Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 22 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф’єва Віктора Володимировича 26.04.2016

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф'єва Віктора Володимировича.

На 68 році пішов із життя мудрий керівник, досвідчений суддя, надійний колега.

Трудовий шлях В.В. Алсуф'єва від стажера народного судді до очільника Господарського суду міста Севастополя - це приклад відданості та гідності, любові до професії та рідної землі.

За 35 років самовідданого служіння правосуддю Віктор Володимирович удостоєний почесного звання Заслужений юрист України (1998 рік) та Автономної Республіки Крим (2006 рік), є кавалером орденів «За заслуги» ІІІ ступеня (2002 рік) та ІІ ступеня (2008 рік). Нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник арбітражного суду України» (1992 рік) та «Почесний працівник господарського суду України» (2005 рік); Почесними відзнаками Вищої ради юстиції (2005 рік), Вищого господарського суду України «Знак Пошани» (2007 рік) та Автономної Республіки Крим «За верность долгу» (2011 рік).

Детальніше »
За результатами зборів суддів Вищого господарського суду України 25.04.2016

Під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулися збори суддів ВГСУ.

Згідно порядку денного, судді заслухали та взяли до відома інформацію секретарів судових палат про діяльність відповідних судових палат ВГСУ, а також звіти Голови ВГСУ, заступників Голови ВГСУ та керівника апарату ВГСУ. Зокрема, у своєму виступі керівник апарату ВГСУ Наталя Пляс зазначила, що виконана у 2015 році апаратом ВГСУ робота є міцною основою для подальшого цілеспрямованого та успішного забезпечення здійснення якісного правосуддя на засадах верховенства права.

Також, суддівським корпусом затверджено в новій редакції Окремі засади використання автоматизованої системи документообігу та формування колегій суддів у ВГСУ.

Крім того, за поданням Голови ВГСУ, з метою оптимізації роботи апарату ВГСУ, відповідно до статей 126, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", зборами суддів затверджено зміни до структури та штатного розпису ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.04.2016

22 квітня 2016 року на базі Одеського апеляційного господарського суду відбулось засідання круглого столу з обговорення правових підходів, що застосовуються господарськими судами при вирішенні земельних спорів.

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Під час круглого столу суддями, науковцями, представниками органів прокуратури, Держгеокадастру, Центру державного земельного кадастру, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів, обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних відділень Фонду державного майна України, громадських організацій, юридичних компаній та бізнесу у форматі доповідей та дискусій проаналізовано найбільш актуальні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами земельних спорів.

Висловлені учасниками заходу думки та пропозиції планується додатково проаналізувати та у разі необхідності врахувати під час підготовки проекту змін та доповнень...

Детальніше »
21 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство 22.04.2016

На виконання пункту 3.31 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2016 рік, з метою надання методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство, 21 квітня 2016 року у ВГСУ відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство.

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, член Дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці Анастасія Заріцька, судді третьої судової палати ВГСУ та судді спеціалізованих колегій місцевих та апеляційних господарських судів,  які розглядають справи про банкрутство.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та його заступник Сергій Могил.

Зокрема, Богдан Львов наголосив про важливість цього заходу і висловив сподівання, що обговорення у колі фахівців проблемних питань практики застосування законодавства про банкрутство не обмежаться лише теоретичними дискусіями, а сприятимуть єдності правових позицій судів усіх рівнів.

У...

Детальніше »
Позитивний обмін досвідом: ВГСУ з ознайомчим візитом відвідали експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" 21.04.2016

20 квітня 2016 року представники експертної місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" (далі – Проект) здійснили ознайомчий візит до Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ).

Нещодавно Проект розпочав розвивати напрямок, що стосується оптимізації апаратів судів, а тому метою експертної місії визначено розробку уніфікованих рекомендацій щодо вдосконалення роботи апаратів судів.

Зважаючи на ключову роль у формуванні судової практики підготовку рекомендацій було розпочато із вищих спеціалізованих судів.

