Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Президент України призначив суддів до місцевих господарських судів 03.10.2017

Указом Президента України від 28 вересня 2017 року №296/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Дніпропетровської області - БЄЛІК Вікторію Геннадіївну;

судді господарського суду Донецької області - ЧЕРНОВУ Оксану Володимирівну;

судді господарського суду Кіровоградської області - ПОЛІЩУК Ганну Борисівну;

суддів господарського суду Рівненської області: БЕРЕЖНЮК Віту Вячеславівну, ЦЕРКОВНУ Наталію Федорівну;

судді господарського суду Сумської області - СПИРИДОНОВУ Надію Олександрівну;

суддів господарського суду Харківської області: БУРАКОВУ Аллу Миколаївну, ЖИГАЛКІНА Івана Павловича, РИЛЬОВУ Вікторію В'ячеславівну, ШАТЕРНІКОВА Миколу Івановича;

судді господарського суду міста Києва - БАРАНОВА Дмитра Олександровича.

Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності 03.10.2017

На офіціному веб-сайті Президента України оприлюднено  Указ від 29 вересня №299/2017 "Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності", який прийнято відповідно до підпункту 6 пункту 161 і розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, статті 19, пунктів 15, 40 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

30 вересня 2017 року Державною судовою адміністрацією України затверджено наказ №929 "Про визначення кількості суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності", яким визначено кількість суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності  - 21 посаду. Наказ Державної судової адміністрації України видано після погодження Вищою радою правосуддя кількості суддів (рішення ВРП від 30.09.2017 № 3065/0/15-17).

Судді ВГСУ взяли участь у роботі VІ Судового форуму АПУ 02.10.2017

28-29 вересня 2017 року відбувся один із наймасштабніших та найпливовіших заходів року на юридичному ринку країни - VІ Судовий форум (далі – Форум) Асоціації правників України. 

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, голова комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF Анна Огренчук, Голова департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, керівник групи експертів Проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Довідас Віткаускас, члени Вищої ради правосуддя, судді вищих спеціалізованих судів, судді апеляційних і місцевих господарських судів, провідні юристи та науковці.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, судді ВГСУ Лариса Рогач, Тетяна Дроботова, Інна Алєєва, Віталій...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2017 року 02.10.2017

У вересні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 114 звернень і 5994 запити на інформацію, зокрема:

- 114 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 37 письмових запитів на інформацію та 507 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 5450 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Співчуття з приводу смерті судді Одеського апеляційного господарського суду Ліпчанської Надії Володимирівни 25.09.2017

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу смерті судді Одеського апеляційного господарського суду Ліпчанської Надії Володимирівни

З честю виконуючи свої професійні обов'язки, Надія Володимирівна була прикладом гідного служіння Закону і Справедливості.

Розділяємо біль тяжкої втрати з рідними та близькими, з усіма, хто знав і шанував її як висококваліфікованого фахівця та чудову людину. 

Переконані, що світлий образ Ліпчанської Надії Володимирівни, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті. 

Вічна пам'ять... 

 

Колектив Вищого господарського суду України

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в урочистостях з нагоди 25-річчя діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України 14.09.2017

14 вересня 2017 року відбулися урочистості з нагоди  25-річчя діяльності Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС при ТПП України), а також IV Міжнародні арбітражні читання пам'яті академіка І.Г.Побірченка на тему: "Міжнародний комерційний арбітраж: виклики сучасності". 

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова МКАС при ТПП України Микола Селівон, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, депутат Верховної Ради України Руслан Сидорович, державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев, провідні юристи та науковці.

Виступаючи з вітальною промовою, Голова ВГСУ Богдан Львов зазначив, що діяльність МКАС при ТПП України є яскравим прикладом успішного функціонування в Україні позасудової процедури вирішення спорів між суб'єктами підприємницької діяльності.

"Найбільш високе досягнення МКАС - це збереження професійного корпусу арбітрів...

Детальніше »
Затверджено Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя 07.09.2017

Вища рада правосуддя під час засідання 5 вересня 2017 року розглянула питання про затвердження Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя.

Як повідомив доповідач із зазначеного питання – заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, відповідно до частини першої статті 150 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30 вересня 2016 року, призначення на посади державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування, оплата праці та соціальні гарантії працівників апаратів місцевих, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, апарату Верховного Суду, секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України регулюються нормами законодавства про державну службу з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Частиною третьою цієї норми передбачено, що особливості проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах...

Детальніше »
14 вересня 2017 року ВРП розпочне розгляд матеріалів кандидатів на посади суддів Верховного Суду 06.09.2017

14 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розпочне розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Верховного Суду.

14–25 вересня 2017 відбудеться засідання Вищої ради правосуддя, під час якого буде розглянуто матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного та Касаційного адміністративного судів у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Відповідно до Конституції України, законів України «Про Вищу раду правосуддя» та «Про судоустрій і статус суддів» Вища рада правосуддя розглядає рекомендації та ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду.

За результатами розгляду рекомендацій ВРП може ухвалити рішення про внесення подання Президентові України про призначення...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов привітав підприємців з професійним святом 01.09.2017

01 вересня 2017 року Голова ВГСУ Богдан Львов на запрошення Президента УСПП, Голови Антикризової ради громадськиї організацій України Анатолія Кінаха взяв участь у засіданні Правління УСПП та урочистому зібранні з нагоди Дня підприємця.

У заході взяли участь провідні підприємці та лідери громадських об’єднань України, парламентарі, представники центральних та місцевих органів державної влади, дипломатичного корпусу, національних та міжнародних організацій-партнерів УСПП.

Голова ВГСУ Богдан Львов долучився до численних привітань з нагоди професійного свята, побажав підприємцям міцного здоров'я, терпіння, злагоди, миру та добра. 

У своєму виступі очільник ВГСУ підкреслив, що найголовнішим для розвитку держави є здорова конкуренція та справедливий суд. Він наголосив на важливості добре налагодженого зворотного зв’язку з діловим середовищем, адже воно є не лише “споживачем послуг” господарських судів, але й головним експертом і оцінювачем їх якості. Богдан Львов переконаний, що держава має створювати сприятливий клімат для...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за серпень 2017 року 01.09.2017

У серпні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 72 звернення і 5173 запити на інформацію, зокрема:

- 72 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 44 письмових запитів на інформацію та 532 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4597 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.