Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 16 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді ВГСУ взяли участь у роботі “круглого столу” щодо внесення змін до чинного законодавства України з метою належної імплементації Конвенції про угоди про вибір суду 14.06.2016

14 червня 2016 року у Міністерстві юстиції України відбувся "круглий стіл", пов'язаний з обговоренням пропозицій щодо внесення змін до чинного вітчизняного законодавства з метою належної імплементації Україною Гаазької конвенції про угоди про вибір суду (далі - Конвенція), яка розроблена у рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права, з метою врегулювання питань взаємного визнання і виконання іноземних судових рішень. 

Вказана Конвенція підписана Міністром юстиції України від імені України 21 березня 2016 року і має на меті сприяння міжнародній торгівлі та інвестиціям шляхом визначення єдиного стандарту в питаннях юридичної сили та обов'язковості угод про виключний вибір суду для розв'язання спорів, що виникли з зовнішньоекономічних договорів або у зв'язку з ними.

До обговорення та підготовки пропозицій щодо ратифікації Конвенції Міністерство юстиції України залучило представників провідних юридичних компаній і суддів вищих спеціалізованих судів. Зокрема, від ВГСУ у роботі “круглого столу” взяли участь суддя четвертої судової...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Галина Прокопанич взяла участь у роботі II UKRAINIAN ANTITRUST FORUM 10.06.2016

10 червня 2016 року відбувся II UKRAINIAN ANTITRUST FORUM, традиційно організований редакцією газети “Юридична практика”, в роботі якого взяли участь народні депутати, судді, представники Антимонопольного комітету України, топ-менеджери підприємств, юрисконсульти та партнери провідних юридичних компаній.

В ході заходу учасники обговорили концептуальні питання правозастосовчого аспекту конкурентної політики держави та ефективності Антимонопольного комітету України  в системі захисту конкуренції, актуальні тенденції галузевих ринків та роль судів у забезпеченні захисту конкуренції.

З доповіддю щодо практики ВГСУ у справах про захист економічної конкуренції виступила суддя четвертої судової палати ВГСУ Галина Прокопанич, яка представила стислий аналіз статистичних даних щодо кількості та якості розгляду справ відповідної категорії і зазначила, що за останній рік судом касаційної інстанції прийнято до провадження близько 190 справ. “Це при тому, що практично кожна третя справа стосувалася підвідомчості. Хоча питань щодо підвідомчості в принципі...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у міжнародному "круглому столі" на тему: "Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах" 10.06.2016

10 червня 2016 року у Верховному Суді України відбувся "круглий стіл" на тему: "Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах". Захід організований за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя", проекту ЄС та  РЄ "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні", Проекту РЄ "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" та Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

Мета зустрічі – ознайомитися з міжнародними стандартами та практикою Європейського Суду з прав людини у питаннях захисту права на мирне володіння майном у контексті порушення цього права внаслідок дії особливих умов, з досвідом іноземних держав, які свого часу стикалися з подібними проблемами, а також пошук ефективних з точки зору практичної реалізації, корисних для судової практики механізмів захисту права власності.

У "круглому столі" взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя ВГСУ Іван Вовк, керівництво...

Детальніше »
Керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс отримала сертифікат Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган (США) 08.06.2016

8 червня 2016 року відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів 40 випускникам третього кола інноваційної навчальної Програми з питань судового адміністрування. 

В урочистій церемонії взяли участь керівник Проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, Директор Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган (США) Морін Коннер, заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райан, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук привітав випускників та викладачів Програми, зазначивши, що її успіх і ефективність є свідченням того відчутного прориву, який здійснено в освіті суддів та працівників апаратів судів упродовж останніх років. 

На завершення заходу випускникам вручили відповідні сертифікати.

Довідково: Програма реалізується Національною школою суддів України...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори з нагоди 25-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів 03.06.2016

3 червня 2016 року з нагоди 25-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів України у Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Сергій Могил і Геннадій Кравчук, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, член Вищої ради юстиції Наталія Волковицька, судді ВГСУ у відставці Дмитро Притика, Сергій Демченко, Віктор Москаленко, Анатолій Осетинський, судді та працівники апарату, а також ветерани господарської юрисдикції.

