Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Інформація про збори працівників Вищого господарського суду України 08.09.2010

7 вересня 2010 року були проведені збори працівників апарату ВГСУ, під час яких відбулося представлення нового керівництва ВГСУ.

Місію представлення Голови ВГСУ Віктора Татькова виконав Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

Привітав та побажав успіху Віктору Івановичу на нелегкому поприщі керівника такої важливої ланки правосуддя народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов. Запевнивши, що керівництву держави не байдуже, які процеси відбуваються на сьогодні в системі судової гілки влади, Сергій Ківалов висловив надію на плідну співпрацю та взаєморозуміння.

Новопризначений Голова ВГСУ щиро подякував керівництву держави в особі Президента за довіру, запевнив, що він, як очільник ВГСУ,  докладе всіх зусиль для ефективних змін у системі господарського судочинства.

Вручивши  Подяку за сумлінну працю, Віктор Татьков тепло привітав колишнього керівника апарату Анатолія Івченка з призначенням суддею Господарського суду міста Києва. Також він представив присутнім нового керівника апарату...

Детальніше »
ЗМІНИ В МЕРЕЖІ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 17.08.2010

З метою оптимізації структури господарських судів України, поліпшення доступності правосуддя та створення належних умов для його здійснення, враховуючи реальний рівень навантаження суддів, згідно з Указом Президента України  В. Януковича, ліквідуються наступні суди: Житомирський апеляційний господарський суд, Запорізький апеляційний господарський суд, Київський міжобласний апеляційний господарський суд, Луганський апеляційний господарський суд.

Цим же Указом передбачено утворити Рівненський апеляційний господарський суд.

66 суддів, які працювали у судах, що ліквідуються, можуть бути переведені на вакантні посади в місцеві (де на теперішній час існує значне завантаження справ на одного суддю) та апеляційні господарські суди або до адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій (за їх бажанням).

Згідно з цими змінами визначені території, на які поширюються повноваження апеляційних господарських судів, а при розробленні проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік"  буде передбачене відповідне фінансування.

За прогнозами експертів,...

Детальніше »
ЗБОРИ СУДДІВ ВГСУ ОБГОВОРИЛИ ЗЛОБОДЕННІ ПИТАННЯ 05.08.2010

3 - 4 серпня, у два етапи, проведені загальні збори суддів Вищого господарського суду України.

У перший день було обрано делегатів від ВГСУ на наступну конференцію суддів господарських судів країни, скликати яку намічено 20 серпня ц.р.

Наступного дня, згідно з порядком денним, були затвердженні голосуванням присутніх суддів зміни до штатного розкладу ВГСУ, що вносяться у відповідності з новим Законом України "Про судоустрій та статус суддів", котрий набрав чинності наприкінці липня.

Розглянуто також актуальні для господарського судочинства питання про деякі особливості застосування нового Закону, а також важливі аналітичні напрацювання з цього приводу спеціальної робочої групи у ВГСУ, створеної з представників різних палат.

На зборах виступили в.о. голови ВГСУ А. Осетинський, суддя ВГСУ, керівник робочої групи Є. Першиков, начальник управління законодавства І.Бондаренко, начальник управління кадрового забезпечення К. Мотиленко.

Про бюджетний запит Вищого суду на 2011 рік присутніх поінформувала начальник фінансово-економічного управління - головний бухгалтер...

Детальніше »
ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 04.08.2010

Головними питаннями порядку денного, винесеними на засідання Ради суддів господарських судів України, що відбулося 4 серпня 2010 року в актовому залі Вищого господарського суду України, були організаційні моменти, пов'язані з наступною конференцією суддів господарських судів, проведення якої намічено на 20 серпня ц. р.

В обговоренні зазначених питань та визначенні конкретних пропозицій стосовно роботи конференції взяли участь, зокрема, в.о. голови ВГСУ А. Осетинський, голова Ради суддів О.Удовиченко, голова Одеського апеляційного господарського суду В. Балух, суддя ВГСУ В. Татьков, голова Харківського апеляційного господарського суду В.Кухар, голова господарського суду Львівської області Г. Гулик та інші члени Ради суддів.

Не оминули своєю увагою учасники засідання і численних проблемних питань, котрі з'являються при застосуванні нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів". З метою їх розгляду на наступній конференції Рада суддів прийняла, крім усього, рішення про доручення керівництву ВГСУ щодо створення спеціальної Робочої групи за участю представників...

Детальніше »
Інформація Про проведення чергового Пленуму Вищого господарського суду України 27.07.2010

Інформація

Про проведення чергового Пленуму

Вищого господарського суду України

 

         22 липня 2010 року відбувся черговий Пленум Вищого господарського суду України, на якому було розглянуто такі питання:

 

1. Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року.

