Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 березня 2023 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Збори суддів ВГСУ 08.11.2010

5 листопада 2010 року відбулися збори суддів Вищого господарського суду України з наступним порядком денним:

1. Про затвердження структури апарату Вищого господарського суду України.

2. Про затвердження штатного розпису апарату Вищого господарського суду України.

3. Про затвердження Положення про апарат Вищого господарського суду України.

Відповідно до положень статті 150 ч. 2 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», розгляд цих питань відбувся за поданням Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова.

У ході зібрання суддями детально розглянуто та обговорено кожний пункт поданого порядку денного, заслухано ряд пропозицій.

За результатом обговорення вищевказаних питань прийнято рішення, яким затверджено структуру апарату ВГСУ, штатний розпис та Положення про апарат ВГСУ.

 

Прес-служба ВГСУ

 

 

Відбулось засідання секції Науково-консультативної ради ВГСУ 08.11.2010

1 листопада 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради ВГСУ.

У засіданні секції взяли участь науковці: доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Беляневич О.А., кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету ім. І.Я. Франка Богдан Й. Г., кандидат юридичних наук, керуючий партнер ЮФ "Антіка" Кот О.О., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі України Костицький В.В., доктор юридичних наук, академік АПрН України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Кузнєцова Н.С., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г....

Детальніше »
Судді у відставці (на пенсії), які працювали у Вищому господарському суді України 07.11.2010

Притика Дмитро Микитович

 


Демченко Сергій Федорович

 

 

Осетинський Анатолій Йосипович

 

Москаленко Віктор Семенович

 

 

     

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада

 

 

 

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада


 

 

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада


 

 

ПІП

(дата народження)

роки,...

Детальніше »
Прийнято постанову Вищого господарського суду України 18.10.2010

 

Постанова пленуму Вищого господарського суду України

«Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України»

 

         Початок жовтня ( 01.10 - 11.10.2010 р.) став знаковим у роботі Вищого господарського суду України. З прийняттям нового Закону «Про судоустрій та статус суддів» та у зв'язку з потребою однакового застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу, зокрема норм кодексу, які регулюють порядок перевірки ВГСУ відповідності заяв сторін та Генпрокурора про перегляд рішень господарських судів вимогам ГПК, пленум ВГСУ вирішив підготувати такі роз'яснення. Тож в десятиденний період суддями та редакційною комісією було зроблено досконалий аналіз назрілого питання та на завершальному етапі пленуму ВГСУ було прийнято відповідну постанову (текст постанови подається нижче), котра є вагомим чинником на сучасному етапі судочинства.

Прес-служба ВГСУ

  

ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ

Детальніше »

Завершив роботу черговий пленум Вищого господарського суду України 13.10.2010

Завершив роботу черговий пленум Вищого господарського суду України


11 жовтня після оголошеної перерви завершився  черговий пленум Вищого господарського суду України, котрий  розпочав свою роботу  1 жовтня цього  року.

Темою обговорення став опрацьований редакційною комісією проект роз'яснення пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України».

Метою прийняття названого роз'яснення є забезпечення однакового і правильного застосування норм ГПК України, які регулюють порядок перевірки Вищим господарським судом України відповідності заяв сторін та Генерального прокурора України про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу. 

Опрацьований проект роз'яснення на засіданні пленуму представив заступник Голови Вищого господарського суду України Віктор Москаленко. 

За результатами обговорення,...

Детальніше »
Голова Вищого господарського суду України вітає з професійним святом! 08.10.2010

Суддям та працівникам господарських судів

Шановні колеги! 

         Щиро вітаю суддів та працівників господарських судів України, з професійним святом - Днем юриста!

         Рівнем вашого професіоналізму та принциповості визначаються не лише стан правової культури суспільства, а й утвердження і забезпечення прав і свобод людини.

         Прийміть слова глибокої вдячності за високий професіоналізм, активну участь у поширенні правових знань та посиленні соціального захисту наших громадян.

