Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді господарських судів взяли участь в експертному обговоренні перспектив розгляду судами конкуренційних спорів 28.11.2016

25 листопада 2016 року Фонд розвитку конкуренції спільно з Вищим господарським судом України в Американському домі провели круглий стіл “Судова реформа та перспективи розгляду судами конкуренційних спорів”.

Захід організовано у рамках Угоди про співпрацю між Фондом розвитку конкуренції, Федеральною торговою комісією США та Агентством США з міжнародного розвитку.

Метою круглого столу було експертне обговорення з подальшим напрацюванням спільних рекомендацій органам державної влади щодо ефективного реформування системи судового розгляду конкуренційних спорів в Україні.

У заході взяли участь очільники Вищої ради юстиції, Вищого господарського суду України, Антимонопольного комітету України, Фонду розвитку конкуренції, народні депутати України, судді господарських судів, експерти, науковці та практикуючі юристи.

Співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко у вступному слові, зокрема, нагадав, що на сьогодні судові спори, що виникають з конкуренційних правовідносин, вирішуються як господарськими, так і адміністративними...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у "круглому столі" щодо ролі та повноважень голів судів в контексті нового Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів 24.11.2016

23 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, співголова Секретаріату Консультативної ради європейських суддів та Консультативної ради європейських прокурорів, Голова відділу з реформи сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян, судді місцевих і апеляційних судів України, а також представники громадських...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні 23.11.2016

22 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади", організований спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь судді Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, представники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, а також міжнародні експерти.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський та головний спеціаліст відділу по роботі з актами законодавства Юлія Вавренюк.

Під час зустрічі учасники розглянули питання щодо національних механізмів та інституцій...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 21.11.2016

21 листопада 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та в. о. ректора НШСУ Наталія Шукліна. 

Звертаючись до своїх колег, Голова ВГСУ зазначив, що з огляду на суспільну важливість судової реформи, суддям необхідно максимально зосередитись під час проходження конкурсу до Верховного Суду. На завершення Богдан Львов побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Як зазначила Наталія Шукліна, враховуючи вимоги статті 89 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", в межах програми підготовки буде проведено тренінг на тему: "Суддівська етика. Доброчесність судді" з наступним оцінюванням суддів. 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі ІІ Форуму з конкурсного права 18.11.2016

18 листопада 2016 року Асоціація правників України провела IІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, банкрутству та реструктуризації.

Захід зарекомендував себе як унікальний майданчик для обміну думками та досвідом між адвокатами та суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками та кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

Програма заходу складалася з чотирьох сесій:

- “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство”;

- “Позасудові механізми врегулювання проблемної заборгованості”;

- “Приватні виконавці – перший досвід”;

- “Регулювання ринків токсичних активів”.

Зокрема, під час панельної дискусії “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство” суддя-спікер ВГСУ Володимир Поліщук проаналізував відповідні Постанови Верховного Суду України та їх застосування суддями ВГСУ.

Учасники Форуму...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у презентації Коментаря до Кодексу суддівської етики 17.11.2016

17 листопада 2016 року за підтримки програми USAID “Нове правосуддя” Рада суддів України презентувала Коментар до Кодексу суддівської етики.

У заході взяли участь заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райен, керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід М. Вон, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, судді, науковці, представники юридичної спільноти та ЗМІ.

ВГСУ представляли суддя, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, суддя, секретар Ради суддів України у 2010-2014 роках, член експертної групи з підготовки проекту Кодексу суддівської етики Тетяна Козир та суддя-спікер Володимир Поліщук. 

Зокрема, Тетяна Козир розповіла про історію розробки Кодексу суддівської етики та Коментаря до нього, а Наталія Волковицька - про його практичне застосування.

У свою чергу Девід М. Вон наголосив, що питання суддівської...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук взяв участь у роботі круглого столу «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти» 15.11.2016

15 листопада 2016 року у Дипломатичній академії України відбувся круглий стіл на тему: «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти», ініційований Асоціацією правників України.

У заході взяли участь члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, науковці-правники та практикуючі юристи. Вони обговорили низку актуальних питань, зокрема, перспективи наповнення нового Верховного Суду не лише суддями, а й адвокатами та науковцями; вимоги до таких кандидатів; майбутній статус Верховного Суду та забезпечення його суддів тощо.

Секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка у своєму виступі закликав адвокатів і науковців скористатися нагодою та активніше долучатися до участі у конкурсі: «Не варто його боятися. Якщо навіть кандидат не пройде відбір, це не матиме жодних наслідків, але участь у ньому для юриста є дуже престижною».

У свою чергу, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук заявив, що переважна більшість суддів ВГСУ, крім основної роботи, готуються до участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду....

Детальніше »
Представники Вищого господарського суду України взяли участь у Х щорічному форумі з корпоративного права 03.11.2016

28.10.2016 відбувся Х ювілейний щорічний форум з корпоративного права. Програма заходу складалася із чотирьох сесій, присвячених правовому регулюванню діяльності господарських товариств та судовій практиці з вирішення корпоративних спорів. Крім того, значну увагу було присвячено нещодавнім та перспективним змінам до законодавства, яке регулює відповідні правовідносини.

Учасниками форуму стали провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, представники господарських товариств, а також органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

Від Вищого господарського суду України участь у Форумі взяли представники першої судової палати, за якою закріплено, зокрема, спеціалізацію з розгляду корпоративних справ, а саме: секретар першої судової палати, суддя Валерій Картере, суддя Тетяна Козир, начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олеся Лукомська, головний консультант Інна Криштак, головний спеціаліст Костянтин Мірошниченко та помічник судді Тетяна Зварич, а також начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики Олександра...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2016 року 01.11.2016

У жовтні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 110 звернень і 2883 запити на інформацію, зокрема:

- 110 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 28 письмових запитів на інформацію та 622 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 2233 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Вийшов з друку навчально-практичний посібник "ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ У ЗАСТОСУВАННІ ЦИВІЛЬНОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ЗА МАТЕРІАЛАМИ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ" 21.10.2016

З метою забезпечення єдності судової практики, реалізації принципу правової визначеності Вищим господарським судом України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка підготовлено навчально-практичний посібник "ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ У ЗАСТОСУВАННІ ЦИВІЛЬНОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ЗА МАТЕРІАЛАМИ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ".

Видання у систематизованому вигляді містить основні правові позиції Конституційного Суду України, Верховного Суду України, а також вищих спеціалізованих судів щодо застосування норм цивільного та господарського законодавства станом на 31.08.2016. Особливу увагу приділено правовим позиціям, викладеним у постановах Верховного Суду України, що прийняті за результатами розгляду господарських, цивільних та адміністративних справ. 

Посібник може бути корисним як в навчальній, так і в практичній діяльності; сприяє полегшенню вивчення та аналізу існуючої судової практики, а відтак і приведенню судової практики у сфері цивільних та господарських правовідносин у відповідність до правових позицій Верховного Суду України;...

Детальніше »