Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 26 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2017 року 01.03.2017

У лютому 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4094 запити на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 35 письмових запитів на інформацію та 187 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3872 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 28.02.2017

Протягом п'яти днів – з 17 лютого по 24 лютого 2017 року – Вищий господарський суд України відвідали групи студентів Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Під час екскурсій студенти побували в музеї історії господарських судів України, залах судових засідань, конференц-залі, атріумі, бібліотеці.

Відвідувачі оглянули сотні різноманітних документально-речових матеріалів, які відображають основні віхи історії становлення арбітражно-судової системи та дізналися про особливості найбільш важливих її етапів, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення. 

Студенти почерпнули інформацію про плідну діяльність головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці, персональні стенди та вітрини яких розміщено в одному із залів музею.

Відвідувачі переглянули стенди-горталки та фотоальбоми, присвячені діяльності місцевих та апеляційних господарських судів,...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у III LEGAL BANKING FORUM 23.02.2017

21 лютого 2017 року відбувся III LEGAL BANKING FORUM, організований редакцією газети «Юридическая практика».

Участь у заході від Вищого господарського суду України взяли представники першої судової палати, до спеціалізації якої належить розгляд спорів, що виникають з банківської діяльності – суддя, заступник секретаря першої судової палати Олексій Євсіков та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олеся Лукомська.

У фокусі уваги учасників Форуму опинилися такі питання:

- стабілізація банківського сектору

- робота з проблемними активами

- ключові напрямки розвитку системи гарантування вкладів

- моніторинг в банках

- валютне регулювання

- інвестування в банківський сектор

Окремо учасники заходу зупинилися на захисті інтересів кредиторів. Представники банківського сектору відзначили, що серед зловживань процесуальними правами все ще існує проблема призначення необґрунтованих експертиз та, відповідно, зупинення провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 79 ГПК України. Водночас невизначеним залишається питання...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 23.02.2017

20 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів другого курсу факультету Економіки та права Національного транспортного університету.

Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України студенти дізналися про етапи становлення арбітражно-судової системи та сьогодення господарських судів України, оглянули персональні стенди та вітрини, присвячені діяльності головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю. та їх заступників, ветеранів – державних арбітрів і суддів у відставці.   

Гортаючи альбоми фотокопій документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади "Історія господарських судів України в документах", відвідувачі поринули в історичне минуле арбітражно-судової системи та за допомогою альбомів "Видатні судді господарських судів України" ознайомилися з кращими її представниками. 

Із стенду-ширми "Миттєвості сьогодення господарських судів України",...

Детальніше »
Оглядова екскурсія в музеї історії господарських судів України 15.02.2017

14 лютого 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів першого курсу денної форми навчання спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" факультету культурології Київського національного університету культури.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, конференц-зал, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України студенти ознайомилися з матеріалами, які розповідають про історичні етапи становлення господарського (арбітражного) судочинства, оглянули персональні стенди, виставкові вітрини, які вміщують фотографії, біографічні дані, архівні документи, оригінали і копії державних та відомчих нагород Головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф. та їх заступників та ветеранів – державних арбітрів та суддів у відставці, дізналися про діяльність суду на сучасному етапі під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Львова Б.Ю....

Детальніше »
Підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 14.02.2017

3 лютого 2017 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2016 році та завдання на 2017 рік";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2015 році та завдання на 2016 рік".

У ВГСУ відбувся національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 13.02.2017

Протягом 10-12 лютого 2017 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Академії адвокатури України;

- Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

- Київського національного університету імені Тараса Шевченка

- Харківського...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду Волинської області (2002-2012 рр.), судді у відставці Кравчука Віктора Оксентійовича 08.02.2017

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду Волинської області (2002-2012 рр.), судді у відставці Кравчука Віктора Оксентійовича.

8 лютого на 65 році пішов із життя мудрий керівник, досвідчений суддя, надійний колега, трудовий шлях якого від народного судді до очільника Господарського суду Волинської області - це приклад самовідданої любові до професії та рідної землі.

За 39 років невтомної праці в органах юстиції та правосуддя Віктор Оксентійович удостоєний почесного звання Заслужений юрист України (2000 р.), почесний член Спілки юристів України (з 1998 р.) та заступник голови Волинської організації Спілки юристів України.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття рідним, друзям, колегам і всім, хто знав та поважав Віктора Оксентійовича.

Переконані, що світлий образ Віктора Оксентійовича Кравчука, його відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.
Вічна пам'ять...

Колектив Вищого господарського суду України 

Оголошення результатів конкурсу 08.02.2017

Відповідно до частини другої статті 28 Закону України "Про державну службу" Вищий господарський суд України повідомляє про результати конкурсу на зайняття посад державної служби, оголошеного відповідно до наказу керівника апарату Вищого господарського суду України від 17.01.2017 № 15-к "Про оголошення конкурсу на зайняття посади державної служби":

Результати конкурсу

"Збереження спеціалізації є запорукою побудови якісної судової системи," – Богдан Львов 03.02.2017

03 лютого 2017 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі – Пленум ВГСУ) за участю керівництва місцевих та апеляційних господарських судів України.

Доповідаючи про підсумки роботи господарських судів України у 2016 році та завдання на 2017 рік, Голова ВГСУ Богдан Львов детально зупинився на статистичних показниках роботи. Зокрема, він поінформував, що на розгляд місцевих господарських судів у 2016 році надійшло 195,5 тис. звернень суб’єктів господарювання для вирішення господарських спорів (на 14,8% менше). За результатами їх розгляду прийнято 163,8 тис. судових рішень, які можуть бути оскаржені у встановленому порядку (на 18,9% менше). Кількість справ, розглянутих господарськими судами становить 85,8 тис. (зменшилась на 22,9%). Така тенденція склалася за рахунок зменшення розглянутих справ майже всіх основних категорій.

Найкращі показники якості розгляду справ кілька років поспіль у Господарському суді Чернівецької області - кількість змінених та скасованих судових актів складає лише 1,4%. Також гарні показники якості мають господарські...

Детальніше »