва ВГСУ та голови Львівського апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького, заступника голови Львівського апеляційного господарського суду Тетяни Костів і голови господарського суду Львівської...

Детальніше »
Вищим господарським судом України надано методичну допомогу господарському суду Дніпропетровської області з питань вирішення спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства 23.10.2015

З 19 по 23 жовтня 2015 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Дніпропетровської області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: секретаря першої судової палати, судді Валерія Картере, начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитра Умрихіна та головного спеціаліста відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олесі Лукомської.

Захід відбувся на виконання пункту 3.17 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік.

Робочою групою вивчено стан здійснення правосуддя, додержання норм чинного законодавства під час розгляду справ зі спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства, а також стан організаційної роботи з дотримання вимог процесуального законодавства під час розгляду спорів зазначених категорій.

За підсумками надання методичної допомоги Господарському суду Дніпропетровської області 22 жовтня 2015 року проведено круглий стіл. Засідання круглого столу відбулося на базі Дніпропетровського апеляційного господарського...

Детальніше »
У місті Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" 23.10.2015

20-21 жовтня 2015 року у Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді", організований в рамках реалізації компоненту ІІІ "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" українсько-канадського Проекту "Освіта суддів для економічного розвитку" (далі – Проект).

Мета заходу – обговорення результатів впровадження дворічної процедури досудового врегулювання спорів у 4-х пілотних судах: Івано-Франківському міському суді, Івано-Франківському окружному адміністративному суді, Малиновському районному суді міста Одеси, Одеському окружному адміністративному суді; ознайомлення суддів загальних та адміністративних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей з розвитком механізмів зазначеної процедури, перевагами і ключовими факторами, які необхідно враховувати в процесі таких засідань та набуття суддями практичних навиків проведення процедури досудового врегулювання.

Із вітальним словом виступили начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в обговоренні актуальних питань захисту прав ІВ в контексті Угоди про асоціацію та підвідомчості справ про захист прав ІВ 19.10.2015

15 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл "Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

У заході взяли участь перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, судді Господарського суду міста Києва Оксана Марченко та Оксана Гумега, суддя Київського апеляційного господарського суду Сергій Сотников, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена Кафідова, член колегії, представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Сергій Семенюк, аташе з інтелектуальних прав Посольства США Дональд Таунсенд, постійний радник Проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" Пабло Роденас, представники у справах інтелектуальної власності, Міністерства юстиції України,...

Детальніше »
У Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики» 17.10.2015

15-16 жовтня 2015 року у Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар для суддів господарських судів на тему: «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики», організований Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Центром комерційного права.

В роботі заходу взяли участь судді господарських судів Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської і Харківської областей, Донецького та Харківського апеляційних господарських судів і Вищого господарського суду України.

Вітальними словами семінар відкрили директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, заступник голови Харківського апеляційного господарського суду Олексій Крестьянінов та директор Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України Валентина Коржик. 

Під час семінару суддя Вищого господарського суду України Олександр Удовиченко і директор Центру комерційного права Валентина Данішевська розглянули практичні аспекти та проблемні питання застосування...

Детальніше »