Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У ВГСУ відбулася зустріч з експертом МВФ 14.12.2016

12 грудня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч представників суду з експертом МВФ Сімоне Гінзбургом (Simone Ginzburg), який бере участь у консультаціях щодо проведення судової реформи.

ВГСУ представляли судді, секретар пленуму Лариса Рогач та секретар першої судової палати Валерій Картере.

Під час зустрічі присутні обговорили деталі запровадження електронного наказного провадження в господарському судочинстві, а також уведення системи автоматизованого арешту банківських рахунків.

Зокрема, Сімоне Гінзбург пославшись на Меморандум про економічну та фінансову політику, укладений між Україною та Міжнародним валютним фондом, зазначив, що виконання окремих його вимог передбачає необхідність унесення змін до процесуального законодавства щодо "впровадження нового порядку електронного наказного провадження" та "нового автоматизованого порядку арешту коштів, розміщених на банківських рахунках".

Секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач повідомила, що запровадження інституту наказного провадження, а також системи автоматизованого арешту банківських...

Детальніше »
Оголошення про оскарження (в частині) Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство. 13.12.2016

На виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.11.2016 у справі № 826/15384/16 повідомляємо таке.

Пазина Ростислав Олексійович звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Вищого господарського суду України про визнання незаконним та нечинним в частині Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016 № 8 та погодженого Міністерством юстиції України листом від 12.07.2016 № 24098/15282-0-32-16/9.

Справу № 826/15384/16 призначено до судового розгляду на 20.12.2016 об 11 год 30 хв.

Судді ВГСУ взяли участь у IV міжнародній науково-практичній конференції "Національні стандарти суддівської освіти та кращі міжнародні практики в дії" 12.12.2016

9 грудня 2016 року відбулася IV міжнародна науково-практична конференція "Національні стандарти суддівської освіти та кращі міжнародні практики в дії", організована Національною школою суддів України спільно з українсько-канадським проектом "Освіта суддів – для економічного розвитку".

Мета конференції – обмін досвідом щодо стану та перспективних напрямів удосконалення суддівської освіти в Україні з урахуванням найкращих міжнародних практик підвищення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу.

У заході взяли участь Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, виконавчий директор Національного суддівського інституту Канади Адель Кент, директор із юридичних та освітніх питань Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон, керівник Програми "Нове правосуддя" Девід Вон, українські та міжнародні експерти, керівники закладів суддівської освіти іноземних...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь у засіданні щодо огляду діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні 09.12.2016

8 грудня 2016 року відбулося засідання щодо огляду діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні за поточний рік.

У заході взяли участь представники Вищого господарського суду України, дипломатичних місій, громадських організацій та міжнародних ініціатив.

Під час заходу Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас Верба здійснив презентацію своєї діяльності за 2016 рік та розповів про плани на наступний рік. За його словами, в рамках проектів ОБСЄ організація продовжуватиме підтримку України у виконанні зобов'язань в усіх трьох вимірах діяльності, зокрема, політично-військовому та економіко-довкільному, а також координуватиме зусилля з іншими структурами ОБСЄ і міжнародними організаціями.

Довідково: Посол Вайдотас Верба розпочав свою діяльність в якості Координатора проектів ОБСЄ в Україні 1 вересня 2014 року. Координатор реалізує проекти, які стосуються широкого спектру питань: правова реформа; освіта в сфері прав людини; боротьба з організованою злочинністю, тероризмом та торгівлею людьми; контроль за озброєннями та реформування збройних сил;...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов провів робочу нараду з очільниками господарських судів 08.12.2016

8 грудня 2016 року на базі Одеського апеляційного господарського суду під головуванням очільника ВГСУ Богдана Львова відбулася робоча нарада з керівниками місцевих та апеляційних господарських судів України.

У ході наради Голова ВГСУ наголосив, що  пріоритетним завданням є  формування єдиної судової практики, якість та оперативність ухвалення судових рішень, дотримання принципу верховенства права. 

Учасники заходу обговорили перебіг судової реформи, зокрема, актуальні питання функціонування господарських судів, дотримання і захист прав громадян в умовах судової реформи, запровадження механізмів  забезпечення незалежності судів і суддів, уникнення втручання в усіх його проявах, соціальний захист суддів і працівників апаратів судів та стан матеріально-технічного забезпечення судів тощо.

Голова ВГСУ закликав колег звернути належну увагу на організацію роботи судів та відкритість, доступність і прозорість правосуддя.

