Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Оголошення про проведення конкурсу 23.03.2016

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців (див. далі)

Судді ВГСУ взяли участь у ІV Міжнародному судово-правовому форумі “Судова реформа: стан та напрями розвитку” 18.03.2016

17-18 березня 2016 року традиційно у Кловському палаці відбувся ІV Міжнародний судово-правовий форум “Судова реформа: стан та напрями розвитку”, організований Верховним Судом України та газетою “Юридична практика”, спільно з проектом ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

У роботі Форуму взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, очільники Верховного та вищих спеціалізованих судів України, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу і прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти. 

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, його заступник Геннадій Кравчук, судді Лілія Катеринчук, Тетяна Козир, Валентин Палій, Володимир Погребняк та Людмила Стратієнко.

Упродовж...

Детальніше »
За підсумками засідання робочої групи з підготовки проекту змін до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство 17.03.2016

17 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося засідання робочої групи, створеної відповідно до розпорядження Голови ВГСУ від 02.03.2016 № 10-р з метою вироблення спільних пропозицій щодо подальшого нормативного врегулювання проблемних питань, пов'язаних з відбором кандидатів на призначення судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство та підготовки проекту про внесення змін до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

Захід відбувся під головуванням заступника Голови ВГСУ, керівника робочої групи Сергія Могила.

У засіданні робочої групи взяли участь судді третьої судової палати ВГСУ, які спеціалізуються на розгляді справ про банкрутство, зокрема, Володимир Погребняк, Лілія Катеринчук, Борис Поляков; керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник управління забезпечення роботи третьої судової палати ВГСУ Максим Мельничук, начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики ВГСУ Олександра Сколота, заступник директора департаменту з питань судової...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 15.03.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено Інформаційний лист ВГСУ від 14.03.2016 № 01-06/494/16 "Про внесення змін до Інформаційного листа ВГСУ від 11.04.2005 №01-8/344 "Про деякі питання практики застосування норм ГПК України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2004 році". 

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Шановні жінки! 04.03.2016

Щиро вітаю з Міжнародним жіночим днем 8 березня!

У цей святковий день бажаю Вам, щоб весняні промені сонця дарували Вам гарний настрій, щирі посмішки, увагу та любов рідних і близьких .

Нехай завжди у Вашому серці панує мир та гармонія, а у Вашому домі царює радість, тепло і затишок.

Будьте щасливими і коханими!

Зі святом весни!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України        Богдан Львов

Увага! ВГСУ на офіційному веб-сайті запускає в режимі on-line тестову версію “ІнфоЦентр” 04.03.2016

З метою покращення інформаційної відкритості та забезпечення права громадян на доступ до судової інформації, Вищий господарський суд України запускає на офіційному веб-сайті в режимі on-line тестову версію “ІнфоЦентр”.

В режимі on-line за номером справи надається інформація щодо: дати надходження судової справи до суду; учасників процесу (крім фізичних осіб); дати, часу та місця розгляду судової справи; результатів розгляду касаційної скарги.

Крім того, надається інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору за подання касаційних скарг та видачу документів Вищим господарським судом України, графіку прийому громадян, інших питань організаційного характеру.

Вищий господарський суд України не надає консультації з правових питань.

Cпівробітники апарату ВГСУ відповідатимуть на запитання в режимі on-line у робочі години:

понеділок - четвер: з 9:00 до 18:00

п"ятниця: з 9:00 до 16:45

обідня перерва: з 13:00 до 13:45

 

Відділ...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 04.03.2016

25 лютого 2016 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2015 році та завдання на 2016 рік";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2014 році та завдання на 2015 рік";

№ 3 "Про внесення змін до Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України та додатку 2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 № 4";

№ 4 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин".

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 01.03.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 23.02.2016 № 01-06/348/16 "Про деякі питання застосування положень Закону України "Про прокуратуру" щодо представництва прокуратурою інтересів держави в господарському суді".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У ВГСУ відбувся національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 01.03.2016

Протягом 26-28 лютого 2016 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Від імені керівництва Вищого господарського суду України з вітальним словом виступив заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Академії адвокатури України;

- Інституту міжнародних відносин Київського національного...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково 01.03.2016

29 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково.

Вітальними словами захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна. 

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів та науковців. 

Також, з метою підвищення рівня кваліфікації заплановано проведення семінару "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів". Враховуючи вимоги ст. 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", буде проведено тренінг "Дисциплінарна відповідальність судді" з наступним оцінюванням суддів. 

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