Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Короткий путівник Європейською конвенцією з прав людини 25.06.2009

Короткий путівник Європейською конвенцією з прав людини

Зміцнення союзу науки і судової практики дозволить краще захистити земельні права в Україні (Короткі нотатки з науково-практичної конференції, проведеної в Чернігові Вищим господарським судом України і місцевим господарським судом) 15.06.2009

Ця проблема – земельні відносини в сучасній Україні – виникла не сьогодні, проте її злободенність, особливо в щоденній практичній площині, більш ніж очевидна; багато хто вважає, що це – закономірний наслідок перехідного періоду після тоталітарного суспільства, в якому ми жили ще два десятиліття тому…
Однак, як переконують фахівці, не все так однозначно. І за часів радянської влади земельні відносини не були, за великим рахунком, ні цивілізованими, ні вкрай порочними. А перехідний період (період "смути і суєти" в суспільному житті) лише оголив та підсилив усі проблеми. Тому факт залишається фактом: нинішні системні вади земельного законодавства (а, по суті, - відсутність його цілісної, зрозумілої і чіткої концепції), ускладнені недоліками судово-процесуальної реформи, призвели до виникнення гострих проблем у сфері визначення юрисдикції спеціалізованих судів з розгляду земельних спорів та різнобічності судової практики. Навіть до хибного явища своєрідної "конкуренції" судових юрисдикцій, що взагалі неприпустиме – як явище.

Саме про все це точилася зацікавлена...

Детальніше »
9 червня 2009 року у Вищому господарському суді України відбулась зустріч Голови Вищого господарського суду України Демченка С.Ф. з Повноважним і Надзвичайним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктором Г.-Ю.Гаймзьотом. 15.06.2009

9 червня 2009 року у Вищому господарському суді України відбулась зустріч Голови Вищого господарського суду України Демченка С.Ф. з Повноважним і Надзвичайним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктором Г.-Ю.Гаймзьотом. На зустрічі також були присутні консул К. Хульман, заступник Голови Вищого господарського суду України Шульга О.Ф., Голова Ради суддів господарських судів України Удовиченко О.С., суддя Вищого господарського суду України Білошкап О.В..

З взаємною заінтересованістю сторони обговорювали принципи судочинства, шляхи подальшої демократизації правосуддя в економічних відносинах, підвищення його ефективності, вивчення зарубіжного досвіду розгляду економічних спорів, зокрема, з питань банкрутства, та інших категорій спорів.

22 травня 2009 року відбулася зустріч з в.о. Голови Антимонопольного комітету України 22.05.2009

   22 травня 2009 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч голови Судової палати з розгляду справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на  об'єкти інтелектуальної власності, Москаленка В.С. та суддів цієї Судової палати з в.о. Голови Антимонопольного комітету України Мельниченком О.І. і фахівцями  названого Комітету.

   Учасники зустрічі обговорили проект рекомендацій президії Вищого господарського суду України "Про внесення змін і доповнень до деяких рекомендацій  президії Вищого господарського суду України". Відповідний проект було підготовлено Судовою палатою з розгляду справ у господарських спорах, пов'язаних із  захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про  захист від недобросовісної конкуренції" та необхідністю забезпечення правильної і однакової практики застосування деяких норм конкурентного законодавства.

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВГСУ. ЧИ ПОВИННІ УКРАЇНСЬКІ СУДИ БУТИ ЗАЛЕЖНИМИ ВІД ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ? 22.05.2009

На лютневому (2009 р.) Пленумі Вищого господарського суду України прийнято постанову про Конституційне подання до Конституційного Суду України щодо офіційного роз’яснення окремих положень Конституції – у зв’язку з існуючою практикою організаційно-фінансового забезпечення Державною судовою адміністрацією України (ДСАУ) діяльності судів загальної юрисдикції, в тому числі місцевих та апеляційних господарських.

З чим це пов’язано?

Як пам’ятає юридична громадськість, ще десять років тому, Конституційний Суд у своєму рішенні від 24 червня 1999 року (справа про фінансування судів) чітко зазначив, що "метою функціонального поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову є розмежування повноважень між різними органами державної влади та недопущення привласнення повноти державної влади однією з гілок влади".

Таким чином, передбачена Конституцією деконцентрація влади виключає її надмірне зосередження в одній із гілок влади або в окремих державних органах, оскільки це небезпечно для прав і свобод людини. Тому всі гілки влади мають бути рівноправними...

Детальніше »
15 травня 2009 року проведено "круглий стіл" з питань захисту авторського права і суміжних прав в Україні 15.05.2009

 

15 травня 2009 року у Вищому господарському суді України проведено "круглий стіл" з питань захисту авторського права і суміжних прав в Україні за участю суддів Судової палати з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності у складі: Б. Львов, І. Бенедисюк, В. Селіваненко і В. Москаленко - Голова палати, а також Голови Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України М.Паладія та фахівців названого Департаменту: начальника управління правового забезпечення промислової власності І.Василенко, начальника відділу з питань авторського права і суміжних прав Т.Давиденко, головного спеціаліста відділу з питань авторського права і суміжних прав В.Троцької.

