Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2016 року 01.03.2016

У лютому 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 68 звернень і 5302 запити на інформацію, зокрема:

- 68 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 23 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 5279 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

"Пріоритетними завданнями для нас залишаються забезпечення справедливого, ефективного та якісного правосуддя і підвищення рівня довіри громадськості до господарських судів," – Богдан Львов 25.02.2016

25 лютого 2016 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України. 

У роботі Пленуму ВГСУ також взяли участь Секретар Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Павло Колесник, суддя, секретар Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитро Луспеник, заступник Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, начальник Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах Генеральної прокуратури України Сергій Тимченко, Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та заступник Ректора НШСУ Наталія Шукліна.

Доповідаючи "Про підсумки роботи господарських судів у 2015 році та завдання на 2016 рік", Голова ВГСУ Богдан Львов, зокрема, зазначив: "Сьогодні суди – це одна з небагатьох державних інституцій, яка працює та вирішує спори. І досить часто наше особисте ставлення до своїх суддівських...

Детальніше »
Судді та фахівці першої судової палати взяли участь у ІІ Банківському юридичному форумі 24.02.2016

24 лютого 2016 року відбувся ІІ Банківський юридичний форум, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України, зокрема, судді: секретар палати Валерій Картере та заступник секретаря палати Олексій Євсіков, а також працівники управління: начальник управління Дмитро Умрихін, головний консультант Інна Криштак та головний спеціаліст Костянтин Мірошниченко. 

Учасниками форуму стали судді, представники Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерства юстиції України, Національного банку України, Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Верховного Суду України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери та юрисконсульти банків, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась із п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів реформування банківського законодавства та налагодження діалогу між державою...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася зустріч зі стратегічним радником з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу 24.02.2016

23 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулася зустріч керівництва суду з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу.

На зустрічі були присутні Джон Каббон (John Cubbon) – Стратегічний радник з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу та Олена Точиловська – спеціаліст з питань реформування судової системи Консультативної Місії Європейського Союзу, а також Голова суду Богдан Львов, заступник Голови Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

У ході зустрічі обговорено судову систему України, її переваги та недоліки, шляхи її подальшого вдосконалення з метою здійснення спеціалізованого судового захисту прав суб’єктів господарювання, інших учасників правовідносин у сфері економіки з метою покращення інвестиційної привабливості України та гармонізації національного законодавства відповідно до норм і стандартів ЄС.

Крім того, відзначено важливість вивчення європейського досвіду розгляду і вирішення судом спорів...

Детальніше »
Відбулося засідання робочої групи з написання посібника для суддів з питань інтелектуальної власності 22.02.2016

19 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання робочої групи з написання Посібника для суддів з питань інтелектуальної власності.

В заході взяли участь судді господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, судді господарського суду міста Києва Оксана Гумега та Оксана Марченко, суддя господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний та експерт Програми комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США Дмитро Скринька.

Посібник має стати практичним довідником, який сприятиме формуванню єдиних підходів при судовому розгляді справ із захисту прав винахідників, митців та авторів, удосконаленню навичок та збагаченню досвіду українських суддів з метою забезпечення справедливого та ефективного розгляду справ у сфері інтелектуальної власності.

Написання...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у спільному засіданні представників органів судової влади України щодо підсумків роботи судів у 2015 році 19.02.2016

19 лютого 2016 року у Верховному Суді України відбулося обговорення підсумків роботи судової влади у 2015 році.

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк та члени ВРЮ, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та члени ВККС, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, керівництво Верховного Суду України, представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України та адвокатури, голови та заступники голів апеляційних судів України всіх юрисдикцій.

Вищий господарський суд України представляли Голова ВГСУ Богдан Львов та заступники голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил.

Доповідаючи про стан здійснення судочинства у 2015 році господарськими судами. Голова ВГСУ Богдан Львов поінформував, що спостерігається збільшення...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у конференції "Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі". 19.02.2016

18 лютого 2016 року Рада суддів України спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя", Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" та Проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" провели конференцію "Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі".

Мета зустрічі - обговорення у фаховому середовищі пропозицій основних змін до Конституції України, спрямованих на посилення незалежності, підзвітності, прозорості та ефективності судової влади, пошук шляхів досягнення консенсусу поміж основаних зацікавлених сторін з метою просування в Парламенті конституційних змін та вироблення рекомендацій і визначення подальших кроків щодо впровадження конституційних змін у сфері правосуддя.

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у засіданні Наглядової Ради спільного проекту ЄС та РЄ "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" 18.02.2016

18 лютого 2016 року відбулося засідання Наглядової Ради спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні", під час якої презентовано досягнуті результати роботи проекту за період вересень-грудень 2015 року, а також обговорено цілі, завдання та очікувані результати роботи проекту на 2016 рік.

Крім того, в рамках засідання проведено Консультативну зустріч щодо підготовки методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. Її основна мета – обговорення із зацікавленими сторонами сфери юстиції процесу імплементації реформ у сфері юстиції та підготовки методології з виміру прогресу (МВП) у якості одного з інструментів оцінки прогресу здійснення реформ у вказаній сфері.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, суддя Вищого господарського суду України Віталій Корсак та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

Також у засіданні взяли участь Голова...

Детальніше »
Судді господарських судів України вивчили роботу установ, що здійснюють правову охорону та захист прав інтелектуальної власності, та ознайомилися з досвідом господарського судочинства Королівства Іспанія 16.02.2016

У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" протягом 8-12 лютого 2016 року відбувся навчальний візит делегації суддів господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, до Королівства Іспанія.

До складу української делегації увійшли Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, судді ВГСУ Валентин Палій та Галина Прокопанич, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Львівського апеляційного господарського суду Леся Давид, суддя Харківського апеляційного господарського суду Олена Істоміна, суддя господарського суду міста Києва, секретар Ради суддів України Оксана Марченко та суддя господарського суду міста Києва Віта Бондарчук.

У ході візиту українські судді ознайомилися із системою судоустрою Іспанії, зокрема, з компетенцією найбільш молодої судової ланки – господарських...

Детальніше »
УВАГА! Зміна реквізитів для перерахування судового збору за подання касаційних скарг та видачу документів Вищим господарським судом України! 05.02.2016

Звертаємо увагу, що в реквізити внесено зміни лише у параметри "Отримувач коштів": (22030104) та "Призначення платежу" (22030104). Датою початку здійснення операцій за уточненими реквізитами рахунків визначено 8.02.2016 р.