Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 березня 2023 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2016 року 05.05.2016

У квітні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 51 звернення і 3645 запитів на інформацію, зокрема:

51 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

8 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

3637 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Вітання з Великоднем! 29.04.2016

З нагоди світлого християнського свята - Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання міцного здоров'я, добра, злагоди та Божого благословення.

Свято Великодня спонукає кожного з нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов'ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно, нагадує про те, що кожна людина народжується для добрих справ.

Хай цей день принесе у Вашу оселю радість і надію, гарний настрій, благополуччя та впевненість у завтрашньому дні.

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України   Богдан Львов

Відбулася зустріч представників координаційної групи проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 29.04.2016

28 квітня 2016 року відбулася зустріч учасників координаційної групи проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" з питань роботи зі ЗМІ.

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України та представники Офісу Ради Європи в Україні.

Під час заходу учасники обговорили засади комунікаційного аспекту своєї діяльності, до якої планується залучити представників прес-служб судів, практику комунікації проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" та висловили пропозиції щодо подальшої роботи в рамках зазначеного проекту.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" доповнено новими інформаційними листами 27.04.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено наступні інформаційні листи:

- Інформаційний лист ВГСУ від 25.04.2016 № 01-06/1474/16 "Про Закон України від 07.04.2015 № 289-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів";

- Інформаційний  лист Вищого господарського  суду України від 22.04.2016 №  01-06/1444/16 "Про Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, юрисдикцію та практику Європейського суду з прав людини".  

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф’єва Віктора Володимировича 26.04.2016

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф'єва Віктора Володимировича.

На 68 році пішов із життя мудрий керівник, досвідчений суддя, надійний колега.

Трудовий шлях В.В. Алсуф'єва від стажера народного судді до очільника Господарського суду міста Севастополя - це приклад відданості та гідності, любові до професії та рідної землі.

За 35 років самовідданого служіння правосуддю Віктор Володимирович удостоєний почесного звання Заслужений юрист України (1998 рік) та Автономної Республіки Крим (2006 рік), є кавалером орденів «За заслуги» ІІІ ступеня (2002 рік) та ІІ ступеня (2008 рік). Нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник арбітражного суду України» (1992 рік) та «Почесний працівник господарського суду України» (2005 рік); Почесними відзнаками Вищої ради юстиції (2005 рік), Вищого господарського суду України «Знак Пошани» (2007 рік) та Автономної Республіки Крим «За верность долгу» (2011 рік).

Детальніше »
За результатами зборів суддів Вищого господарського суду України 25.04.2016

Під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулися збори суддів ВГСУ.

Згідно порядку денного, судді заслухали та взяли до відома інформацію секретарів судових палат про діяльність відповідних судових палат ВГСУ, а також звіти Голови ВГСУ, заступників Голови ВГСУ та керівника апарату ВГСУ. Зокрема, у своєму виступі керівник апарату ВГСУ Наталя Пляс зазначила, що виконана у 2015 році апаратом ВГСУ робота є міцною основою для подальшого цілеспрямованого та успішного забезпечення здійснення якісного правосуддя на засадах верховенства права.

Також, суддівським корпусом затверджено в новій редакції Окремі засади використання автоматизованої системи документообігу та формування колегій суддів у ВГСУ.

Крім того, за поданням Голови ВГСУ, з метою оптимізації роботи апарату ВГСУ, відповідно до статей 126, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", зборами суддів затверджено зміни до структури та штатного розпису ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.04.2016

22 квітня 2016 року на базі Одеського апеляційного господарського суду відбулось засідання круглого столу з обговорення правових підходів, що застосовуються господарськими судами при вирішенні земельних спорів.

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Під час круглого столу суддями, науковцями, представниками органів прокуратури, Держгеокадастру, Центру державного земельного кадастру, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів, обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних відділень Фонду державного майна України, громадських організацій, юридичних компаній та бізнесу у форматі доповідей та дискусій проаналізовано найбільш актуальні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами земельних спорів.

Висловлені учасниками заходу думки та пропозиції планується додатково проаналізувати та у разі необхідності врахувати під час підготовки проекту змін та доповнень...

Детальніше »
21 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство 22.04.2016

На виконання пункту 3.31 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2016 рік, з метою надання методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство, 21 квітня 2016 року у ВГСУ відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство.

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, член Дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці Анастасія Заріцька, судді третьої судової палати ВГСУ та судді спеціалізованих колегій місцевих та апеляційних господарських судів,  які розглядають справи про банкрутство.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та його заступник Сергій Могил.

Зокрема, Богдан Львов наголосив про важливість цього заходу і висловив сподівання, що обговорення у колі фахівців проблемних питань практики застосування законодавства про банкрутство не обмежаться лише теоретичними дискусіями, а сприятимуть єдності правових позицій судів усіх рівнів.

У...

Детальніше »
Позитивний обмін досвідом: ВГСУ з ознайомчим візитом відвідали експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" 21.04.2016

20 квітня 2016 року представники експертної місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" (далі – Проект) здійснили ознайомчий візит до Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ).

Нещодавно Проект розпочав розвивати напрямок, що стосується оптимізації апаратів судів, а тому метою експертної місії визначено розробку уніфікованих рекомендацій щодо вдосконалення роботи апаратів судів.

Зважаючи на ключову роль у формуванні судової практики підготовку рекомендацій було розпочато із вищих спеціалізованих судів.

З метою комплексного вивчення проблем функціонування апарату суду ВГСУ відвідали: Реда Молієне (Reda Moliene) – Голова Литовської Національної судової адміністрації, Сальвія Кавальне (Salvija Kavalne) – викладач Університету Миколаса Ромеріса у Литві, Жівілє Навіцкайте-Бабкін (Zivile Navickaite-Babkin) – голова відділу комунікацій Литовської ДСА, Юлія Землицька – національний експерт Проекту.

У рамках візиту відбулася зустріч експертів Проекту із заступником Голови ВГСУ Сергієм Могилом, який ознайомив гостей із системою господарських судів...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у Форумі із захисту бізнесу 20.04.2016

20 квітня 2016 року відбувся Форум із захисту бізнесу, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: секретар палати, суддя Валерій Картере та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олеся Лукомська. 

Учасниками форуму стали судді, представники Антимонопольного комітету України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, бізнес-омбудсмена в Україні, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери і юрисконсульти підприємств, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась з п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів для захисту бізнесу в межах чинного законодавства і напрямків реформування останнього та налагодженню діалогу між державою і бізнесом.

Валерій Картере в рамках п'ятої секції "Судовий захист бізнесу" виступив з доповіддю "Українська судова практика з корпоративних правовідносин". Суддя...

Детальніше »