Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Шановні жінки! 04.03.2016

Щиро вітаю з Міжнародним жіночим днем 8 березня!

У цей святковий день бажаю Вам, щоб весняні промені сонця дарували Вам гарний настрій, щирі посмішки, увагу та любов рідних і близьких .

Нехай завжди у Вашому серці панує мир та гармонія, а у Вашому домі царює радість, тепло і затишок.

Будьте щасливими і коханими!

Зі святом весни!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України        Богдан Львов

Увага! ВГСУ на офіційному веб-сайті запускає в режимі on-line тестову версію “ІнфоЦентр” 04.03.2016

З метою покращення інформаційної відкритості та забезпечення права громадян на доступ до судової інформації, Вищий господарський суд України запускає на офіційному веб-сайті в режимі on-line тестову версію “ІнфоЦентр”.

В режимі on-line за номером справи надається інформація щодо: дати надходження судової справи до суду; учасників процесу (крім фізичних осіб); дати, часу та місця розгляду судової справи; результатів розгляду касаційної скарги.

Крім того, надається інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору за подання касаційних скарг та видачу документів Вищим господарським судом України, графіку прийому громадян, інших питань організаційного характеру.

Вищий господарський суд України не надає консультації з правових питань.

Cпівробітники апарату ВГСУ відповідатимуть на запитання в режимі on-line у робочі години:

понеділок - четвер: з 9:00 до 18:00

п"ятниця: з 9:00 до 16:45

обідня перерва: з 13:00 до 13:45

 

Відділ...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 04.03.2016

25 лютого 2016 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2015 році та завдання на 2016 рік";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2014 році та завдання на 2015 рік";

№ 3 "Про внесення змін до Положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України та додатку 2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 № 4";

№ 4 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин".

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 01.03.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 23.02.2016 № 01-06/348/16 "Про деякі питання застосування положень Закону України "Про прокуратуру" щодо представництва прокуратурою інтересів держави в господарському суді".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У ВГСУ відбувся національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 01.03.2016

Протягом 26-28 лютого 2016 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Від імені керівництва Вищого господарського суду України з вітальним словом виступив заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Академії адвокатури України;

- Інституту міжнародних відносин Київського національного...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково 01.03.2016

29 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково.

Вітальними словами захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна. 

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів та науковців. 

Також, з метою підвищення рівня кваліфікації заплановано проведення семінару "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів". Враховуючи вимоги ст. 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", буде проведено тренінг "Дисциплінарна відповідальність судді" з наступним оцінюванням суддів. 

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2016 року 01.03.2016

У лютому 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 68 звернень і 5302 запити на інформацію, зокрема:

- 68 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 23 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 5279 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

"Пріоритетними завданнями для нас залишаються забезпечення справедливого, ефективного та якісного правосуддя і підвищення рівня довіри громадськості до господарських судів," – Богдан Львов 25.02.2016

25 лютого 2016 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ), на яке було запрошено керівництво місцевих та апеляційних господарських судів України. 

У роботі Пленуму ВГСУ також взяли участь Секретар Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Павло Колесник, суддя, секретар Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитро Луспеник, заступник Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, начальник Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах Генеральної прокуратури України Сергій Тимченко, Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та заступник Ректора НШСУ Наталія Шукліна.

Доповідаючи "Про підсумки роботи господарських судів у 2015 році та завдання на 2016 рік", Голова ВГСУ Богдан Львов, зокрема, зазначив: "Сьогодні суди – це одна з небагатьох державних інституцій, яка працює та вирішує спори. І досить часто наше особисте ставлення до своїх суддівських...

Детальніше »
Судді та фахівці першої судової палати взяли участь у ІІ Банківському юридичному форумі 24.02.2016

24 лютого 2016 року відбувся ІІ Банківський юридичний форум, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України, зокрема, судді: секретар палати Валерій Картере та заступник секретаря палати Олексій Євсіков, а також працівники управління: начальник управління Дмитро Умрихін, головний консультант Інна Криштак та головний спеціаліст Костянтин Мірошниченко. 

Учасниками форуму стали судді, представники Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерства юстиції України, Національного банку України, Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Верховного Суду України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери та юрисконсульти банків, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась із п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів реформування банківського законодавства та налагодження діалогу між державою...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася зустріч зі стратегічним радником з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу 24.02.2016

23 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулася зустріч керівництва суду з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу.

На зустрічі були присутні Джон Каббон (John Cubbon) – Стратегічний радник з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу та Олена Точиловська – спеціаліст з питань реформування судової системи Консультативної Місії Європейського Союзу, а також Голова суду Богдан Львов, заступник Голови Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

У ході зустрічі обговорено судову систему України, її переваги та недоліки, шляхи її подальшого вдосконалення з метою здійснення спеціалізованого судового захисту прав суб’єктів господарювання, інших учасників правовідносин у сфері економіки з метою покращення інвестиційної привабливості України та гармонізації національного законодавства відповідно до норм і стандартів ЄС.

Крім того, відзначено важливість вивчення європейського досвіду розгляду і вирішення судом спорів...

Детальніше »