Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2017 року 01.12.2017

У листопаді 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 87 звернень і 5014 запитів на інформацію, зокрема:

- 87 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 32 письмові запити на інформацію та 523 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 5014 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Обрано керівництво нового Верховного Суду 30.11.2017

30 листопада 2017 року відбувся перший Пленум Верховного Суду. У заході взяли участь судді касаційних судів у складі Верховного Суду, керівництво Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

На засіданні Пленуму судді обрали Головою Верховного Суду Валентину Данішевську. Після оголошення результатів голосування Голова Верховного Суду, яка також входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою, склала присягу.

"Я вдячна за висловлену мені довіру. Знаю, що попереду в нас багато роботи. Ми повинні рухатися тільки вперед та повернути людям розуміння того, що для будь-якого випадку в країні є суд, який прийме справедливе рішення і знайде той необхідний баланс між приватними і суспільними інтересами", - зазначила Голова Верховного Суду. 

Наступним важливим питанням стало обрання заступника Голови Верховного Суду. За пропозицією Валентини Данішевської кандидатуру судді Касаційного господарського суду Богдана Львова підтримано більшістю голосів від загального складу Пленуму. 

"Переконаний, що на посаді заступника Голови Верховного...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Київського національного торговельно-економічного університету 27.11.2017

23 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для  студентів 1 курсу факультету міжнародної торгівлі та права Київського національного торговельно-економічного університету, які навчаються за спеціальністю "Право".     

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де ознайомилися з матеріалами, які розповідають про  основні етапи становлення арбітражно-судової системи України, оглянули персональні стенди та вітрини головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі переглянули копії архівних документів про діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та виставкові вітрини, у яких відображено сьогодення Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Молодь з інтересом слухала розповідь про професійну та наукову діяльність суддів Вищого господарського суду України та господарських судів України,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для читачів Національної бібліотеки України для дітей 23.11.2017

22 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для читачів Національної бібліотеки України для дітей.

Учні відвідали  музей історії господарських судів України, конференц-зал,  бібліотеку суду.

Екскурсанти оглянули в музеї історії господарських судів України архівні документи та інші експонати, в яких представлена історія створення, становлення  та розвитку системи господарських (арбітражних) судів від заснування у 1808 році першого комерційного суду в Одесі і до наших днів.

Окрім того, гості музею переглянули стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій, з яких дізналися про сьогодення апеляційних та місцевих господарських судів України. Зокрема, вони ознайомилися з експозиціями, присвяченими міжнародним зв'язкам Вищого господарського суду України, професійній та науковій діяльності суддів та працівників апарату Вищого господарського суду України тощо. 

З неприхованим інтересом учні розглядали сувеніри, подаровані музею численними відвідувачами суду, друковані видання (журнали, книги, брошури тощо)...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в роботі ІІІ Форуму з конкурсного права АПУ: Стягнення. Реструктуризація. Банкрутство. 17.11.2017

17 листопада 2017 року Асоціація правників України провела ІIІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, реструктуризації та банкрутству.

Захід вже традиційно став унікальним майданчиком для обміну думками та досвідом між адвокатами і суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками і кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

Учасники заходу впродовж чотирьох сесій розглянули, зокрема, такі питання:

– Спростування майнових дій боржника, віндикація та визнання правочинів недійсними.

– Актуальне в судовій практиці щодо оскарження результатів аукціону.

– Обмеження розпорядження майном боржника/банкрута.

– Конфлікт інтересів між учасниками сфери банкрутства.

– Роль та місце юридичних фірм в процедурах банкрутства.

– Роль Міністерства юстиції у впровадженні реформи системи виконання судових рішень.

– Законодавчі перешкоди...

Детальніше »
Оголошення 16.11.2017

У зв'язку з численними зверненнями громадян щодо порядку роботи Вищого господарського суду України з урахуванням призначення суддів нового Верховного Суду повідомляємо, що ВГСУ працює у звичному режимі. 

ВГСУ налічує 43 судді, які мають право здійснювати господарське судочинство. Документи приймаються згідно з графіком роботи ВГСУ.

Такий порядок триватиме до дня початку роботи нового Верховного Суду. Нагадаємо, що відповідно до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі – Закон) ВГСУ діє у межах своїх повноважень до початку роботи Верховного Суду (пункт 6).

Згідно з пунктом 7 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону ВГСУ припиняє свою діяльність та ліквідується у встановленому порядку з дня початку роботи Верховного Суду. До припинення його діяльності статус, структура, повноваження, порядок роботи, права, обов'язки, гарантії суддів цього суду зберігаються. 

День початку роботи Верховного Суду визначається рішенням його Пленуму, що публікується на веб-порталі судової влади та в...

Детальніше »
Судді Верховного Суду проходять підготовку за програмою Національної школи суддів України 15.11.2017

14 листопада 2017 року Національна школа суддів України розпочала комплексну програму підготовки для суддів новоствореного Верховного Суду.

Мета навчального курсу спрямована на допомогу суддям щодо належного виконання повноважень в оновленій касаційній інстанції.

Перший день спільної роботи новопризначених суддів Верховного Суду був присвячений вивченню та обговоренню сучасної доктрини правовладдя, ролі судді у демократичному суспільстві, міжнародних стандартів суддівської незалежності, питань підвищення ефективності функціонування системи правосуддя.

15 листопада 2017 року програмою орієнтаційного курсу заплановано вивчення питань забезпеченні єдності судової практики, вимоги до актів касаційного судочинства та юридичної аргументації при здійсненні правосуддя.

З програмою орієнтаційного курсу для суддів Верховного Суду можна ознайомитись тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду обрали представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду 13.11.2017

13 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулося зібрання суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Під час заходу відбулося обговорення організаційних питань щодо забезпечення роботи нового Верховного Суду та обрання представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду в тридцятиденний строк.

За підсумками зустрічі сформовано організаційний комітет від Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, до якого увійшли судді Лариса Рогач, Ганна Вронська та Олена Кібенко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Судді нового Верховного Суду склали присягу 11.11.2017

11 листопада 2017 року у Кловському палаці за участю Президента України Петра Порошенка відбулася урочиста церемонія складання присяги суддями нового Верховного Суду. 

Під час заходу Глава держави подякував суддям, які повірили у реформу, спробували свої сили в чесному конкурсі, і пересвідчилися, що матимуть шанс побудувати нову систему, керуючись українськими законами, європейськими стандартами та європейськими цінностями.

"Через зміни до профільного законодавства запроваджуються європейські стандарти судочинства. Вже ухвалений закон, який викладає в новій редакції або вносить зміни до процесуальних кодексів і встановлює інші правила судового процесу – ефективного, швидкого та зручного для всіх його учасників", – сказав Президент України та додав, що нові норми також передбачені Господарським та Цивільним процесуальними кодексами, гарантуватимуть захист прав власності як для простих громадян, так і для українських та міжнародних інвесторів.

Довідково: 10 листопада 2017 року Президент України підписав Указ № 357/2017 "Про...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 08.11.2017

6 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка для підтримки кваліфікації суддів апеляційних господарських судів. 

Вітальною промовою захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та начальник відділу підготовки суддів НШСУ Іван Балаклицький.

На завершення очільник ВГСУ побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів і науковців. Також, в межах підготовки заплановано тренінг на тему: "Антикорупційне законодавство та практика його застосування" з наступним оцінюванням суддів і семінар на тему: "Реформи у сфері корпоративного управління. Практика врегулювання та вирішення корпоративних спорів". 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут.