Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 22 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді господарських судів взяли участь у консультативному візиті з питань використання процесуального довідника з інтелектуальної власності 23.10.2017

У рамках програми технічної допомоги СLDP в Україні та за сприяння Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (СLDP) протягом 12-21 жовтня 2017 року для робочої групи з написання Посібника для суддів з питань інтелектуальної власності в Україні відбувся консультативний візит до міст Міннеаполіс (штат Міннесота) та Вашингтон (округ Колумбія).

До складу делегації ввійшли судді господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, Голова Вищої ради правосуддя, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, Голова ВГСУ Богдан Львов, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Гумега та керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс.

Під час візиту до штату Міннесота українські судді відвідали Капітолій, Федеральну установу імені Уорена Е. Бергера, Будинок суду, Окружний суд США та Верховний суд Міннесоти, екскурсію по якому провів Член суду Маргарет Г. Чатіч.

Крім того, члени...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 19.10.2017

17 жовтня 2017 року та 19 жовтня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів юридичного факультету першого та третього курсів денної форми навчання Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Під час екскурсії студенти відвідали актовий зал, конференц-зал, атріум, зали судових засідань, бібліотеку суду. 

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, про роль у їх становленні головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

Студенти оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини з експонатами, за допомогою яких дізналися про міжнародні зв'язки, видавничу діяльність Вищого господарського суду України та господарських судів України,  переглянули копії архівних документів та...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди Дня захисника України 13.10.2017

Шановні співвітчизники!

Щиро вітаю Вас з Днем захисника України. Ця подія відзначається у день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці, яка здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Свято започатковане з метою вшанування бойового подвигу і самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги і турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

У цей світлий день сердечно бажаю Вам миру, родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та наснаги у відродженні найкращих національних традицій, успіхів у військовій службі на благо нашої Батьківщини! Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. 

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України   Богдан Львов

Голова ВГСУ Богдан Львов виступив на засіданні Президії Національної академії наук України 12.10.2017

11 жовтня 2017 року на запрошення керівництва Національної академії наук України Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні Президії НАН України та в обговоренні доповіді директора Інституту економіко-правових досліджень НАН України, члена-кореспондента НАПрН України Володимира Устименка на тему: "Економіко-правові ризики та можливості реалізації Угоди про асоціацію з ЄС".

У своєму виступі Голова ВГСУ Богдан Львов нагадав, що питання судової реформи сьогодні є таким же актуальним, як і 500 років тому, тобто супроводжує весь розвиток людства. Одним із суттєвих кроків нинішньої судової реформи він назвав створення Верховного Суду та прийняття 03.10.2017 парламентом Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів". За словами очільника ВГСУ, робота над проектами цих процесуальних кодексів здійснювалась понад півтора року у доволі складних суспільно-політичних і соціально-економічних умовах із залученням всіх зацікавлених...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 12.10.2017

12 жовтня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Івано-Франківського юридичного інституту та коледжу Національного університету "Одеська юридична академія".

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією створення та розвитку системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її  становлення видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі  переглянули матеріали, які відображають міжнародні зв'язки Вищого господарського суду України та господарських судів України, їх роботу по організації та проведенню конференцій, семінарів, круглих столів з метою підвищення професійного рівня суддів та забезпечення єдності судової практики.     

Студенти розглядали світлини та сувеніри,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов привітав колектив з Днем юриста 06.10.2017

У ВГСУ відбулися урочисті збори з нагоди Дня юриста, на яких Голова ВГСУ Богдан Львов привітав колектив та побажав наснаги, нових звершень, міцного здоров'я та сімейного благополуччя.

З нагоди відзначення Дня юриста, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України нагрудним знаком "За служіння закону" нагороджені судді ВГСУ у відставці Сергій Бондар, Ігор Васищак, Любов Жукова та Світлана Самусенко.

Судді ВГСУ у відставці Євгенії Борденюк вручено нагороду згідно з Указом Президента України про присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України".

Крім того, Грамотами ВГСУ та Подяками Голови ВГСУ відзначені працівники апарату ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем юриста 06.10.2017

Шановні колеги!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста.

Обравши цей нелегкий шлях, який вимагає відданості, чесності, принциповості, неупередженості, об'єктивності, Ви присвятили своє життя служінню Закону. 

Переконаний, що Ви з честю примножуватимете славні традиції своєї професії і докладатимете всіх зусиль задля утвердження на теренах нашої Батьківщини ідеалів верховенства права та справедливості.

В цей святковий день щиро бажаю Вам мирного неба, міцного здоров'я, родинного щастя, душевної наснаги, невичерпних життєвих сил та енергії для нових звершень в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Б. Львов

У розділі "Законодавство" розміщено переклад видання "Rule of Law Checklist" 05.10.2017

26 червня 2017 року відбулася публічна презентація українською мовою видання "Rule of Law Checklist", розробленого і затвердженого Венеційською Комісією на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року.

Метою "Rule of Law Checklist" є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих структур, законодавства та судової практики.

З огляду на масштаб та важливість вказаного видання Вищий господарський суд України для подальшого практичного використання пропонує ознайомитися з документом за посиланням

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Оголошення! 04.10.2017

Офіційний веб-сайт Вищого господарського суду України доповнено новим розділом "Інформація про приватних виконавців".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ обговорили доступність та ефективність судового захисту за новим процесуальним законодавством України 03.10.2017

3 жовтня 2017 року Чернівецьке регіональне відділення Національної школи суддів України за програмою періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації провело семінар на тему: "Доступність та ефективність судового захисту за зміненим процесуальним законодавством України".

До навчання залучено суддів з Дніпропетровської, Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей, увагу яких було зосереджено на концептуальних засадах судового процесу та основних новелах господарського, адміністративного, цивільного і кримінального процесів.

Відкриваючи семінар, директор Чернівецького регіонального відділення НШСУ Анатолій Огородник привітав учасників та зауважив, що вже сьогодні є нагальна необхідність вивчати та обговорювати основні концептуальні засади нового процесуального законодавства України.

Водночас декан юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., доцент Сергій Банах зазначив, що цей захід є дуже цікавим, як для викладачів, так і для студентів, адже в...

Детальніше »