Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
“Поглиблення спеціалізації — ефективний інструмент підвищення якості правосуддя”, - Голова ВГСУ Богдан Львов 27.10.2015

27 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл “Патентний суд: за та проти”, організований Комітетом Асоціації правників України з інтелектуальної власності.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Букіна, начальник відділу організації захисту прав і розгляду заперечень ДП “Український інститут інтелектуальної власності” Микола Потоцький, експерти в галузі захисту прав інтелектуальної власності, практикуючі юристи та науковці.

На круглому столі обговорювалось питання доцільності створення спеціалізованого суду, який би займався розглядом справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності; зарубіжний досвід створення системи органів патентної юрисдикції та реалії України: патентний суд чи судова спеціалізація.

Як зазначали спікери, про необхідність створення патентного суду в нашій країні почали говорити ще на початку 90-х років і цей процес є невідворотнім,...

Детальніше »
За підсумками робочого візиту керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу 26.10.2015

19-23 жовтня 2015 року відбувся робочий візит керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу: Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей.

В ході візиту Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук провели низку зустрічей з колективами судів, на яких обговорили найважливіші аспекти судової та конституційної реформи, зокрема: щодо змін в судовій системі; питання організації роботи судів та якості відправлення правосуддя; шляхи покращення комунікації судів зі ЗМІ та громадськістю з метою підвищення іміджу судової влади і відновлення рівня довіри до неї; проблеми матеріального забезпечення судів тощо.

Крім того, 23 жовтня 2015 року у Львівському апеляційному господарському суді відбулась зустріч керівництва ВГСУ та голови Львівського апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького, заступника голови Львівського апеляційного господарського суду Тетяни Костів і голови господарського суду Львівської...

Детальніше »
Вищим господарським судом України надано методичну допомогу господарському суду Дніпропетровської області з питань вирішення спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства 23.10.2015

З 19 по 23 жовтня 2015 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Дніпропетровської області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: секретаря першої судової палати, судді Валерія Картере, начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитра Умрихіна та головного спеціаліста відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олесі Лукомської.

Захід відбувся на виконання пункту 3.17 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік.

Робочою групою вивчено стан здійснення правосуддя, додержання норм чинного законодавства під час розгляду справ зі спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства, а також стан організаційної роботи з дотримання вимог процесуального законодавства під час розгляду спорів зазначених категорій.

За підсумками надання методичної допомоги Господарському суду Дніпропетровської області 22 жовтня 2015 року проведено круглий стіл. Засідання круглого столу відбулося на базі Дніпропетровського апеляційного господарського...

Детальніше »
У місті Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" 23.10.2015

20-21 жовтня 2015 року у Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді", організований в рамках реалізації компоненту ІІІ "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" українсько-канадського Проекту "Освіта суддів для економічного розвитку" (далі – Проект).

Мета заходу – обговорення результатів впровадження дворічної процедури досудового врегулювання спорів у 4-х пілотних судах: Івано-Франківському міському суді, Івано-Франківському окружному адміністративному суді, Малиновському районному суді міста Одеси, Одеському окружному адміністративному суді; ознайомлення суддів загальних та адміністративних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей з розвитком механізмів зазначеної процедури, перевагами і ключовими факторами, які необхідно враховувати в процесі таких засідань та набуття суддями практичних навиків проведення процедури досудового врегулювання.

Із вітальним словом виступили начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в обговоренні актуальних питань захисту прав ІВ в контексті Угоди про асоціацію та підвідомчості справ про захист прав ІВ 19.10.2015

15 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл "Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

У заході взяли участь перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, судді Господарського суду міста Києва Оксана Марченко та Оксана Гумега, суддя Київського апеляційного господарського суду Сергій Сотников, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена Кафідова, член колегії, представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Сергій Семенюк, аташе з інтелектуальних прав Посольства США Дональд Таунсенд, постійний радник Проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" Пабло Роденас, представники у справах інтелектуальної власності, Міністерства юстиції України,...