Крім того, Богдан Львов доручив очільникам судів донести отриману інформацію до своїх колективів.

 

Детальніше »
У ВГСУ пройшов VI Всеукраїнський податковий форум 05.12.2016

Протягом 3-4 грудня 2016 року у приміщенні ВГСУ пройшов традиційний VI Всеукраїнський податковий форум Ліги студентів Асоціації правників України, в якому взяли участь близько 80 студентів юридичних факультетів провідних вищих навчальних закладів країни.

Метою заходу є об’єднання практикуючих юристів і студентів-правників, представників державних структур, податківців та представників бізнесу для ознайомлення з сучасними проблемами вітчизняного та зарубіжного оподаткування і можливими варіантами їх подолання, а також налагодження нових контаків з колегами та однодумцями.

Юні учасники Форуму заслухали та обговорили низку доповідей авторитетних спікерів на актуальні питання податкого права та законодавства, зокрема, щодо впливу реформи правосуддя на податкові питання; прогнози на 2017 рік щодо податкових спорів та реформування національного податкового законодавства; специфіку та функціонування електронних ПДВ; законодавче регулювання та практичне застосування податкового компромісу тощо.

Також студенти та лектори обмінялися думками...

Детальніше »
ВГСУ та Генеральна Дирекція Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів провели спільний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя 02.12.2016

В рамках Інструменту TAIEX відбувся дводенний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя, організований Генеральною Дирекцією Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів та Вищим господарським судом України. 

Мета зустрічі – запозичення європейського досвіду з імплементації та практичного застосування судами законодавства, пов'язаного із захистом конкуренції, ознайомлення із судовою практикою розгляду справ зазначеної категорії.

Генеральну Дирекцію Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів представляли Діана Унгуряну (Національний інститут магістратури, Румунія), Мірта Kaпурал (Агентство із захисту конкуренції, Хорватія), Міхаіл Бусу (Рада з питань конкуренції, Румунія), Якоб де Вільде (старший суддя, Суд м. Роттердам, Нідерланди).

Від Вищого господарського суду у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Володимир Поліщук, Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників...

Детальніше »
Сучасні тенденції вирішення корпоративних спорів 01.12.2016

30 листопада 2016 року під егідою Київського регіонального центру Національної академії правових наук України та Асоціації цивілістів України у приміщенні Вищого господарського суду України відбулося виїзне засідання студентського гуртка з цивільного права. Захід було присвячено обговоренню сучасних тенденцій вирішення корпоративних спорів.

Про проблемні аспекти теорії та судової практики з корпоративних правовідносин розповіла начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Олеся Лукомська.

О. Лукомська ознайомила присутніх з принципами роботи Вищого господарського суду України та навела статистику розгляду господарських спорів. Зокрема, підкреслено, що єдиною категорією спорів, щодо якої спостерігається зростання, є корпоративні спори. Так, кількість спорів цієї категорії за 9 місяців 2016 року зросла на 13,9% порівняно з тим самим періодом 2015 року. Проте, незважаючи на зростання числа таких спорів, на 13,2% зменшилася кількість скасованих судових рішень під...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2016 року 01.12.2016

У листопаді 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 98 звернень і 3743 запити на інформацію, зокрема:

- 98 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 19 письмових запитів на інформацію та 283 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 3460 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Суддя ВГСУ Борис Грек взяв участь у роботі Legal Energy Forum 30.11.2016

30 листопада 2016 року відбувся Legal Energy Forum – перший захід із серії галузевих форумів, які проводить газета «Юридическая практика».

Участь у заході взяли власники, керівники та начальники юридичних департаментів провідних енергетичних компаній, юристи, які практикуються у сфері енергетики, та судді.

Зокрема, у рамках четвертої сесії «Енергетичні спори» з доповіддю на тему: «Останні тенденції розгляду енергетичних спорів» виступив суддя четвертої судової палати ВГСУ Борис Грек, який нагадав, що електроенергія є товаром, який може продаватися виключно за договором, а відтак у процесі її продажу між енергопостачальниками та споживачами виникають різного роду спірні ситуації, що регулюються законодавством та нормативними галузевими документами.

«Якщо з боку енергопостачальника його позицію, як в процесі досудового врегулювання спору, так і в суді, захищають штатні фахівці з електротехнічною або юридичною освітою, то споживач у таких випадках залишається сам на сам з проблемою», - наголосив суддя ВГСУ.

Борис Грек...

Детальніше »