Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Представники ВГСУ та експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" обговорили механізми гармонізації судової практики 06.04.2016

06 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч із представниками місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" у рамках ознайомчого візиту міжнародного експерта Проекту Аурімаса Браздейкаса (Литва) за участю національного експерта Проекту Юлії Землицької. 

ВГСУ представляли заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя-спікер, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, начальник правового управління ВГСУ Людмила Карпенко та начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики правового управління ВГСУ Олександра Сколота.

Як поінформував Аурімас Браздейкас, Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" розпочинає напрям роботи щодо надання експертної підтримки національним партнерам з питань вдосконалення механізмів гармонізації судової практики. Тому головною метою ознайомчого візиту до України є вивчення проблем та потреб української сторони. 

У свою чергу, представники ВГСУ розповіли гостям про структуру та функціонування ВГСУ, господарських судів України, їх місце у системі судоустрою,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у офіційному відкритті проекту "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 06.04.2016

5 квітня 2016 року відбулося офіційне відкриття проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні", в рамках якого проведено перше засідання керівного комітету проекту.

Мета проекту – підтримка незалежності, справедливості та ефективності судової влади шляхом надання допомоги Україні у впровадженні реформ сектора правосуддя у відповідності до стандартів та рекомендацій Ради Європи.

У заході взяли участь Голова Департаменту правосуддя та правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько,...

Детальніше »
Провідні науковці-правники обговорили реформування господарського законодавства України 01.04.2016

31 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл на тему: "Реформування господарського законодавства України", організаторами якого виступили ВГСУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Інститут економіко-правових досліджень НАН України. 

У заході взяли участь судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів, а також науковці вищих юридичних шкіл, фахівці в галузі господарського права і господарського процесу, цивільного, земельного, фінансового, банківського, екологічного, корпоративного, транспортного права, конкурентного права, інтелектуальної власності та інші.

Модераторами виступили заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та д.ю.н., професор кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка Вікторія Рєзнікова.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та д.ю.н., професор, декан юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко.

Зокрема, Богдан Львов подякував за підтримку в проведенні заходу КНУ імені Тараса Шевченка та Інституту...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2016 року 01.04.2016

У березні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 62 звернення і 4683 запити на інформацію, зокрема:

- 62 письмові звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 15 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4668 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

УВАГА! Повідомлення для ЗМІ! 25.03.2016

Засобами масової інформації розповсюджено повідомлення про затримання судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця.

Водночас таке затримання не здійснювалось, а суддя перебуває на своєму робочому місці. 

За повідомленням самого Віктора Швеця, у нього існує приватний конфлікт, який виник з цивільно-правових відносин.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Студенти-правники обговорили проблеми та перспективи реформування господарського законодавства України 24.03.2016

24 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл студентського наукового товариства на тему: "Проблеми та перспективи реформування господарського законодавства України", співорганізаторами якого виступили ВГСУ та Київський національний університет імені Тараса Шевченка. 

В заході взяли участь студентська молодь і науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академії праці, соціальних відносин і туризму, Київського інституту Національного університету "Одеська юридична академія", та керівництво ВГСУ - Голова суду Богдан Львов і його заступник Геннадій Кравчук.

Модераторами виступили декан юридичного факультету, д.ю.н., професор КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко та д.ю.н., професори кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка Вікторія Рєзнікова і Ніно Пацурія.

З вітальним словом перед студентами виступив Голова ВГСУ Богдан Львов, який наголосив, зокрема, на важливості співпраці ВГСУ з юридичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка в цілому та з кафедрою господарського права зокрема....

Детальніше »
Оголошення про проведення конкурсу 23.03.2016

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців (див. далі)

Судді ВГСУ взяли участь у ІV Міжнародному судово-правовому форумі “Судова реформа: стан та напрями розвитку” 18.03.2016

17-18 березня 2016 року традиційно у Кловському палаці відбувся ІV Міжнародний судово-правовий форум “Судова реформа: стан та напрями розвитку”, організований Верховним Судом України та газетою “Юридична практика”, спільно з проектом ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

У роботі Форуму взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, очільники Верховного та вищих спеціалізованих судів України, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу і прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти. 

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, його заступник Геннадій Кравчук, судді Лілія Катеринчук, Тетяна Козир, Валентин Палій, Володимир Погребняк та Людмила Стратієнко.

Упродовж...

Детальніше »
За підсумками засідання робочої групи з підготовки проекту змін до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство 17.03.2016

17 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося засідання робочої групи, створеної відповідно до розпорядження Голови ВГСУ від 02.03.2016 № 10-р з метою вироблення спільних пропозицій щодо подальшого нормативного врегулювання проблемних питань, пов'язаних з відбором кандидатів на призначення судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство та підготовки проекту про внесення змін до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

Захід відбувся під головуванням заступника Голови ВГСУ, керівника робочої групи Сергія Могила.

У засіданні робочої групи взяли участь судді третьої судової палати ВГСУ, які спеціалізуються на розгляді справ про банкрутство, зокрема, Володимир Погребняк, Лілія Катеринчук, Борис Поляков; керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник управління забезпечення роботи третьої судової палати ВГСУ Максим Мельничук, начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики ВГСУ Олександра Сколота, заступник директора департаменту з питань судової...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 15.03.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено Інформаційний лист ВГСУ від 14.03.2016 № 01-06/494/16 "Про внесення змін до Інформаційного листа ВГСУ від 11.04.2005 №01-8/344 "Про деякі питання практики застосування норм ГПК України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2004 році". 

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