Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 04.02.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 04.02.2016 № 01-06/177/16 "Про відкликання пункту 10 Оглядового листа ВГСУ від 28.01.2016 № 01-06/131/16 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням господарськими судами Закону України "Про виконавче провадження".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Конституційний Суд України оприлюднив Висновок у справі правосуддя 02.02.2016

1 лютого 2016 року Конституційний Суд України офіційно оприлюднив Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Приводом для розгляду справи стало надходження до Конституційного Суду України доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. N 3524) в редакції від 26 січня 2016 року згідно з Постановою Верховної Ради України від 28 січня 2016 року N 950-VIII "Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України" для надання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Доопрацьований законопроект доповнений положенням щодо надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за січень 2016 року 01.02.2016

У січні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4080 запитів на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 12 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4068 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

"Если Украина пытается стать европейским государством, то другого пути, кроме как повышать удельный вес интеллектуальной собственности — нет", — председатель ВХСУ Б. Львов 01.02.2016

"Наука ныне переживает сложные времена",— отметила директор НИИ интеллектуальной собственности Национальной академии правовых наук Украины Елена Орлюк, открывая сегодняшний круглый стол на тему "Актуальные проблемы судебной защиты прав интеллектуальной собственности на Украине". Тем не менее, она считает, что нужно возрождать сотрудничество между разными ветвями власти, ведь без эволюционного развития пострадают все. Она подчеркнула, что процесс реформирования сейчас происходит во всех направлениях, и основным заданием специалистов в сфере интеллектуальной собственности является доведение законотворческих инициатив до качественного законодательного акта.

Елена Орлюк подчеркнула, что без надлежащей судебной защиты, Украина не может претендовать высокие позиции в рейтингах, не может быть инвестиционно привлекательной. Также она выразила желание, что Верховный Суд Украины уделял бы столько вниманию обобщению практики по делам в сфере интеллектуальной собственности, так как это делает, к примеру, Высший хозяйственный суд Украины (ВХСУ).

Детальніше »

Розділ "Судова практика" доповнено новим оглядовим листом 29.01.2016

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим оглядовим листом ВГСУ від 28.01.2016 № 01-06/131/16 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов’язаних із застосуванням господарськими судами Закону України "Про виконавче провадження" (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ).

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Десять суддів Конституційного Суду України висловили окрему думку щодо внесення змін до Конституції України в частині правосуддя 29.01.2016

27 січня 2016 року, на офіційному сайті Конституційного Суду України, оприлюднено Окремі думки десяти суддів Конституційного Суду України стосовно Висновку Конституційного суду України у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя вимогам статей 157, 158 Конституції України (реєстр. N 3524).

Нагадаємо, що 22 січня 2016 року Конституційний Суд України визнав проект змін до Конституції України в частині правосуддя таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону. Рішення суду оголосив Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін.

Окрема думка судді Касмініна О.В. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Литвинова О.М. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Мельника М.І. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Сліденка І.Д. до висновку 1-в/2016

Окрема...

Детальніше »
У ВГСУ відбувся "круглий стіл" на тему: "Зміни до Господарського процесуального кодексу України" 26.01.2016

22 січня 2016 року Вищий господарський суд України (далі — ВГСУ) та ВГО "Асоціація суддів України" за підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" провели "круглий стіл" на тему: "Зміни до Господарського процесуального кодексу України".

У роботі "круглого столу" взяли участь суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, президент ВГО "Асоціації суддів України" Олена Євтушенко, радник з питань співпраці з громадськими організаціями проекту USAID "Справедливе правосуддя" Марина Руденко, судді Вищого господарського суду України, представники інших вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих господарських судів, інших органів державної влади, провідні науковці та експерти.

Метою заходу було обговорення проекту нового Господарського процесуального кодексу України.

Зокрема, під час заходу йшлося про необхідність збереження позитивних, виправданих судовою практикою процесуальних особливостей господарського судочинства, завдяки яким господарськими судами забезпечується якість...

Детальніше »
Новорічне свято для дітей 16.01.2016

16 січня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося новорічне свято для дітей та онуків працівників апарату і суддів ВГСУ. Ініціатором та організатором заходу виступив трудовий колектив ВГСУ. 

Святкування пройшло дуже весело та гамірно. Запрошені на свято Дід Мороз та Снігуронька допомогли дітям відчути справжню атмосферу новорічних свят, подарували гарний святковий настрій та солодощі. Дітлахи із задоволенням водили хороводи навколо ялинки, грали у веселі ігри, розповідали віршики та пригощалися солодкою випічкою, чаєм та кавою.

Малеча отримала можливість побувати на робочих місцях своїх батьків. 

На думку організаторів, такий захід має стати доброю традицією, оскільки сприяє зміцненню колективного духу та вихованню підростаючого покоління у дусі поваги до суду та закону.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва  та зв'язків зі ЗМІ

Співчуття з приводу смерті судді Вищого господарського суду України у відставці Шульги Олександра Федоровича 07.01.2016

Колектив Вищого господарського суду України висловлює глибоке співчуття близьким та рідним у зв'язку з важкою та непоправною втратою - смертю судді Вищого господарського суду України у відставці Шульги Олександра Федоровича.

На 69-му році обірвалося життя людини, чий багаторічний внесок у становлення вітчизняного судочинства важко переоцінити - це приклад гідного служіння Закону і Справедливості, відданості та любові до професії. Так, свій професійний шлях Олександр Федорович розпочав у 1973 році суддею Жовтневого районного суду м. Києва, згодом у 1976 році був обраний головою Ленінського районного народного суду м. Києва, а в 1990 році призначений суддею Київського міського суду. З 1993 року Шульга О.Ф. працював суддею Вищого арбітражного суду (Вищого господарського суду України), обіймав посаду заступника голови Судової палати, заступника голови ВГСУ, був членом президії ВГСУ.

За самовіддану працю Олександр Федорович Шульга удостоєний почесного звання «Заслужений юрист України» та нагороджений орденом «Знак пошани».

Схиляючись у скорботі та розділяючи...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з новорічними святами 30.12.2015

Шановні колеги!

 

Від щирого серця дозвольте привітати Вас з Новим 2016 Роком та Різдвом Христовим!

Новорічні свята особливі для кожного з нас, сповнені світлом та радістю, родинним теплом і затишком.

Нехай Новий рік буде вісником нових вагомих здобутків та високих досягнень, здійснення всіх найзаповітніших  мрій.

З великим сподіванням та надією ми дивимося у завтрашній день, очікуємо чогось нового, радісного та особливого. Тож у Новому році бажаю кожному з Вас миру та спокою, успіхів і процвітання, віри і надії, достатку та благополуччя.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

 

З повагою

Голова Вищого 

господарського суду України                                                                             Б. Львов