З метою комплексного вивчення проблем функціонування апарату суду ВГСУ відвідали: Реда Молієне (Reda Moliene) – Голова Литовської Національної судової адміністрації, Сальвія Кавальне (Salvija Kavalne) – викладач Університету Миколаса Ромеріса у Литві, Жівілє Навіцкайте-Бабкін (Zivile Navickaite-Babkin) – голова відділу комунікацій Литовської ДСА, Юлія Землицька – національний експерт Проекту.

У рамках візиту відбулася зустріч експертів Проекту із заступником Голови ВГСУ Сергієм Могилом, який ознайомив гостей із системою господарських судів...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у Форумі із захисту бізнесу 20.04.2016

20 квітня 2016 року відбувся Форум із захисту бізнесу, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: секретар палати, суддя Валерій Картере та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олеся Лукомська. 

Учасниками форуму стали судді, представники Антимонопольного комітету України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, бізнес-омбудсмена в Україні, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери і юрисконсульти підприємств, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась з п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів для захисту бізнесу в межах чинного законодавства і напрямків реформування останнього та налагодженню діалогу між державою і бізнесом.

Валерій Картере в рамках п'ятої секції "Судовий захист бізнесу" виступив з доповіддю "Українська судова практика з корпоративних правовідносин". Суддя...

Детальніше »
ВГСУ надав Господарському суду Запорізької області методичну допомогу з питань застосування банківського та корпоративного законодавства 18.04.2016

З 11 по 15 квітня 2016 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Запорізької області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: секретаря першої судової палати, судді Валерія Картере – керівника робочої групи, суддів Тетяни Барицької та Надії Губенко, начальника відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олесі Лукомської та головного спеціаліста цього ж відділу Костянтина Мірошниченка.

Захід відбувся на виконання пункту 3.23 розділу ІІІ плану роботи ВГСУ на 2016 рік.

За підсумками надання методичної допомоги у приміщенні Господарського суду Запорізької області 14 квітня 2016 року проведено нараду з працівниками апарату суду та круглий стіл за участю суддів.

Нарада з працівниками апарату була присвячена обговоренню питань, що пов'язані з дотриманням вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України та процесуальних строків, встановлених Господарським процесуальним кодексом України.

У рамках круглого столу судді ВГСУ відповіли на питання,...

Детальніше »
Юристи обговорили правозастосування антикорупційного законодавства 18.04.2016

14-15 квітня 2016 року відбувся міжнародний круглий стіл на тему: “Антикорупційне законодавство та правозастосовна практика. Проблемні питання в застосуванні антикорупційного законодавства. Обговорення проекту Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ “Неправосудне судове рішення”.

Організаторами заходу виступили Асоціація суддів України, “Німецький фонд міжнародного правового співробітництва” та Національна школа суддів України.

Метою міжнародного круглого столу стало обговорення Закону України “Про запобігання корупції”, проекту Постанови ВССУ “Про застосування норм законодавства у кримінальних провадженнях щодо постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови” та Витягу з Кримінального Кодексу “Злочин у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг”.

У заході взяли участь народні депутати України, керівництво Ради суддів України, Національної школи суддів України та Верховного Суду...

Детальніше »
Гордість господарської системи 15.04.2016

На адресу Вищого господарського суду України надійшов лист Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо зразкового виконання суддею господарського суду Харківської області Олександром Мамалуєм військового обов'язку під час проведення антитерористичної операції.

"За професіоналізм та самовідданість проявлені під час участі в АТО, Олександра Мамалуя нагороджено почесною грамотою Східного регіонального управління ДПСУ, подякою ДПСУ та представлено до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою ДПСУ – нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", – йдеться у листі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у другому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 12.04.2016

5-7 квітня 2016 року за сприяння Державної служби інтелектуальної власності на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі — Проект) відбувся другий тренінг для представників господарських судів України.

У заході взяли участь судді та працівники апарату Вищого господарського суду України, керівництво Вищої ради юстиції, представники Київського, Донецького, Львівського, Одеського, Рівненського, Харківського апеляційних господарських судів, а також господарських судів міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, який ознайомив аудиторію з триденною програмою тренінгу та подякував іспанським експертам за наданий час та можливість отримати актуальну інформацію про судовий захист прав інтелектуальної власності (далі – ІВ) в Іспанії та ЄС безпосередньо від фахівців спеціалізованих...

Детальніше »