Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У ВГСУ обговорили правозастосування антимонопольного законодавства 04.10.2016

4 жовтня 2016 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулося експертне обговорення правозастосування антимонопольного законодавства у рамках Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

В робочій зустрічі взяли участь співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко, голова правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач, експерт Федеральної торгової комісії США Стюарт Хершфельд, експерт Канадського конкуренційного відомства Стефан Люсів та представники ВГСУ - Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя ВГСУ Валентин Палій, начальник і головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський і Людмила Олійник.

У ході зустрічі Голова ВГСУ Богдан Львов поінформував гостей про історію становлення господарської юрисдикції та її специфіку, також зупинився на основних аспектах судової реформи. Також очільник ВГСУ розповів про проблему розмежування підвідомчості антимонопольних спорів, що чітко не окреслено процесуальним...

Детальніше »
Представники ВГСУ обговорили з експертами Норвезької місії з питань верховенства права в Україні впровадження сучасних IT-технологій у системі судочинства 03.10.2016

3 жовтня 2016 року представники Норвезької місії з питань верховенства права в Україні (NORLAU) здійснили ознайомчий візит до Вищого господарського суду України (далі – ВГСУ) з метою обговорення українського та зарубіжного досвіду впровадження сучасних IT-технологій у системі судочинства, зокрема, господарського.

ВГСУ представляли  Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВГСУ Тетяна Воляновська, начальник та головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський та Людмила Олійник.

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов ознайомив гостей з історією створення і становлення системи господарських (арбітражних) судів та їх сучасною структурою, також зупинився на ключових аспектах судової реформи. Крім того, він наголосив на важливості та актуальності електронного документообігу та розповів про його функціонування у ВГСУ. Разом з тим, очільник ВГСУ констатував його повільне...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2016 року 03.10.2016

У вересні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 83 звернення і 5700 запитів на інформацію, зокрема:

- 83 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 25 письмових запитів на інформацію та 699 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4976 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Представники ВГСУ взяли участь у роботі V Судового форуму 30.09.2016

29-30 вересня 2016 року Асоціація правників України провела один із наймасштабніших та найпливовіших заходів року на юридичному ринку країни - ювілейний V Судовий форум (далі – Форум), в роботі якого активну участь взяли керівництво, судді та працівники апарату Вищого господарського суду України (далі – ВГСУ).

Перший день Форуму був присвячений взаємовідносинам судової влади та медіа. Від господарської юрисдикції у панельній дискусії взяли участь судді-спікери ВГСУ Олексій Євсіков і Володимир Поліщук, суддя-спікер Господарського суду міста Києва Роман Бойко, суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко та прес-секретарі апеляційних господарських судів. 

Перед учасниками заходу із спеціальною доповіддю на тему: “Взаємозалежні відносини між вільної пресою та незалежними судами в конституційній демократії” виступив спеціальний гість - суддя Верховного суду штату Массачусетс (США) Роберт Джей Корді. Він розповів про фактори, які сприяють формуванню довіри громадськості до судової влади, а також про межі відкритості судових процедур в штаті...

Детальніше »
У ВГСУ відбулося засідання робочої групи з підготовки зауважень та пропозицій до проекту Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” 29.09.2016

29 вересня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося засідання робочої групи з підготовки зауважень та пропозицій до проекту Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” (далі – Проект Закону).

Робочу групу очолив заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, до складу робочої групи увійшли секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, вчений секретар Науково-консультативної ради ВГСУ Ірина Кондратова, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати ВГСУ Олеся Лукомська, а також науковці, які представляють різні школи права – київську, львівську, донецьку, одеську, харківську: д.ю.н. Олена Беляневич, д.ю.н. Антоніна Бобкова, д.ю.н. Володимир Кравчук, д.ю.н. Ірина Лукач, к.ю.н. Олександр Онуфрієнко, д.ю.н. Олег Подцерковний, д.ю.н. Вікторія Рєзнікова, к.ю.н. Роман Сабодаш, к.ю.н. Ірина Селіванова, д.ю.н. Володимир Устименко.

До засідання робочої групи долучилися також представники Центру комерційного права – директор...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь у заходах в рамках проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 28.09.2016

27 вересня 2016 року відбувся круглий стіл "Функціонування правосуддя під впливом конфлікту на сході та півдні України: відновлення втрачених матеріалів судового провадження", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

Мета заходу – аналіз українського законодавства і судової практики стосовно відновлення втрачених матеріалів судового провадження в цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах в контексті конфлікту на сході та півдні України, а також пошук можливих процесуальних рішень щодо відновлення таких матеріалів.  

У заході взяли участь суддя Вищого господарського суду України Олександр Сибіга, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський, судді Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, судді, які здійснюють правосуддя на сході та півдні України, представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, юридичних факультетів вищих навчальних...

Детальніше »
Представники господарських судів беруть участь у роботі антикорупційного семінару 27.09.2016

Програма розвитку комерційного права та посольство США в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України і в координації з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Митно-прикордонною службою США, Вищою радою юстиції та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) протягом 27-29 вересня 2016 року проводять семінар з питань боротьби з корупцією: "Етика і прозорість державних органів влади, корпоративний комплаєнс".

У заході беруть участь посадовці Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольного комітету України, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Американської торгової палати, Європейської Бізнес Асоціації, прокуратури та представники органів правосуддя, зокрема, судді місцевих та апеляційних господарських судів. Вищий господарський суд України представляє керівник апарату Наталія Пляс.

В рамках семінару розглядаються питання впливу від впровадження та реалізації...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у підписанні Меморандуму з питань захисту інтелектуальної власності в контексті судової та податкової реформ 20.09.2016

19 вересня 2016 року відбувся «круглий стіл» щодо реалізації принципів та положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за участю заступника Голови Вищого господарського суду України Сергій Могил та помічника Голови ВГСУ Миколи Будька.

У заході також взяли участь представники Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби, Посольства США в Україні, Європейського Союзу, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та інших громадських рад.

В рамках «круглого столу» учасники підписали Меморандум з питань захисту інтелектуальної власності в контексті судової та податкової реформ. Крім того, присутні обговорили принципи та положення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також за результатами робочої дискусії були напрацьовані спеціальні...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні щодо відповідальності суддів у світлі нового законодавства України 19.09.2016

16 вересня 2016 року відбулася конференція "Відповідальність суддів у світлі нового законодавства України".

У заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Світлана Владимиренко, Світлана Шевчук, Володимир Поліщук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський, судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів України, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України,  представники Державної судової адміністрації України, громадських організацій та експерти Ради Європи.

Під час конференції учасники обговорили окремі положення, що регулюють підстави притягнення суддів до відповідальності, зокрема, за ухвалення завідомо неправосудного рішення та за порушення прав людини, встановлених в рішеннях Європейського суду з прав людини, критерії розмежування зловживання, недбалості і добросовісної поведінки судді, а також обмінялись думками щодо внесення інформації про рішення Європейського суду з прав людини до суддівського досьє. 

Як зазначив...

Детальніше »
Результати конкурсу 16.09.2016

Відповідно до частини другої статті 28 Закону України "Про державну службу" Вищий господарський суд України повідомляє про результати конкурсу на зайняття посад державної служби, оголошеного відповідно до наказу керівника апарату Вищого господарського суду України від 23.08.2016 № 286-к "Про оголошення конкурсу на зайняття посад державної служби":

далі...