"Історія не існувала б без людей. Позитивні результати, які ми досягли – це завдяки кожному з присутніх. Ми досить оптимістично дивимось у майбутнє, але необхідно пам’ятати, що цей оптимізм ми створюємо власною працею", - звернувся до колег Богдан Львов. Крім того, він закликав докладати всіх зусиль для збереження усталених традицій та розбудови системи господарських судів. 

Привітання з нагоди ювілею висловили очільники ВГСУ у відставці Дмитро Притика та Сергій Демченко, а також Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк.

Разом з тим,...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася науково-практична конференція "Судовий захист прав та інтересів учасників економічних відносин в Україні: теорія, судова практика та напрями вдосконалення" 02.06.2016

2 червня 2016 року до 25-річчя утворення господарських (арбітражних) судів України у Вищому господарському суді України відбулася науково-практична конференція "Судовий захист прав та інтересів учасників економічних відносин в Україні: теорія, судова практика та напрями вдосконалення". 

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступники Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил і Геннадій Кравчук, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, суддя Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Іван Шицький, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова ВГСУ 1991-2006 рр. Дмитро Притика, судді ВГСУ у відставці Віктор Москаленко та Анатолій Осетинський, ректор Національної школи суддів України...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди 25-ї річниці утворення господарських (арбітражних) судів України 02.06.2016

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас з 25 річницею утворення господарських (арбітражних) судів України.

04 червня 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Закон "Про господарські суди", який став фундаментом для створення системи господарського судочинства в Україні.

Символічно, що господарські суди стали однолітками незалежної України. Відкривши процес спеціалізації судів 25 років тому, вони разом з державою переживали складні процеси становлення і трансформації. Минулі роки яскраво засвідчили, що арбітражно-судова система гідно витримала перевірку часом і довела свою спроможність якісно, оперативно і об'єктивно забезпечувати захист прав та інтересів суб'єктів господарювання. 

Сьогодні ми стоїмо на порозі прийняття змін до Основного Закону і впровадження судової реформи, відчутні кроки якої змінюють формат всієї судової системи України на шляху до європейських стандартів. 

Переконаний, що конституційні зміни будуть втілені в життя разом з іншими нагальними змінами у процесуальному законодавстві, від яких не доведеться довго...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за травень 2016 року 01.06.2016

У травні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 48 звернень і 4370 запитів на інформацію, зокрема:

48 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

13 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4357 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Відбулася конференція "Європейські стандарти та роль голів судів" за участю керівництва ВГСУ 31.05.2016

26-27 травня 2016 року у місті Запоріжжя відбулася конференція голів вищих та апеляційних судів України "Європейські стандарти та роль голів судів", організована проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, Голова ВССУ Борис Гулько, Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, очільники апеляційних судів загальної, адміністративної та господарської юрисдикцій, судді Верховного Суду України, представники Адміністрації Президента України, Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Під час зустрічі учасники обговорили стандарти Ради Європи та практику європейських країн щодо повноважень голів судів, зокрема, в контексті майбутнього Висновку Консультативної ради європейських суддів № 19, зміни повноважень очільників судів в рамках проведення судової реформи в Україні, а також актуальні питання, пов’язані з функціонуванням...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у круглому столі "Останні тенденції рейдерських захоплень в Україні" 30.05.2016

26 травня 2016 року відбувся круглий стіл "Останні тенденції рейдерських захоплень в Україні", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: секретар палати, суддя Валерій Картере, начальник управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитро Умрихін та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олеся Лукомська. 

Учасники круглого столу обговорили питання застосування положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", врегулювання корпоративних спорів у судах, а також сучасні тенденції рейдерських захоплень. 

Валерій Картере звернув увагу присутніх, зокрема, на те, що до Вищого господарського суду України доходить не так багато спорів, безпосередньо пов'язаних з рейдерськими захопленнями. Він наголосив на тому, що так звану "хвилю рейдерства" було збито передачею наприкінці 2006 року корпоративних спорів до виключної підвідомчості господарських судів. Завдяки принциповій...

Детальніше »