Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді та фахівці першої судової палати взяли участь у ІІ Банківському юридичному форумі 24.02.2016

24 лютого 2016 року відбувся ІІ Банківський юридичний форум, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України, зокрема, судді: секретар палати Валерій Картере та заступник секретаря палати Олексій Євсіков, а також працівники управління: начальник управління Дмитро Умрихін, головний консультант Інна Криштак та головний спеціаліст Костянтин Мірошниченко. 

Учасниками форуму стали судді, представники Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерства юстиції України, Національного банку України, Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Верховного Суду України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери та юрисконсульти банків, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась із п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів реформування банківського законодавства та налагодження діалогу між державою...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася зустріч зі стратегічним радником з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу 24.02.2016

23 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулася зустріч керівництва суду з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу.

На зустрічі були присутні Джон Каббон (John Cubbon) – Стратегічний радник з питань судової реформи Консультативної Місії Європейського Союзу та Олена Точиловська – спеціаліст з питань реформування судової системи Консультативної Місії Європейського Союзу, а також Голова суду Богдан Львов, заступник Голови Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

У ході зустрічі обговорено судову систему України, її переваги та недоліки, шляхи її подальшого вдосконалення з метою здійснення спеціалізованого судового захисту прав суб’єктів господарювання, інших учасників правовідносин у сфері економіки з метою покращення інвестиційної привабливості України та гармонізації національного законодавства відповідно до норм і стандартів ЄС.

Крім того, відзначено важливість вивчення європейського досвіду розгляду і вирішення судом спорів...

Детальніше »
Відбулося засідання робочої групи з написання посібника для суддів з питань інтелектуальної власності 22.02.2016

19 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося чергове засідання робочої групи з написання Посібника для суддів з питань інтелектуальної власності.

В заході взяли участь судді господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, судді господарського суду міста Києва Оксана Гумега та Оксана Марченко, суддя господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний та експерт Програми комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США Дмитро Скринька.

Посібник має стати практичним довідником, який сприятиме формуванню єдиних підходів при судовому розгляді справ із захисту прав винахідників, митців та авторів, удосконаленню навичок та збагаченню досвіду українських суддів з метою забезпечення справедливого та ефективного розгляду справ у сфері інтелектуальної власності.

Написання...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у спільному засіданні представників органів судової влади України щодо підсумків роботи судів у 2015 році 19.02.2016

19 лютого 2016 року у Верховному Суді України відбулося обговорення підсумків роботи судової влади у 2015 році.

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк та члени ВРЮ, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та члени ВККС, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, керівництво Верховного Суду України, представники Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України та адвокатури, голови та заступники голів апеляційних судів України всіх юрисдикцій.

Вищий господарський суд України представляли Голова ВГСУ Богдан Львов та заступники голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил.

Доповідаючи про стан здійснення судочинства у 2015 році господарськими судами. Голова ВГСУ Богдан Львов поінформував, що спостерігається збільшення...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у конференції "Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі". 19.02.2016

18 лютого 2016 року Рада суддів України спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя", Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" та Проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" провели конференцію "Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі".

Мета зустрічі - обговорення у фаховому середовищі пропозицій основних змін до Конституції України, спрямованих на посилення незалежності, підзвітності, прозорості та ефективності судової влади, пошук шляхів досягнення консенсусу поміж основаних зацікавлених сторін з метою просування в Парламенті конституційних змін та вироблення рекомендацій і визначення подальших кроків щодо впровадження конституційних змін у сфері правосуддя.

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у засіданні Наглядової Ради спільного проекту ЄС та РЄ "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" 18.02.2016

18 лютого 2016 року відбулося засідання Наглядової Ради спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні", під час якої презентовано досягнуті результати роботи проекту за період вересень-грудень 2015 року, а також обговорено цілі, завдання та очікувані результати роботи проекту на 2016 рік.

Крім того, в рамках засідання проведено Консультативну зустріч щодо підготовки методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. Її основна мета – обговорення із зацікавленими сторонами сфери юстиції процесу імплементації реформ у сфері юстиції та підготовки методології з виміру прогресу (МВП) у якості одного з інструментів оцінки прогресу здійснення реформ у вказаній сфері.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, суддя Вищого господарського суду України Віталій Корсак та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

Також у засіданні взяли участь Голова...

Детальніше »
Судді господарських судів України вивчили роботу установ, що здійснюють правову охорону та захист прав інтелектуальної власності, та ознайомилися з досвідом господарського судочинства Королівства Іспанія 16.02.2016

У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" протягом 8-12 лютого 2016 року відбувся навчальний візит делегації суддів господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, до Королівства Іспанія.

До складу української делегації увійшли Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, судді ВГСУ Валентин Палій та Галина Прокопанич, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Львівського апеляційного господарського суду Леся Давид, суддя Харківського апеляційного господарського суду Олена Істоміна, суддя господарського суду міста Києва, секретар Ради суддів України Оксана Марченко та суддя господарського суду міста Києва Віта Бондарчук.

У ході візиту українські судді ознайомилися із системою судоустрою Іспанії, зокрема, з компетенцією найбільш молодої судової ланки – господарських...

Детальніше »
УВАГА! Зміна реквізитів для перерахування судового збору за подання касаційних скарг та видачу документів Вищим господарським судом України! 05.02.2016

Звертаємо увагу, що в реквізити внесено зміни лише у параметри "Отримувач коштів": (22030104) та "Призначення платежу" (22030104). Датою початку здійснення операцій за уточненими реквізитами рахунків визначено 8.02.2016 р.

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 04.02.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 04.02.2016 № 01-06/177/16 "Про відкликання пункту 10 Оглядового листа ВГСУ від 28.01.2016 № 01-06/131/16 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням господарськими судами Закону України "Про виконавче провадження".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Конституційний Суд України оприлюднив Висновок у справі правосуддя 02.02.2016

1 лютого 2016 року Конституційний Суд України офіційно оприлюднив Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Приводом для розгляду справи стало надходження до Конституційного Суду України доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. N 3524) в редакції від 26 січня 2016 року згідно з Постановою Верховної Ради України від 28 січня 2016 року N 950-VIII "Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України" для надання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Доопрацьований законопроект доповнений положенням щодо надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри...

Детальніше »