Учасниками "круглого столу" обговорені, зокрема, питання, пов’язані з діяльністю уповноважених організацій колективного управління, виплатою винагороди суб’єктами господарювання за використання ними об’єктів суміжних прав, а також шляхи вдосконалення законодавства України у сфері захисту авторського права і...

Детальніше »
У ВГСУ проведено міжнародний конкурс під егідою Європейського Суду Справедливості 05.05.2009

2-3 травня у приміщенні Вищого господарського суду України проведено Центрально-та Східно-Європейський Конкурс з права ЄС.

Щороку, починаючи з 1996-го, цей Конкурс проводиться Кембриджським університетом під егідою Європейського Суду Справедливості. Україна нині вперше стала країною проведення даного Конкурсу, а приймаючою стороною мав честь виступити Національний університет "Києво-Могилянська академія".

Участь у цьому престижному конкурсі взяли 18 студентських команд з різних країн Центральної та Східної Європи, які змагалися між собою за правилами Європейського Суду Справедливості, що знаходиться в Люксембурзі, - коротко прокоментував подію керівник апарату ВГСУ А. Івченко. - Учасники змагань показали високий рівень підготовки з права ЄС, суддями конкурсу виступили відомі у Європі фахівці.

У фінал конкурсу потрапили команди з Варшавського та Вільнюського університетів; польські студенти перемогли, вони отримають можливість – у якості призу – відвідати відомий суд у Люксембурзі.

Оргкомітет Конкурсу висловив офіційну подяку Голові ВГСУ...

Детальніше »
Господарські суди України вирішують актуальні спори сьогодення 29.04.2009

Як повідомив аналітично-статистичний відділ ВГСУ, розглядаючи поточну ситуацію на початку року, протягом І кварталу 2009 року за результатами розгляду звернень суб'єктів господарювання та державних органів із спірних питань місцевими господарськими судами прийнято близько 62 тис. судових рішень.Загальна сума задоволених позовів майнового характеру склала 5,1 млрд. грн., що більше в 1,6 раза порівняно з аналогічним періодом 2008 року, 172,7 млн. з них - це кошти, що прямо або опосередковано пов'язані із наповненням доходної частини державного бюджету та державних цільових фондів.

Водночас в доход Державного бюджету України у зазначений період сплачено державного мита в сумі 38,2 млн. грн., що в 1,8 раза більше, ніж у І кварталі 2008 року.

У структурі вирішених спорів засвідчується стала тенденція до чисельної переваги справ, пов'язаних з майновими вимогами, частка яких становить 65% від загальної кількості справ. Більше половини з них (13,1 тис.) - це справи, що пов'язані з розрахунками за товари, послуги та продукцію, число яких збільшилося в 1,5 раза порівняно з січнем - березнем 2008 року.

Показово,...

Детальніше »
2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА. 07.04.2009

2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних  із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА.

У роботі "круглого столу" взяли участь судді Судової палати Вищого господарського суду України з розгляду справ у господарських  спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, фахівці Державного департаменту інтелектуальної власності  Міністерства освіти і науки України, юридичної фірми "Magisters", науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії    правових наук України, науково-практичного журналу "Інтелектуальної власності" та деяких патентно-юридичних фірм.

       На засіданні "круглого столу" обговорено підготовлені Судовою палатою з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із  захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, пропозиції до проекту Закону України "Про захист прав інтелектуальної власності  та комерційних прав УЄФА під час підготовки...

Детальніше »
Господарська юрисдикція однозначно підтримується трудовим українським загалом 24.03.2009

 

Наш динамічний і непередбачуваний час, окрім глобальних потрясінь у вигляді загальносвітових та не менш загадкових і тривожних локальних криз, у якісь окремі непевні дні (так і дивись, мовляв, не прогав!) приносить – з дивною провокаційною настійливістю – старі-нові звістки про якісь, буцімто, вкрай назрілі зміни в господарській юрисдикції вітчизняної судової системи. Що ось-ось грядуть. Як переполошено та "довірливо" твердять деякі "політичні флюгери" - "про зміни аж до ліквідації чи перепрофілювання господарських судів…"

Подібні чутки блукають в останні роки Україною не вперше. То затухаючи, то в’яло поновлюючись. Вочевидь, комусь вигідно їх плодити та пускати по світу, тому й реанімують безкінечно сам суспільний "процес бродіння".

Власне, серйозні люди могли б не звертати уваги на примітивно-профанаційні акції сумнівних "спеців" від правосуддя. Однак чутки (самі по собі, будь-якого змісту і спрямування) мають одну соціальну особливість: вони мимоволі – поволі чи швидко – оволодівають інформаційним вакуумом у соціумі. Викривлюють, спотворюють...

Детальніше »