Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 червня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

21 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів п'ятого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, зали судових засідань, атріум, бібліотеку.

Під час відвідування музею історії господарських судів України студенти дізналися про етапи становлення господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі ознайомилися з копіями архівних документів, які висвітлюють діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року, оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини з експонатами, які розповідають про професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України та апеляційних і місцевих господарських судів України, їх благодійницьку діяльність на підтримку учасників АТО,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

20 березня 2017 року Вищий господарський суд України відвідала група студентів першого курсу Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглянули матеріали, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних арбітрів Красноступа І.Я., який очолював Державний арбітраж при Раді народних комісарів УРСР близько 30 років, та Корчака І.І., який протягом 20 років керівництва Державним арбітражем при Раді Міністрів УРСР забезпечив йому провідне місце серед державних арбітражів Радянського Союзу; Головного державного арбітра УРСР Матвєєва Ю.Г., який першим з'їздом народних депутатів СРСР  був затверджений Головним державним арбітром СРСР; голів Вищого господарського суду України у відставці Притики Д.М., який забезпечив розроблення і прийняття Закону України "Про арбітражний суд", Арбітражного процесуального кодексу України та створення в Україні першого спеціалізованого суду, Демченка С.Ф., який доклав чимало зусиль для успішного проведення судово-правової...

Детальніше »
ХIV з’їздом суддів України членом Вищої ради правосуддя обрано суддю Київського апеляційного господарського суду Віктора Шапрана 16.03.2017

14-15 березня 2017 року за участю 320 делегатів відбувся ХIV позачерговий з’їзд суддів України, скликаний Радою суддів України на виконання Закону України “Про Вищу раду правосуддя”, який вступив у дію 5 січня 2017 року.

Від господарських судів у роботі з’їзду взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, очільники апеляційних господарських судів та делегати. Зокрема, від ВГСУ делегатами з’їзду є судді Іван Вовк, Лариса Іванова та Володимир Погребняк.

На початку з’їзду перед делегатами і запрошеними з вітальним словом виступили заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. Всі вони наголосили на відповідальній місії, яка лежить на делегатах з’їзду щодо обрання членів ВРП. 

Відповідно до Закону України “Про Вищу раду правосуддя” з'їзд суддів...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Валентин Палій взяв участь у роботі Legal Pharma & Medicine Forum 15.03.2017

15 березня 2017 року тижневик “Юридическая практика” провів Legal Pharma & Medicine Forum, акредитований Національною асоціацією адвокатів України.

У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Антимонопольного комітету України, вітчизняні та іноземні експерти у медичній та фармацевтичній галузях, практикуючі юристи, профільні науковці та судді. Зокрема, ВГСУ на Legal Pharma & Medicine Forum представляв суддя четвертої судової палати Валентин Палій.

Програма заходу складалася з п'яти сесій: “Вектори реформи системи охорони здоров'я України”, “Закупівлі у сфері охорони здоров'я”, “Захист інтелектуальної власності в області фармації”, “Судова практика з питань охорони здоров'я” та двох паралельних секцій: “Ринок товарів медичного призначення” та “Страхова медицина”.

Суддя ВГСУ Валентин Палій у рамках четвертої сесії “Захист інтелектуальної власності в області фармації” зупинився на судовому захисті прав інтелектуальної власності...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі науково-практичної конференції “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства” 10.03.2017

10 березня 2017 року відбулася науково-практична конференція “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства”, організована ГО “Всеукраїнська Асоціація Арбітражних Керуючих” та “Центром відновлення платоспроможності”.

Метою заходу була консолідація зусиль фахівців на подолання кризи неплатежів між суб'єктами підприємницької діяльності та повного погашення заборгованості із заробітної плати найманих працівників внаслідок ефективного використання судових процедур банкрутства.

У роботі конференції взяли участь народні депутати України, представники Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, банків, торгуючих організацій, юридичних і аудиторських компаній, арбітражні керуючі, оцінювачі та нотаріуси.

ВГСУ представляв суддя третьої судової палати, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук.

Під час конференції відбулося детальне обговорення, зокрема, законопроекту “Про внесення змін до деяких...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова зі святом весни – 8 березня 07.03.2017

Дорогі жінки!

Від щирого серця вітаю Вас зі святом весни – 8 березня.

Виконуючи найсвятішу місію – дарувати життя, робити його світлим і яскравим, Ви є взірцем терпіння, працездатності, волі й милосердя. 

У цей святковий день зичу Вам міцного здоров'я, добра і любові. 

Нехай у Вашому домі завжди панують мир та злагода, а серця будуть зігріті теплом, повагою рідних та близьких. 

Весняного настрою, вічної молодості, творчого натхнення, гармонії, миру та успіхів у всіх благородних справах!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України                                                               Богдан Львов

Представники ВГСУ взяли участь у роботі VI Міжнародного Форуму України з питань конкуренції 03.03.2017

2-3 березня 2017 року відбувся VI Міжнародний Форум України з питань конкуренції, організований Фондом розвитку конкуренції та Антимонопольним комітетом України. 

Захід проводиться щорічно з метою обміну міжнародним досвідом у сфері конкуренції і напрацювання пропозицій щодо вдосконалення української конкуренційної політики, права та правозастосування. 

На Форумі презентовано експертний огляд конкуренційної політики і права України, представлений Організацією економічного розвитку та співробітництва (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD) та розглянуто низку важливих питань, зокрема, законодавче забезпечення реформ в сфері конкуренції; реформу судочинства та її вплив на систему захисту і розвитку конкуренції; практичні аспекти імплементації системи моніторингу і контролю державної допомоги; вдосконалення державного регулювання природних монополій та забезпечення справедливої конкуренції на ринках, що регулюються, тощо.

У заході взяли участь очільники Антимонопольного комітету України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 03.03.2017

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів: 1 березня 2017 року – факультету міжнародної торгівлі та права, що навчаються за спеціальністю "Право" Київського національного торговельно-економічного університету, 2 березня 2017 року – першого курсу спеціальності "Музеєзнавство, пам'яткознавство" факультету культурології Київського національного університету культури,    3 березня 2017 року – для студентів Київського університету культури.

    Під час екскурсії студенти відвідали зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

    В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, показують роль у їх становленні головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів 03.03.2017

1-3 березня 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Вітальною промовою підготовку відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та ректор НШСУ Микола Оніщук.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія розглянула низку актуальних питань, зокрема, щодо судового адміністрування, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, антикорупційного законодавства, суддівської етики і доброчесності судді, дисциплінарної відповідальності судді, комунікації в судовій владі, застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя судами господарської юрисдикції, основних положень Закону України "Про судовий збір", перспективи подальшого реформування судової системи України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 01.03.2017

    28 лютого 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів четвертого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені    В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

    Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України, оглянули персональні стенди та вітрини головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю. та їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти ознайомилися з копіями архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року. Із стендів-горталок та альбомів дізналися про їх сьогодення – професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, благодійницьку...

Детальніше »