Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 25 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Великодніми святами 14.04.2017

Вітання з Великоднем!

 

Сердечно вітаю Вас з найбільшим християнським святом – Воскресінням Христовим!

Щиро бажаю Вам родинного щастя і міцного здоров'я, Божої благодаті та віри у світле майбутнє нашої української держави!

Нехай у Ваших домівках завжди панує мир і злагода, в серцях – добро, а в думках – мудрість.

Христос Воскрес!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України                                                       Б. Львов

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 12.04.2017

10 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Кооперативного інституту бізнесу.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де ознайомилися з матеріалами, які розповідають про  історичні періоди становлення господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та кілька десятків виставкових вітрин з сотнями експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Молодь з інтересом слухала розповідь про професійну та наукову діяльність суддів Вищого господарського суду України та господарських судів України, про їх участь в антитерористичній операції, благодійну допомогу учасникам антитерористичної...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 10.04.2017

8 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для учасників Всеукраїнської громадської організації "Європейська асоціація Студентів Права Україна" (ELSA Ukraine). 

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, актовий зал, атріум, конференц-зал, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України – копії документів про діяльність арбітражних комісій, копії справ 30-х років та оригінали справ   90-х років минулого століття,  десятки архівних документів, які висвітлюють діяльність Державного арбітражу УРСР та арбітражних судів України. Також оглянули стенди-горталки, фотоальбоми, альбоми ксерокопій публікацій про діяльність  Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів України.  

Відвідувачі оглянули персональні стенди та виставкові вітрини, які містять документи, нагороди,...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні оновленого процесуального законодавства 07.04.2017

07 квітня 2017 року відбулася конференція «Реформа процесуального законодавства: ефективне судочинство чи нові виклики?», організована Радою з питань судової реформи, Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» та газетою «Юридическая практика».

Проведення заходу зумовлене доопрацюванням Радою з питань судової реформи проектів змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, які нещодавно підписав Президент України і визначив як невідкладні для розгляду в парламенті.

Конференція складалася з п'яти дискусійних панелей, в яких обговорювалися питання, пов'язані зі змінами до процесуальних кодексів. Своє бачення і застосування цих змін представили провідні судді, науковці, практикуючі юристи та народні депутати України. 

У рамках першої панелі «Нові правила юрисдикції: війна закінчена?» з доповіддю «Юрисдикція, підвідомчість, підсудність: визначаємося з термінами» виступив Голова ВГСУ Богдан Львов. Починаючи з екскурсу, він нагадав,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 07.04.2017

6 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією  та розвитком системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її розвиток видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі  переглянули матеріали, які відображають міжнародні зв'язки Вищого господарського суду України та господарських судів України, їх роботу по організації та проведенню конференцій, семінарів, круглих столів з метою підвищення професійного рівня суддів та забезпечення єдності судової практики.     

З неприхованим інтересом студенти розглядали світлини та сувеніри, подаровані...

Детальніше »
Головою ВГСУ на другий строк обраний Богдан Львов 05.04.2017

5 квітня 2017 року збори суддів ВГСУ таємним голосуванням Головою суду повторно обрали Богдана Львова. “За” відповідне рішення проголосувало 46 суддів із 53-х зареєстрованих на зборах. 

Крім того, зборами суддів заступниками Голови ВГСУ обрано суддю другої судової палати Геннадія Кравчука (“за” - 49) та суддю четвертої судової палати Сергія Могила (“за” - 48). 

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 05.04.2017

4 квітня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Київського національного торговельно-економічного університету, під час якої студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, атріум, бібліотеку.

В музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні віхи становлення господарського судочинства, переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та сотні експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Зацікавленість студентів викликала розповідь про діяльність перших державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю., їх заступників, про державних арбітрів та суддів у відставці, персональні вітрини яких розміщено в залах музею.

З інтересом відвідувачі переглянули фотоальбом "Сьогодення господарських судів України", звідки почерпнули...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2017 року 03.04.2017

У березні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 54 звернення і 4515 запитів на інформацію, зокрема:

- 54 письмові звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 20 письмових запитів на інформацію та 1045 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3450 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 03.04.2017

З1 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про  створення та розвиток господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі переглянули копії архівних документів, стенди, фотоальбоми, альбоми  публікацій та кілька десятків виставкових вітрин з сотнями експонатів, які розповідають про діяльність Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів. 

Молодь з інтересом слухала розповідь про професійну та наукову діяльність суддів Вищого господарського суду України та господарських судів України, про їх участь в антитерористичній операції, благодійну допомогу учасникам антитерористичної операції та...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Олександр Удовиченко взяв участь у II Форумі по реструктуризації та банкрутству 30.03.2017

29 березня 2017 року відбувся II Форум по реструктуризації та банкрутства, організований виданням "Юридична практика".

У заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, Антимонопольного комітету України, провідних юридичних компаній та фінансових установ.

Вищий господарський суд України представляв суддя третьої судової палати Олександр Удовиченко.

Під час Форуму учасники розглянули теми: "Фінансова реструктуризація", "Реалізація майна в процедурі банкрутства", "Банкрутство банків", "Баланс інтересів кредиторів і боржників в процедурах банкрутства", а також "Розвиток інституту неспроможності в Україні".

В рамках сесії "Супровід процедур банкрутства" Олександр Удовиченко зупинився на актуальних питаннях судової практики в справах про банкрутство. Крім того, звертаючись до юридичної спільноти, суддя ВГСУ наголосив на важливості професійної підготовки в ході розгляду справи. За його словами, сильні аргументи і хороший виступ – це суттєво впливає на вирішення спору. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та...

Детальніше »