Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у спільному засіданні Комітету з процесуального права і Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України 02.12.2015

01 грудня 2015 року відбулося спільне засідання Комітету з процесуального права та Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України, в якому прийняли участь судді ВГСУ, провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, а також представники органів виконавчої влади.

Учасникам Засідання було запропоновано до обговорення такі питання: розмежування корпоративних та інших видів спорів; порушене корпоративне право учасника: поняття та можливості захисту; правова природа рішення загальних зборів: особливості визнання його недійсним; особливості вирішення спорів, пов’язаних з набуттям, передачею та припиненням корпоративних прав; установчі документи господарських товариств: специфіка оскарження.

Суддя, секретар пленуму Лариса Рогач, суддя, секретар першої судової палати Валерій Картере та головний спеціаліст відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Олеся Лукомська висвітлили найбільш дискусійні положення проекту постанови пленуму "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2015 року 01.12.2015

У листопаді 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 67 звернень і 5741 запитів на інформацію, зокрема:

67 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

15 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

5726 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні парламентсько-громадської платформи, присвяченої конституційній реформі в частині правосуддя 30.11.2015

27 листопада 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у засіданні парламентсько-громадської платформи “Конституційна реформа в частині правосуддя: попутні вітри і підводні камені”, що реалізується за ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Адміністрацією Президента України в особі Національної Ради реформ та іншими зацікавленими державними органами і міжнародними організаціями.

Метою діяльності парламентсько-громадської платформи є підтримка широкого національного діалогу в контексті процесу реформ, напрямки якого були визначені Президентом України у Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015.

В засіданні Платформи взяли участь Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдотас Верба, заступник голови Консультативної місії ЄС Юг Фанту, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого...

Детальніше »
Вищим господарським судом України надано методичну допомогу господарським судам Львівського апеляційного округу з питань застосування законодавства про банкрутство 30.11.2015

На виконання плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік робоча група ВГСУ у складі керівника робочої групи, секретаря третьої судової палати, судді Ірини Панової, суддів Володимира Поліщука, Олени Білошкап, Бориса Полякова та Ніни Ткаченко з 23 по 27 листопада поточного року надавала методичну допомогу господарським судам Львівського апеляційного округу з питань застосування законодавства про банкрутство.

Робочою групою вивчено стан здійснення правосуддя, додержання норм чинного законодавства під час розгляду справ про банкрутство, а також стан організаційної роботи з дотримання норм процесуального законодавства під час розгляду справ зазначеної категорії.

26 листопада 2015 року за результатами надання методичної допомоги у Львівському апеляційному господарському суді відбулася підсумкова нарада. 

Учасники  заходу обговорили результати надання методичної допомоги та проблемні питання, що виникають у практиці застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України...

Детальніше »
З нагоди проводів у відставку суддів у ВГСУ відбулися урочисті збори 26.11.2015

26 листопада 2015 року відбулися урочисті збори колективу Вищого господарського суду України з нагоди проводів у відставку суддів ВГСУ (згідно постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 788-VIII "Про звільнення суддів").

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов подякував колегам за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у становлення та розвиток системи господарських судів України.

У свою чергу винуватці свята згадали свій довгий трудовий шлях на ниві вітчизняного судочинства, подякували колегам-суддям і працівникам апарату та побажали натхнення, подальших успіхів і процвітання господарській юрисдикції.

Наказом ВГСУ судді у відставці нагороджені:

відзнакою "Ветеран господарського суду України": 

Галина Жаботина, Микола Кузьменко, Валентина Палій;

нагрудним знаком "За служіння Закону": 

Ольга Глос, Володимир Дерепа, Надія Капацин, Микола Остапенко, Валентина Цвігун, Віктор Шаргало;

Знаком ВГСУ "За сумлінну працю": 

Петро Міщенко, Володимир Харченко, Олександр Кот.

 

Відділ міжнародно-правового...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук взяв участь у III Міжнародних арбітражних читаннях пам'яті академіка І.Г. Побірченка 26.11.2015

Нещодавно в приміщенні Торгово-промислової палати України Міжнародний комерційний арбітражний суд і Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України за сприяння Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) провели чергові III Міжнародні арбітражні читання пам'яті академіка І.Г. Побірченка присвячені темі: Застосоване право в міжнародному комерційному арбітражі. Практика застосування Віденської конвенції про договори міжнародної купівлі-продажу товарів.