2. Про судову реформу в Україні.

3. Про хід виконання постанов Пленуму Голови Вищого господарського суду України від 25.02.2010 року.

 

У роботі Пленуму взяли участь: члени Пленуму, голови господарських та апеляційних господарських  судів України, а також заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов та Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

 

Грунтовний аналіз роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року зробив у своїй доповіді в. о. Голови ВГСУ Анатолій Осетинський, який зазначив, що в першому півріччі 2010 року господарські суди успішно виконували свої завдання щодо утвердження правового порядку в економічних відносинах держави.  

Також було...

Детальніше »
Міжнародна конференція з охорони прав інтелектуальної власності 05.07.2010

30 червня - 1 липня 2010 року в приміщенні Національної академії наук України проведено міжнародну конференцію "Актуальні питання охорони прав інтелектуальної власності в Україні та Європейському Союзі (ЄС) в контексті європейської інтеграції", організовану Проектом ЄС "Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні".

Учасники Конференції обмінялися досвідом щодо охорони прав інтелектуальної власності в Україні та ЄС, у тому числі захисту цих прав у судах, порядку призначення і проведення судової експертизи та залучення спеціалістів до участі в судовому процесі.

У роботі Конференції взяли участь судді Судової палати з розгляду справ у господарських спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

21 червня 2010 року відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради при ВГСУ 23.06.2010

21 червня 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради при ВГСУ.

У засіданні секції взяли участь взяли участь науковці: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України, завідувач відділом зв'язків з органами правосуддя Верховної Ради України Селіванов А. О., доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Кузнєцова Н. С., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі України Костицький В. В., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Майданик Р. А., доктор юридичних наук, професор кафедри...

Детальніше »
16 червня 2010 року відбулось засідання секції цивільного і господарського законодавства Науково-консультативної ради при ВГСУ 21.06.2010

16 червня 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції цивільного і господарського законодавства Науково-консультативної ради при ВГСУ на тему "Практика застосування положень статті 13 ЦК України у вирішенні господарських спорів".

В обговоренні поставлених проблем взяли участь члени секції  доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України,  професор кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка Дзера О.В., доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка Кузнєцова Н. С., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка Майданик Р. А., доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України України завідувач кафедри господарського права КНУ ім. Тараса Шевченка Щербина В.С., кандидат юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України, заступник директора...

Детальніше »
15 червня 2010 року між Вищим господарським судом України та Київським університетом права Національної академії наук України підписано договір про співробітництво 21.06.2010

15 червня 2010 року між Вищим господарським судом України та Київським університетом права Національної академії наук України підписано договір про співробітництво. Сторони домовились про взаємну співпрацю у сфері організації і проведення наукових досліджень, підготовки та підвищення кваліфікації фахівців сторін, забезпечення практичної підготовки студентів.

Вищий господарський суд України та Київський університет права Національної академії наук України утворили філію кафедри підприємницького права університету при Вищому господарському суді України, завданням якої є забезпечення взаємозв'язку науки та практики шляхом залучення викладачів до вивчення судової практики вирішення господарських спорів, організації стажування викладачів в господарських судах, проходження студентами практики в господарських судах, участі фахівців Вищого господарського суду України у навчальному процесі у формі проведення навчальних занять, керівництва студентськими науковими роботами,  участі в роботі державних комісій.

Головному редактору "Юридичної газети" Забарі Ю.С. 16.06.2010

Головному редактору

"Юридичної газети"

Забарі Ю.С.

Шановний пане редакторе!

Ще раз вимушений нагадати Вам про свою вимогу опублікувати спростування ("Опровержение" від 08.06.2010 р. надіслане в редакцію) щодо коментаря В. Барбари та фальсифікованої статистики і недостовірних висновків цього судді, представлених увазі читачів (матеріал "Статистическая погрешность", підзаголовок до коментаря "30% - ошибки самого ВХСУ", "ЮП", № 22, 1 червня 2010 р.).

Оскільки вказана публікація не відповідає дійсності, а недостовірна інформація в ній та умисно перекручена неправдива статистика в черговий раз принижують професійні честь, гідність та службову репутацію колективу суддів ВГСУ, свідомо й безпідставно дискредитують в українському соціумі їхню діяльність, вимагаємо зробити спростування добровільно (це тільки додасть вашому виданню об'єктивності й поваги), у повній відповідності з ст. 37 Закону України про пресу в Україні.

Голова Вищого господарського суду України                  С. Демченко

Цей...

Детальніше »