Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 24 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді ВГСУ взяли участь у "круглому столі" щодо актуальності реформування арбітражних інституцій в Україні 23.01.2017

23 січня 2017 року Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Вищим господарським судом України, Третейською палатою України та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" (далі – Проект) проведено "круглий стіл" на тему: "Актуальність реформування арбітражних інституцій в Україні".

Метою круглого столу було обговорення особливостей функціонування внутрішнього та зовнішнього арбітражу в Україні та пошук шляхів вдосконалення функціонування арбітражних інституцій в Україні.

У заході взяли участь судді Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, місцевих і апеляційних господарських судів, третейські судді та арбітри міжнародних арбітражів, представники Міністерства юстиції України, міжнародні експерти, науковці та практикуючі юристи.

Вищий господарський суд України на заході представляли судді ВГСУ Тетяна Дроботова та Ірина Кондратова, начальник Управління забезпечення роботи третьої судової палати Максим Мельничук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Новим Роком та Різдвом Христовим 30.12.2016

Дорогі колеги!

 

Щиро і сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами! 

Нехай Новий 2017 рік стане для всіх нас роком добрих змін, а для України – роком зміцнення державності, соціально-економічного зростання та духовного оновлення!    

Бажаю Вам, щоб Різдвяні свята були радісними, а рік новий – щедрим, сповненим цікавих планів, нових досягнень та професійних перемог. 

Зичу Вам, Вашим рідним і близьким міцного здоров'я, безмежного щастя, сімейного затишку, здійснення потаємних мрій, надій, любові та Божої благодаті! 

 

З повагою

Голова

Вищого господарського суду України                                                        Богдан Львов

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2016 року 30.12.2016

У грудні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 43 звернення і 3517 запитів на інформацію, зокрема:

- 43 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 16 письмових запитів на інформацію та 258 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3243 усні запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Новорічне свято для дітей 23.12.2016

23 грудня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося новорічне свято для дітей працівників апарату і суддів ВГСУ. Ініціатором та організатором заходу виступив трудовий колектив ВГСУ. 

Святкування пройшло дуже весело та гамірно. Запрошені на свято Дід Мороз та Снігуронька допомогли дітям відчути справжню атмосферу новорічних свят, подарували гарний святковий настрій та солодощі. 

На думку організаторів, такий захід має стати доброю традицією, оскільки сприяє зміцненню колективного духу.

Див.фото

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва  та зв'язків зі ЗМІ

Колектив ВГСУ традиційно привітав дітлахів з Днем святого Миколая 19.12.2016

19 грудня 2016 року працівники Вищого господарського суду України продовжили багаторічну традицію,  відвідавши своїх підшефних - Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель Київської області.

З нагоди дня Святого Миколая малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливу святкову виставу.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

 

Управління забезпечення роботи другої судової палати

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у роботі круглого столу "Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади" 15.12.2016

15 грудня 2016 року у Верховному Суді України відбувся круглий стіл "Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади".

У заході взяли участь керівництво, судді та працівники апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, провідні правники, науковці, міжнародні та вітчизняні експерти,  представники громадських організацій та ЗМІ.

Учасники круглого столу обговорили передумови та чинники, які впливають на утвердження авторитету і довіри до судової влади у суспільстві, та проаналізували стан забезпечення прав осіб на справедливий суд. Присутні наголошували на необхідності впровадження платформи для обміну думками, налагодження діалогу між представниками органів державної влади та громадянського суспільства.

У ході заходу були презентовані результати трьохмісячного всеукраїнського опитування громадян на територіях судів міського, районного та обласного рівнів у різних регіонах України щодо оцінювання рівня довіри до суду як інституції. Ідентифікованими респондентами були юристи та особи, які раніше брали участь...

Детальніше »
Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів! 15.12.2016

Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників суду!

Авторитет судової гілки влади великою мірою залежить від того, як чітко функціонує кожна її ланка, як сумлінно виконує свої обов’язки кожен її працівник. 

Глибоко переконаний, що Ви й надалі докладатимете всіх зусиль для зміцнення демократичних засад судочинства, реалізації та захисту прав і законних інтересів кожного громадянина та суб'єктів господарювання, забезпечення неупереджених, виважених, незалежних і справедливих судових рішень, які виносяться іменем держави.

З нагоди професійного свята зичу Вам витримки і сили духу, натхнення та оптимізму, міцного здоров'я і родинного щастя, добра та злагоди, а нашій незалежній Україні – миру, спокою та процвітання!

Нехай людська повага й довіра стануть гідними орієнтирами у Вашій щоденній роботі! 

 

З повагою

Голова

Вищого господарського суду України                                                            Богдан Львов

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у заключному засіданні Наглядової Ради спільного проекту ЄС/Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" 14.12.2016

14 грудня 2016 року відбулося заключне засідання Наглядової Ради спільного проекту ЄС/Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні".

З вітальними доповідями виступили Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, менеджер секції юстиції Представництва ЄС в Україні Андрій Співак, Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк та ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук.

Основні результати діяльності проекту впродовж 2015-2016 років презентували Голова відділу Східного партнерства Директорату прав людини та верховенства права Ради Європи Тігран Карапетян, координатор спільного проекту ЄС/Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" Відділу впровадження прав людини на національному рівні Директорату прав людини та верховенства права Ради Європи Марія Орєшкіна та керівник спільного проекту ЄС/Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" Олена Трапезнікова.

Оскільки ВГСУ є членом Наглядової Ради цього проекту, то в заході взяв участь Голова ВГСУ Богдан Львов. 

Також були присутні керівництво...

Детальніше »
Представники ВГСУ зустрілися з експертами Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) 14.12.2016

14 грудня 2016 року заступник Голови ВГСУ Сергій Могил та керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс зустрілися з експертами Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), делегація яких протягом 13-16 грудня 2016 року перебуває з візитом у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Візит експертів проходить у рамках започаткування четвертого раунду взаємного оцінювання, який стосується запобігання корупції серед представників парламенту, органів судової гілки влади, прокуратури, антикорупційних інституцій, ЗМІ, громадських та міжнародних організацій.

У робочій зустрічі також взяли участь керівництво та представники Конституційного Суду України, Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів.

У ході заходу обговорювалися питання запобігання і протидії корупції в судовій системі, декларування майнового стану та інші обмеження, визначені антикорупційним законодавством, і відповідальність за корупційні правопорушення.

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Представники ВГСУ взяли участь у круглому столі "Проконкурентна регуляторна політика – запорука економічного розвитку України" 14.12.2016

14 грудня 2016 року в Американському домі відбувся круглий стіл "Проконкурентна регуляторна політика – запорука економічного розвитку України", організований Фондом розвитку конкуренції, Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, "Федерацією роботодавців України" та "Українським союзом промисловців і підприємців".

Мета заходу – започаткування на постійній основі семінару з питань проконкурентного вдосконалення регуляторної політики та напрацювання відповідних рекомендацій органам державної влади України.

У заході взяли участь Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань економічної політики Вікторія Пташник, Голова Правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач, співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко, співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Хасан Какая, експерт Федеральної торговельної комісії США Джон Хілке, голова Громадської ради при АМКУ Олександр...

Детальніше »