Детальніше »
У Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики» 17.10.2015

15-16 жовтня 2015 року у Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар для суддів господарських судів на тему: «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики», організований Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Центром комерційного права.

В роботі заходу взяли участь судді господарських судів Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської і Харківської областей, Донецького та Харківського апеляційних господарських судів і Вищого господарського суду України.

Вітальними словами семінар відкрили директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, заступник голови Харківського апеляційного господарського суду Олексій Крестьянінов та директор Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України Валентина Коржик. 

Під час семінару суддя Вищого господарського суду України Олександр Удовиченко і директор Центру комерційного права Валентина Данішевська розглянули практичні аспекти та проблемні питання застосування...

Детальніше »
Круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства 16.10.2015

15 жовтня 2015 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства.

Відкриваючи засідання круглого столу, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на тому, що залучення інвестицій в економіку України неможливе без гарантування прав акціонерів та учасників господарських товариств як основних інвесторів, у тому числі за допомогою ефективного механізму захисту їх корпоративних прав. 

Під час свого виступу заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук зазначив, що корпоративні спори є однією з найбільш складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами. Це обумовлено як широким колом питань, які можуть бути предметом спору, складом сторін (фізичні особи, які не мають достатньої правової обізнаності з питань, що можуть бути предметом позову та доказуванням), так і неоднозначним тлумаченням одних і тих самих правових норм різними судовими інстанціями, недостатнім правовим врегулюванням правовідносин,...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди Дня захисника України 13.10.2015

Шановні співвітчизники!

 

Щиро вітаю Вас із Днем захисника України, який цьогоріч відзначається вперше 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято започатковане з метою вшанування бойового подвигу і самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги і турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Захисники України – це всі небайдужі, свідомі громадяни, які своєю працею, сумлінною професійною діяльністю та волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний та інформаційний захист держави. Всі, хто вболіває за її долю, подальше майбутнє й працює на її розвиток. Саме 14 жовтня має стати виявом поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності.

В це світле свято сердечно бажаю вам миру, родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та наснаги у відродженні найкращих...

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере взяв участь у роботі ІІІ щорічного форуму юрисконсультів 13.10.2015

13 жовтня 2015 року газета "Юридическая практика" вже традиційно провела ІІІ щорічний форум юрисконсультів, який став майданчиком для обміну досвідом юрисконсультів, представників провідних юридичний компаній, органів державної влади та суддів вищих спеціалізованих судів.

Форум проходив у форматі кількох паралельних сесій. У засіданні першої секції "Судова практика" другої сесії з доповіддю на тему: "Корпоративні спори: тенденції судової практики" виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере. Він, зокрема, зупинився на загальній характеристиці корпоративних спорів, їх підвідомчості, моментах виникнення і припинення корпоративних прав, окремих аспектах реалізації корпоративних прав тощо. 

Валерій Картере також зазначив, що корпоративні спори є однією із складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами, і до касаційної інстанції оскаржується близько 30% судових рішень цієї категорії.

На його думку, законодавство фрагментарно регулює корпоративні правовідносини, через що судова практика в корпоративних спорах не є однозначною...

Детальніше »
Шановні колеги-юристи! 07.10.2015

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня юриста! 

У цей непростий час, який переживає наша країна, на Вас, юристів, покладена велика відповідальність відстоювати і захищати законні права та інтереси громадян України, наближаючи державу до європейських стандартів.

Ваші фахові знання, професійна майстерність, творчий підхід та інтелектуальний потенціал є запорукою реалізації демократичних реформ в країні та її впевненого поступу вперед. 

Бажаю Вам миру і злагоди, міцного здоров’я та родинного щастя, наполегливості та нових звершень на шляху утвердження верховенства Закону і Справедливості!

 

З повагою

Голова Вищого 

господарського суду України Богдан Львов