Відкрив захід Голова Міжнародного комерційного арбітражного суду та Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України Микола Селівон. Також з вітальним словом виступили заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов та перший заступник міністра економічного розвитку Юлія Ковалів, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков та представник ЮНСІТРАЛ Сіріл Емері.

Зі спеціальною доповіддю на тему: "Вдосконалення національного законодавства у сфері міжнародного комерційного арбітражу і третейського розгляду...

Детальніше »
ХІІІ з’їздом суддів України сформовано новий склад Ради суддів України 25.11.2015

24 листопада 2015 року відбулося продовження ХІІІ з'їзду суддів України, в роботі якого взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, делегати від ВГСУ Борис Грек, Наталія Дунаєвська, Лілія Катеринчук, Анатолій Полянський, Микола Черкащенко та делегати від апеляційних і місцевих господарських судів.

Питанням порядку денного з'їзду було голосування про дообрання членів Ради суддів України (далі - РСУ). 

Таким чином, шляхом таємного голосування обрано новий склад РСУ у складі 33 осіб, а саме:

Григорій Алейніков - Апеляційний суд Запорізької області.

Денис Масенко - Апеляційний суд міста Києва

Ігор Бахаєв - Мелітопольський міськрайсуд Запорізької області

Володимир Гуревський - Малиновський райсуд міста Одеси

Мар'ян Головчак - Рівненський міський суд Рівненської області

Валентина Сімоненко - Верховний Суд України

Тетяна Чумаченко - Вищий адміністративний суд України

Микола Черкащенко - Вищий господарський суд України

Вячеслав Наставний - Вищий спеціалізований суд України...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини 23.11.2015

23 листопада 2015 року відбувся міжнародний семінар “Відновлення судового провадження як один з національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини”, організований спільно Верховним Судом України, Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ, проектом Ради Європи “Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні”.

У роботі заходу взяли участь представники судових інституцій України та експерти Ради Європи. Зокрема, Вищий господарський суд України представляли заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар другої судової палати Тетяна Дроботова та суддя другої судової палати Світлана Бакуліна.

Учасники семінару обговорили національні механізми виконання рішень ЄСПЛ проти України, зокрема, щодо вжиття додаткових заходів індивідуального характеру шляхом повторного розгляду справи судом, включаючи відновлення провадження у справі; узгодили процеси взаємодії в рамках відповідних процедур між Верховним Судом України, вищими спеціалізованими судами та Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ; поінформували представників...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди 93-ї річниці з дня утворення арбітражно-судової системи в Україні 20.11.2015

Шановні судді та працівники апаратів господарських судів!

21 листопада 2015 року виповнюється 93 роки з дня утворення арбітражно-судової системи в Україні. В цей день у 1922 році було прийнято Постанову Ради народних комісарів УСРР про затвердження Положення про порядок вирішення майнових спорів між державними установами та підприємствами. Відповідно до нього було створено арбітражні комісії, а саме, Вищу арбітражну комісію при Українській Економічній Раді та арбітражні комісії на місцях - при губернських Економічних Радах. 

За цей час господарські (арбітражні) суди України, як спеціалізована ланка судової влади, пройшли складний шлях становлення та утвердження, витримали перевірку часом і довели свою спроможність забезпечувати захист прав суб’єктів господарювання.

Сьогодні суди господарської юрисдикції продовжують робити значний внесок у розвиток і функціонування національної економіки та сприяють  інвестиційній привабливості нашої країни. 

В цей святковий день щиро...

Детальніше »
"Якщо не буде доброчесного ставлення до закону, жоден закон працювати не буде", - Голова ВГСУ Богдан Львов 19.11.2015

19 листопада 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулося відкрите обговорення на тему: "Конституційна реформа в частині правосуддя: що зміниться у державі після прийняття змін до Конституції", організоване Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

В заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, засновник Української правничої фундації, член-кореспондент Національної академії правових наук України Сергій Головатий, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, координатор проекту "Підтримка відкритого, демократичного процесу реформ в Україні" організації "Democracy Reporting International" Андрій Козлов, відомі експерти та представники ЗМІ. Модератором виступила адвокат і правозахисник Лариса Денисенко.

У своєму виступі Голова Вищого господарського суду України, член Конституційної комісії Богдан Львов зазначив, що судова реформа не обмежується лише внесенням змін до Конституції України. Крім того, ці зміни мають виключно стратегічний характер і покликані визначити...

Детальніше »