Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ВГСУ та Генеральна Дирекція Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів провели спільний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя 02.12.2016

В рамках Інструменту TAIEX відбувся дводенний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя, організований Генеральною Дирекцією Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів та Вищим господарським судом України. 

Мета зустрічі – запозичення європейського досвіду з імплементації та практичного застосування судами законодавства, пов'язаного із захистом конкуренції, ознайомлення із судовою практикою розгляду справ зазначеної категорії.

Генеральну Дирекцію Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів представляли Діана Унгуряну (Національний інститут магістратури, Румунія), Мірта Kaпурал (Агентство із захисту конкуренції, Хорватія), Міхаіл Бусу (Рада з питань конкуренції, Румунія), Якоб де Вільде (старший суддя, Суд м. Роттердам, Нідерланди).

Від Вищого господарського суду у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Володимир Поліщук, Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників...

Детальніше »
Сучасні тенденції вирішення корпоративних спорів 01.12.2016

30 листопада 2016 року під егідою Київського регіонального центру Національної академії правових наук України та Асоціації цивілістів України у приміщенні Вищого господарського суду України відбулося виїзне засідання студентського гуртка з цивільного права. Захід було присвячено обговоренню сучасних тенденцій вирішення корпоративних спорів.

Про проблемні аспекти теорії та судової практики з корпоративних правовідносин розповіла начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Олеся Лукомська.

О. Лукомська ознайомила присутніх з принципами роботи Вищого господарського суду України та навела статистику розгляду господарських спорів. Зокрема, підкреслено, що єдиною категорією спорів, щодо якої спостерігається зростання, є корпоративні спори. Так, кількість спорів цієї категорії за 9 місяців 2016 року зросла на 13,9% порівняно з тим самим періодом 2015 року. Проте, незважаючи на зростання числа таких спорів, на 13,2% зменшилася кількість скасованих судових рішень під...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2016 року 01.12.2016

У листопаді 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 98 звернень і 3743 запити на інформацію, зокрема:

- 98 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 19 письмових запитів на інформацію та 283 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 3460 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Суддя ВГСУ Борис Грек взяв участь у роботі Legal Energy Forum 30.11.2016

30 листопада 2016 року відбувся Legal Energy Forum – перший захід із серії галузевих форумів, які проводить газета «Юридическая практика».

Участь у заході взяли власники, керівники та начальники юридичних департаментів провідних енергетичних компаній, юристи, які практикуються у сфері енергетики, та судді.

Зокрема, у рамках четвертої сесії «Енергетичні спори» з доповіддю на тему: «Останні тенденції розгляду енергетичних спорів» виступив суддя четвертої судової палати ВГСУ Борис Грек, який нагадав, що електроенергія є товаром, який може продаватися виключно за договором, а відтак у процесі її продажу між енергопостачальниками та споживачами виникають різного роду спірні ситуації, що регулюються законодавством та нормативними галузевими документами.

«Якщо з боку енергопостачальника його позицію, як в процесі досудового врегулювання спору, так і в суді, захищають штатні фахівці з електротехнічною або юридичною освітою, то споживач у таких випадках залишається сам на сам з проблемою», - наголосив суддя ВГСУ.

Борис Грек...

Детальніше »
Судді господарських судів взяли участь в експертному обговоренні перспектив розгляду судами конкуренційних спорів 28.11.2016

25 листопада 2016 року Фонд розвитку конкуренції спільно з Вищим господарським судом України в Американському домі провели круглий стіл “Судова реформа та перспективи розгляду судами конкуренційних спорів”.

Захід організовано у рамках Угоди про співпрацю між Фондом розвитку конкуренції, Федеральною торговою комісією США та Агентством США з міжнародного розвитку.

Метою круглого столу було експертне обговорення з подальшим напрацюванням спільних рекомендацій органам державної влади щодо ефективного реформування системи судового розгляду конкуренційних спорів в Україні.

У заході взяли участь очільники Вищої ради юстиції, Вищого господарського суду України, Антимонопольного комітету України, Фонду розвитку конкуренції, народні депутати України, судді господарських судів, експерти, науковці та практикуючі юристи.

Співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко у вступному слові, зокрема, нагадав, що на сьогодні судові спори, що виникають з конкуренційних правовідносин, вирішуються як господарськими, так і адміністративними...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у "круглому столі" щодо ролі та повноважень голів судів в контексті нового Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів 24.11.2016

23 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, співголова Секретаріату Консультативної ради європейських суддів та Консультативної ради європейських прокурорів, Голова відділу з реформи сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян, судді місцевих і апеляційних судів України, а також представники громадських...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні 23.11.2016

22 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади", організований спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь судді Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, представники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, а також міжнародні експерти.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський та головний спеціаліст відділу по роботі з актами законодавства Юлія Вавренюк.

Під час зустрічі учасники розглянули питання щодо національних механізмів та інституцій...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 21.11.2016

21 листопада 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та в. о. ректора НШСУ Наталія Шукліна. 

Звертаючись до своїх колег, Голова ВГСУ зазначив, що з огляду на суспільну важливість судової реформи, суддям необхідно максимально зосередитись під час проходження конкурсу до Верховного Суду. На завершення Богдан Львов побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Як зазначила Наталія Шукліна, враховуючи вимоги статті 89 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", в межах програми підготовки буде проведено тренінг на тему: "Суддівська етика. Доброчесність судді" з наступним оцінюванням суддів. 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі ІІ Форуму з конкурсного права 18.11.2016

18 листопада 2016 року Асоціація правників України провела IІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, банкрутству та реструктуризації.

Захід зарекомендував себе як унікальний майданчик для обміну думками та досвідом між адвокатами та суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками та кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

Програма заходу складалася з чотирьох сесій:

- “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство”;

- “Позасудові механізми врегулювання проблемної заборгованості”;

- “Приватні виконавці – перший досвід”;

- “Регулювання ринків токсичних активів”.

Зокрема, під час панельної дискусії “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство” суддя-спікер ВГСУ Володимир Поліщук проаналізував відповідні Постанови Верховного Суду України та їх застосування суддями ВГСУ.

Учасники Форуму...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у презентації Коментаря до Кодексу суддівської етики 17.11.2016

17 листопада 2016 року за підтримки програми USAID “Нове правосуддя” Рада суддів України презентувала Коментар до Кодексу суддівської етики.

У заході взяли участь заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райен, керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід М. Вон, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, судді, науковці, представники юридичної спільноти та ЗМІ.

ВГСУ представляли суддя, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, суддя, секретар Ради суддів України у 2010-2014 роках, член експертної групи з підготовки проекту Кодексу суддівської етики Тетяна Козир та суддя-спікер Володимир Поліщук. 

Зокрема, Тетяна Козир розповіла про історію розробки Кодексу суддівської етики та Коментаря до нього, а Наталія Волковицька - про його практичне застосування.

У свою чергу Девід М. Вон наголосив, що питання суддівської...

Детальніше »