         Впевнений, що ви й надалі вірно служитимете інтересам України та її громадян, з честю примножуватимете славні традиції своєї професії, докладатимете зусилля задля утвердження ідеалів верховенства права та справедливості.

         Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, життєвих гараздів, благополуччя та подальших здобутків на ниві служіння закону, здійснення правосуддя!

З повагою,

Голова Вищого господарського суду України...

Детальніше »
З НАГОДИ ДНЯ ЮРИСТА УКРАЇНИ 08.10.2010

8 жовтня в актовому залі Вищого господарського суду України з нагоди Дня юриста відбулися збори працівників апарату суду.

З професійним святом присутніх привітала керівник апарату ВГСУ Ірина Галівець.

Працівникам апарату, котрі відзначилися сумлінною працею, вручено заохочувальні подяки і грамоти від керівництва ВГСУ та Ради суддів господарських судів України.

 Прес-служба ВГСУ

Черговий пленум Вищого господарського суду України 08.10.2010

1 жовтня 2010 року розпочав роботу черговий пленум Вищого господарського суду України, який відкрив та вів Голова суду Віктор Татьков.

На порядок денний було винесено питання: «Про призначення секретаря пленуму Вищого господарського суду України» та «Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України».

За поданням Голови суду секретарем пленуму ВГСУ призначено суддю судової палати з розгляду спорів, пов'язаних з державним регулюванням економічних відносин Геннадія Кравчука.

У конструктивній робочій атмосфері відбулося обговорення питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України, котрим в редакції Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів" встановлено порядок перегляду судових рішень господарських судів Верховним Судом України і запроваджено допуск Вищим господарським судом України справ до провадження.

З метою забезпечення однакового і правильного застосування відповідних норм ГПК України заступник Голови ВГСУ Віктор...

Детальніше »
Х позачерговий з’їзд суддів України 24.09.2010

16 вересня 2010 року відбувся Х позачерговий з'їзд суддів України, скликаний відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів".

У роботі з'їзду взяв участь Президент України Віктор Янукович, який підкреслив, що створення незалежної, доступної і ефективної системи правосуддя, наближеної до світових стандартів, є одним з головних пріоритетів на шляху розвитку України як правової і демократичної держави.

Віктор Янукович також відзначив, що новим Законом «Про судоустрій і статус  суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року, удосконалено процесуальне законодавство, посилено роль органів суддівського самоврядування, поліпшено стан незалежності суддів, у тому числі й від керівників судів.

На переконання Глави держави, лише ефективне функціонування та конструктивна взаємодія трьох гілок державної влади - законодавчої, виконавчої і судової - здатні забезпечити успішний розвиток країни.

У роботі з'їзду взяв участь 91 делегат - представники суддівського корпусу всіх регіонів, рівнів та спеціалізацій. Головував на з'їзді голова Ради суддів господарських судів...

Детальніше »
КОНФЕРЕНЦІЯ ЗОСЕРЕДИЛА УВАГУ НА ПИТАННЯХ СУДДІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ 15.09.2010

15 вересня у приміщенні Вищого господарського суду України відбулася друга частина конференції суддів господарських судів України, розпочатої 20 серпня цього року.

 На першому авторитетному зібранні служителів Феміди у серпні було розглянуто актуальні проблеми суддівського самоврядування. Зокрема, заслухано звіт Ради суддів господарських судів України, котра працює з 2007 року, обрано новий склад цієї Ради відповідно до нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також вирішено скликати Х позачерговий з'їзд суддів України 16 вересня 2010 року.

Тоді ж обрано також трьох членів оргкомітету з проведення Х позачергового з'їзду - В.Балика, В.Татькова, О.Удовиченка - та затверджено злободенні пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України.

Окремим питанням у порядок денний конференції була поставлена інформація представника Державної судової адміністрації України щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності господарських судів у 2010 році.

Продовження конференції було присвячено обговоренню інших важливих для суддівського...

Детальніше »