Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Гордість господарської системи 15.04.2016

На адресу Вищого господарського суду України надійшов лист Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо зразкового виконання суддею господарського суду Харківської області Олександром Мамалуєм військового обов'язку під час проведення антитерористичної операції.

"За професіоналізм та самовідданість проявлені під час участі в АТО, Олександра Мамалуя нагороджено почесною грамотою Східного регіонального управління ДПСУ, подякою ДПСУ та представлено до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою ДПСУ – нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", – йдеться у листі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у другому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 12.04.2016

5-7 квітня 2016 року за сприяння Державної служби інтелектуальної власності на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі — Проект) відбувся другий тренінг для представників господарських судів України.

У заході взяли участь судді та працівники апарату Вищого господарського суду України, керівництво Вищої ради юстиції, представники Київського, Донецького, Львівського, Одеського, Рівненського, Харківського апеляційних господарських судів, а також господарських судів міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, який ознайомив аудиторію з триденною програмою тренінгу та подякував іспанським експертам за наданий час та можливість отримати актуальну інформацію про судовий захист прав інтелектуальної власності (далі – ІВ) в Іспанії та ЄС безпосередньо від фахівців спеціалізованих...

Детальніше »
Представники ВГСУ та експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" обговорили механізми гармонізації судової практики 06.04.2016

06 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч із представниками місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" у рамках ознайомчого візиту міжнародного експерта Проекту Аурімаса Браздейкаса (Литва) за участю національного експерта Проекту Юлії Землицької. 

ВГСУ представляли заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя-спікер, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, начальник правового управління ВГСУ Людмила Карпенко та начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики правового управління ВГСУ Олександра Сколота.

Як поінформував Аурімас Браздейкас, Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" розпочинає напрям роботи щодо надання експертної підтримки національним партнерам з питань вдосконалення механізмів гармонізації судової практики. Тому головною метою ознайомчого візиту до України є вивчення проблем та потреб української сторони. 

У свою чергу, представники ВГСУ розповіли гостям про структуру та функціонування ВГСУ, господарських судів України, їх місце у системі судоустрою,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у офіційному відкритті проекту "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 06.04.2016

5 квітня 2016 року відбулося офіційне відкриття проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні", в рамках якого проведено перше засідання керівного комітету проекту.

Мета проекту – підтримка незалежності, справедливості та ефективності судової влади шляхом надання допомоги Україні у впровадженні реформ сектора правосуддя у відповідності до стандартів та рекомендацій Ради Європи.

У заході взяли участь Голова Департаменту правосуддя та правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько,...

Детальніше »
Провідні науковці-правники обговорили реформування господарського законодавства України 01.04.2016

31 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл на тему: "Реформування господарського законодавства України", організаторами якого виступили ВГСУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Інститут економіко-правових досліджень НАН України. 

У заході взяли участь судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів, а також науковці вищих юридичних шкіл, фахівці в галузі господарського права і господарського процесу, цивільного, земельного, фінансового, банківського, екологічного, корпоративного, транспортного права, конкурентного права, інтелектуальної власності та інші.

Модераторами виступили заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та д.ю.н., професор кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка Вікторія Рєзнікова.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та д.ю.н., професор, декан юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко.

Зокрема, Богдан Львов подякував за підтримку в проведенні заходу КНУ імені Тараса Шевченка та Інституту...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за березень 2016 року 01.04.2016

У березні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 62 звернення і 4683 запити на інформацію, зокрема:

- 62 письмові звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 15 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4668 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

УВАГА! Повідомлення для ЗМІ! 25.03.2016

Засобами масової інформації розповсюджено повідомлення про затримання судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця.

Водночас таке затримання не здійснювалось, а суддя перебуває на своєму робочому місці. 

За повідомленням самого Віктора Швеця, у нього існує приватний конфлікт, який виник з цивільно-правових відносин.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Студенти-правники обговорили проблеми та перспективи реформування господарського законодавства України 24.03.2016

24 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл студентського наукового товариства на тему: "Проблеми та перспективи реформування господарського законодавства України", співорганізаторами якого виступили ВГСУ та Київський національний університет імені Тараса Шевченка. 

В заході взяли участь студентська молодь і науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академії праці, соціальних відносин і туризму, Київського інституту Національного університету "Одеська юридична академія", та керівництво ВГСУ - Голова суду Богдан Львов і його заступник Геннадій Кравчук.

Модераторами виступили декан юридичного факультету, д.ю.н., професор КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко та д.ю.н., професори кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка Вікторія Рєзнікова і Ніно Пацурія.

З вітальним словом перед студентами виступив Голова ВГСУ Богдан Львов, який наголосив, зокрема, на важливості співпраці ВГСУ з юридичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка в цілому та з кафедрою господарського права зокрема....

Детальніше »
Оголошення про проведення конкурсу 23.03.2016

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016, м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців (див. далі)

Судді ВГСУ взяли участь у ІV Міжнародному судово-правовому форумі “Судова реформа: стан та напрями розвитку” 18.03.2016

17-18 березня 2016 року традиційно у Кловському палаці відбувся ІV Міжнародний судово-правовий форум “Судова реформа: стан та напрями розвитку”, організований Верховним Судом України та газетою “Юридична практика”, спільно з проектом ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

У роботі Форуму взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, очільники Верховного та вищих спеціалізованих судів України, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, представники провідних юридичних фірм, адвокатського корпусу і прокуратури, відомі вчені, науковці та міжнародні експерти. 

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, його заступник Геннадій Кравчук, судді Лілія Катеринчук, Тетяна Козир, Валентин Палій, Володимир Погребняк та Людмила Стратієнко.

Упродовж...

Детальніше »