Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Зборами суддів ВГСУ обрано делегатів на ХІV позачерговий З'їзд суддів України 03.02.2017

3 лютого 2017 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів на ХІV З'їзд суддів України від ВГСУ: Івана Вовка, Ларису Іванову та Володимира Погребняка.

Крім того, згідно порядку денного, судді заслухали та взяли до відома інформацію секретарів судових палат про діяльність відповідних судових палат ВГСУ, а також звіти Голови ВГСУ, заступників Голови ВГСУ, керівника апарату ВГСУ та начальника управління фінансового забезпечення та бюджетного планування ВГСУ. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за січень 2017 року 01.02.2017

У січні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 57 звернень і 4033 запити на інформацію, зокрема:

- 57 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 26 письмових запитів на інформацію та 269 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3738 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів Київського національного університету культури 27.01.2017

26 січня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів першого курсу факультету економіки, права та інформаційних технологій Київського національного університету культури.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де дізналися про основні етапи становлення і розвитку господарського (арбітражного) судочинства, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення.

Вони ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників та ветеранів – державних арбітрів і суддів у відставці.

Студенти переглянули фотокопії архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів України починаючи з 1942 року, стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій про сьогодення господарських судів України,  оглянули...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь у засіданні Керівного комітету проекту РЄ "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 24.01.2017

24 січня 2017 року відбулося друге засідання Керівного комітету проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" (далі – Проект).

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, вищих спеціалізованих судів України, Національної школи суддів України.

З вітальним словом виступив Голова Офісу Ради Європи в Україні  Мортен Енберг.

Під час заходу керівники Проекту підбили підсумки своєї діяльності за 2016 рік та розповіли про плани на наступний рік. Зокрема, в рамках Проекту надаватиметься підтримка в розробці та прийнятті конституційних та інших законодавчих змін в контексті судової реформи в Україні, а також підтримка щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які регулюють структуру та діяльність судових органів.

Довідково: мета Проекту – підтримка незалежності, справедливості та ефективності судової влади шляхом надання...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у "круглому столі" щодо актуальності реформування арбітражних інституцій в Україні 23.01.2017

23 січня 2017 року Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Вищим господарським судом України, Третейською палатою України та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" (далі – Проект) проведено "круглий стіл" на тему: "Актуальність реформування арбітражних інституцій в Україні".

Метою круглого столу було обговорення особливостей функціонування внутрішнього та зовнішнього арбітражу в Україні та пошук шляхів вдосконалення функціонування арбітражних інституцій в Україні.

У заході взяли участь судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, місцевих і апеляційних господарських судів, третейські судді та арбітри міжнародних арбітражів, представники Міністерства юстиції України, міжнародні експерти, науковці та практикуючі юристи.

Вищий господарський суд України на заході представляли судді ВГСУ Тетяна Дроботова та Ірина Кондратова, начальник Управління забезпечення роботи третьої судової палати Максим Мельничук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Новим Роком та Різдвом Христовим 30.12.2016

Дорогі колеги!

 

Щиро і сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами! 

Нехай Новий 2017 рік стане для всіх нас роком добрих змін, а для України – роком зміцнення державності, соціально-економічного зростання та духовного оновлення!    

Бажаю Вам, щоб Різдвяні свята були радісними, а рік новий – щедрим, сповненим цікавих планів, нових досягнень та професійних перемог. 

Зичу Вам, Вашим рідним і близьким міцного здоров'я, безмежного щастя, сімейного затишку, здійснення потаємних мрій, надій, любові та Божої благодаті! 

 

З повагою

Голова

Вищого господарського суду України                                                        Богдан Львов

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2016 року 30.12.2016

У грудні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 43 звернення і 3517 запитів на інформацію, зокрема:

- 43 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 16 письмових запитів на інформацію та 258 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3243 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Новорічне свято для дітей 23.12.2016

23 грудня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося новорічне свято для дітей працівників апарату і суддів ВГСУ. Ініціатором та організатором заходу виступив трудовий колектив ВГСУ. 

Святкування пройшло дуже весело та гамірно. Запрошені на свято Дід Мороз та Снігуронька допомогли дітям відчути справжню атмосферу новорічних свят, подарували гарний святковий настрій та солодощі. 

На думку організаторів, такий захід має стати доброю традицією, оскільки сприяє зміцненню колективного духу.

Див.фото

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва  та зв'язків зі ЗМІ

Колектив ВГСУ традиційно привітав дітлахів з Днем святого Миколая 19.12.2016

19 грудня 2016 року працівники Вищого господарського суду України продовжили багаторічну традицію,  відвідавши своїх підшефних - Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель Київської області.

З нагоди дня Святого Миколая малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливу святкову виставу.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

 

Управління забезпечення роботи другої судової палати

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у роботі круглого столу "Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади" 15.12.2016

15 грудня 2016 року у Верховному Суді України відбувся круглий стіл "Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади".

У заході взяли участь керівництво, судді та працівники апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, провідні правники, науковці, міжнародні та вітчизняні експерти,  представники громадських організацій та ЗМІ.

Учасники круглого столу обговорили передумови та чинники, які впливають на утвердження авторитету і довіри до судової влади у суспільстві, та проаналізували стан забезпечення прав осіб на справедливий суд. Присутні наголошували на необхідності впровадження платформи для обміну думками, налагодження діалогу між представниками органів державної влади та громадянського суспільства.

У ході заходу були презентовані результати трьохмісячного всеукраїнського опитування громадян на територіях судів міського, районного та обласного рівнів у різних регіонах України щодо оцінювання рівня довіри до суду як інституції. Ідентифікованими респондентами були юристи та особи, які раніше брали участь...

Детальніше »