Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Увага! Перенесення робочих днів у 2016 році! 30.12.2015

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1155-р, рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України від 26.11.2015, статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою створення сприятливих умов для святкування 7 січня – Різдва Христового, 8 –  березня Міжнародного жіночого дня та 28 червня –  Дня Конституції України, а також раціонального використання робочого часу перенесено робочі дні з: 

п’ятниці 8 січня – на суботу 16 січня;

понеділка 7 березня – на суботу 12 березня;

понеділка 27 червня – на суботу 2 липня.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2015 року 30.12.2015

У грудні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 74 звернень і 4983 запитів на інформацію, зокрема:

- 74 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 12 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4909 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Суддями Вищого господарського суду України проведено круглий стіл з питань застосування Господарського процесуального кодексу України 23.12.2015

22 грудня 2015 року відбулось засідання круглого столу (в форматі відеоконференцзв'язку) за участю суддів Вищого господарського суду України, Харківського апеляційного господарського суду, господарського суду Харківської області, господарського суду Полтавської області та господарського суду Сумської області з обговорення окремих питань застосування Господарського процесуального кодексу України  та Закону України "Про судовий збір".

Так, суддя, секретар другої судової палати Вищого господарського суду України Тетяна Дроботова відповіла на питання суддів щодо застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 № 484-VIII). Окрему увагу при обговоренні даного питання було приділено доведенню до відома суддів роз'яснень з відповідного питання, викладених у постанові пленуму Вищого господарського суду України  від 16.12.2015 № 2 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", якою внесено зміни до низки постанов пленуму саме з огляду на останні зміни, внесені...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 22.12.2015

16 грудня 2015 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови: № 1 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних відносин (перше читання)", № 2 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України" та № 3 "Про узагальнення судової практики вирішення спорів, що виникають у сфері надання послуг з електропостачання".

“Найпершою та найважливішою гарантією забезпечення якісного і справедливого судового захисту прав людини є професійність та висока кваліфікація суддів,” - Богдан Львов 21.12.2015

18 грудня 2015 року в місті Києві відбулася третя міжнародна науково-практична конференція “Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини”, приурочена до 5-ї річниці створення Національної школи суддів України (далі - НШСУ).

Захід організований НШСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” за участі спільного проекту ЄС-РЄ “Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні”.

Основною метою конференції був обмін думками та досвідом щодо кращих світових практик суддівської освіти і перспективних напрямів вдосконалення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу для забезпечення гарантій захисту прав людини у суді.

Участь в заході взяли очільники найвищих судових інституцій України, судді всіх юрисдикцій та Європейського суду з прав людини, українські та міжнародні експерти, науковці, представники міжнародних та неурядових організацій. 

...

Детальніше »
Колектив Вищого господарського суду України продовжив традицію привітання дітлахів зі святом Святого Миколая 18.12.2015

Напередодні дня Святого Миколая працівники Вищого господарського суду України відвідали своїх підшефних – Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель Київської області.

З нагоди свята малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливий святковий концерт.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

Довідка: Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького є спеціалізованим закладом медико-соціальної реабілітації для надання медичної допомоги дітям-сиротам, які залишились без піклування батьків, з органічним ураженням центральної нервової системи, в тому числі дитячим церебральним паралічем, з порушенням психіки. Заклад функціонує з 1933 року.

 

У ВГСУ відбулася зустріч з делегацією Міністерства юстиції Естонської Республіки 18.12.2015

17 грудня 2015 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулася зустріч керівництва суду з делегацією Міністерства юстиції Естонської Республіки.

ВГСУ відвідали Міністр юстиції Естонської Республіки Урмас Рейнсалу, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Сулев Канніке, Радник Міністерства юстиції Естонської Республіки Марія Суурна та Перший секретар Посольства Естонської Республіки в Україні Роман Винарчук.

На заході були також присутні представники Міністерства юстиції України – директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Олександр Олійник та представник протоколу Міністерства юстиції України Анна Малдрик.

Від ВГСУ у зустрічі взяли участь Голова суду Богдан Львов, заступник Голови Геннадій Кравчук, керівник апарату Наталія Пляс та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

В ході зустрічі естонських гостей ознайомили з системою господарських судів України та кроками її реформування, обговорили питання...

Детальніше »
Відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України 16.12.2015

16 грудня 2015 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі — Пленум), в роботі якого взяли участь заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, начальник Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах Сергій Тимченко, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок, представники юридичних та банківських установ.

Секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере презентував присутнім проект постанови Пленуму “Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних відносин”, яка була прийнята в першому читанні. Повторний розгляд планується на найближчому засіданні Пленуму ВГСУ після її доопрацювання.

Крім того, Пленум вніс зміни і доповнення до деяких постанов Пленуму ВГСУ, зокрема, що стосуються сплати судового збору, а також затвердив  узагальнення судової практики вирішення спорів, що...

Детальніше »
“Прозорість є найбільш дієвим кроком до забезпечення справедливого судочинства”, - Богдан Львов 15.12.2015

14 грудня 2015 року у Верховному Суді України відбувся міжнародний форум правосуддя “Судова реформа: підвищити довіру до суду та створити стандарти правосуддя в Україні” (далі - Форум), в якому взяли участь керівництво, судді та працівники прес-служб Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, відомі правники, міжнародні експерти, громадські активісти та представники ЗМІ.

Також на захід були запрошені переможці конкурсу “Репортер відкритого суду” проекту “Відкритий Суд”, в ході якого громадські активісти з усіх областей України проводили моніторинг судових засідань у судах різних рівнів та юрисдикцій. Найрезонансніші відеозаписи, де висвітлювалися як позитивні, так і проблемні моменти під час судових засідань, було продемонстровано учасникам заходу.

Виступаючи перед учасниками Форуму, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на позитивних змінах законодавства в частині правосуддя. На його думку, процес реформування вже розпочато, зокрема, запроваджено механізми очищення...

Детальніше »
Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів! 14.12.2015

Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників суду!

Почесна місія служіння правосуддю вимагає від нас — суддів та працівників судових органів — високого рівня знань, досвіду та виняткових особистих якостей: честі, гідності, відданості справі та наполегливості. 

З нагоди професійного свята бажаю миру, добра, успіхів у роботі, міцного здоров’я й родинного затишку!

Хай не зрадять Вас витримка та сила духу, не вичерпуються джерела наснаги та оптимізму й завжди повняться сонячним теплом та достатком Ваші оселі!

 

З повагою

Голова

Вищого господарського суду України                                                            Богдан Львов