Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Представники господарських судів беруть участь у роботі антикорупційного семінару 27.09.2016

Програма розвитку комерційного права та посольство США в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України і в координації з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Митно-прикордонною службою США, Вищою радою юстиції та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) протягом 27-29 вересня 2016 року проводять семінар з питань боротьби з корупцією: "Етика і прозорість державних органів влади, корпоративний комплаєнс".

У заході беруть участь посадовці Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольного комітету України, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Американської торгової палати, Європейської Бізнес Асоціації, прокуратури та представники органів правосуддя, зокрема, судді місцевих та апеляційних господарських судів. Вищий господарський суд України представляє керівник апарату Наталія Пляс.

В рамках семінару розглядаються питання впливу від впровадження та реалізації...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у підписанні Меморандуму з питань захисту інтелектуальної власності в контексті судової та податкової реформ 20.09.2016

19 вересня 2016 року відбувся «круглий стіл» щодо реалізації принципів та положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за участю заступника Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил та помічника Голови ВГСУ Миколи Будька.

У заході також взяли участь представники Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби, Посольства США в Україні, Європейського Союзу, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та інших громадських рад.

В рамках «круглого столу» учасники підписали Меморандум з питань захисту інтелектуальної власності в контексті судової та податкової реформ. Крім того, присутні обговорили принципи та положення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також за результатами робочої дискусії були напрацьовані спеціальні...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні щодо відповідальності суддів у світлі нового законодавства України 19.09.2016

16 вересня 2016 року відбулася конференція "Відповідальність суддів у світлі нового законодавства України".

У заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Світлана Владимиренко, Світлана Шевчук, Володимир Поліщук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський, судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів України, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України,  представники Державної судової адміністрації України, громадських організацій та експерти Ради Європи.

Під час конференції учасники обговорили окремі положення, що регулюють підстави притягнення суддів до відповідальності, зокрема, за ухвалення завідомо неправосудного рішення та за порушення прав людини, встановлених в рішеннях Європейського суду з прав людини, критерії розмежування зловживання, недбалості і добросовісної поведінки судді, а також обмінялись думками щодо внесення інформації про рішення Європейського суду з прав людини до суддівського досьє. 

Як зазначив...

Детальніше »
Результати конкурсу 16.09.2016

Відповідно до частини другої статті 28 Закону України "Про державну службу" Вищий господарський суд України повідомляє про результати конкурсу на зайняття посад державної служби, оголошеного відповідно до наказу керівника апарату Вищого господарського суду України від 23.08.2016 № 286-к "Про оголошення конкурсу на зайняття посад державної служби":

далі...

Представники ВГСУ взяли участь у конференції "Розвиток системи альтернативного вирішення спорів в Україні: упровадження медіації" 15.09.2016

15 вересня 2016 року відбулася конференції "Розвиток системи альтернативного вирішення спорів в Україні: упровадження медіації".

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, експерти Ради Європи, а також судді місцевих та апеляційних судів, які реалізовували пілотні проекти з медіації.

Від Вищого господарського суду України у роботі конференції взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Іван Вовк та Ірина Кондратова і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

В ході заходу відбулося обговорення поточного стану імплементації системи альтернативного вирішення спорів, зокрема, медіації в Україні та окреслено необхідні подальші кроки...

Детальніше »
Відбувся "круглий стіл" щодо імунітету судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України за участю керівництва ВГСУ 14.09.2016

14 вересня 2016 року відбувся круглий стіл "Імунітет судді та процедури зняття імунітету відповідно до нового законодавства України", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський. 

З вітальним словом виступив заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, який наголосив на необхідності запозичення досвіду європейських країн у питаннях, що стосуються імунітету судді та процедури його зняття відповідно до нового законодавства України. Крім того, він звернув увагу щодо важливості конституційної гарантії державного захисту суддів і їхніх сімей.

Під час зустрічі учасники також обговорили конституційні зміни та новий проект Закону України "Про Вищу раду правосуддя", які передбачають нову процедуру зняття імунітету судді, стандарти Ради Європи щодо імунітету судді як важливої гарантії їхньої незалежності...

Детальніше »
У ВГСУ проведено опитування громадян-учасників судового процесу 09.09.2016

Протягом липня-серпня 2016 року у Вищому господарському суді України в рамках реалізації Системи оцінювання роботи суду (СОРС) проходило анонімне опитування громадян-учасників судового процесу щодо якості функціонування суду. 

Анкетування відвідувачів ВГСУ проводилося з метою об'єктивної оцінки якості судових послуг. Крім того, отримана інформація використовуватиметься для розробки ефективних рекомендацій щодо вдосконалення роботи суду та підвищення рівня громадської довіри до судової влади.

Ознайомитися з результатами опитування можна тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за серпень 2016 року 02.09.2016

У серпні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4754 запитів на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 29 письмових запитів на інформацію та 545 онлайн запита щодо розгляду касаційних скарг;

- 4180 усних запита щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Розділ "Новини і події" доповнено новими матеріалами 01.09.2016

Розділ "Новини і події" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено відеоматеріалами та актуальними публікаціями щодо судової реформи в Україні. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ 

Оголошення про проведення конкурсу 25.08.2016

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на зайняття наступних посад державної служби:

- начальника вiддiлу забезпечення роботи секретаря судової палати управлiння забезпечення роботи четвертої судової палати;

- секретаря судового засiдання служби секретарiв судового засiдання (на правах вiддiлу) управлiння забезпечення роботи четвертої судової палати на перiод соцiальної вiдпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку основного працiвника. 

Документи кандидатiв, якi бажають взяти участь у конкурсi приймаються до 18:00 год. 08.09.2016.

Додаткова iнформацiя визначена вiдповiдно до умов проведення конкурсу.