Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 29 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
22 травня 2009 року відбулася зустріч з в.о. Голови Антимонопольного комітету України 22.05.2009

   22 травня 2009 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч голови Судової палати з розгляду справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на  об'єкти інтелектуальної власності, Москаленка В.С. та суддів цієї Судової палати з в.о. Голови Антимонопольного комітету України Мельниченком О.І. і фахівцями  названого Комітету.

   Учасники зустрічі обговорили проект рекомендацій президії Вищого господарського суду України "Про внесення змін і доповнень до деяких рекомендацій  президії Вищого господарського суду України". Відповідний проект було підготовлено Судовою палатою з розгляду справ у господарських спорах, пов'язаних із  захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про  захист від недобросовісної конкуренції" та необхідністю забезпечення правильної і однакової практики застосування деяких норм конкурентного законодавства.

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВГСУ. ЧИ ПОВИННІ УКРАЇНСЬКІ СУДИ БУТИ ЗАЛЕЖНИМИ ВІД ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ? 22.05.2009

На лютневому (2009 р.) Пленумі Вищого господарського суду України прийнято постанову про Конституційне подання до Конституційного Суду України щодо офіційного роз’яснення окремих положень Конституції – у зв’язку з існуючою практикою організаційно-фінансового забезпечення Державною судовою адміністрацією України (ДСАУ) діяльності судів загальної юрисдикції, в тому числі місцевих та апеляційних господарських.

З чим це пов’язано?

Як пам’ятає юридична громадськість, ще десять років тому, Конституційний Суд у своєму рішенні від 24 червня 1999 року (справа про фінансування судів) чітко зазначив, що "метою функціонального поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову є розмежування повноважень між різними органами державної влади та недопущення привласнення повноти державної влади однією з гілок влади".

Таким чином, передбачена Конституцією деконцентрація влади виключає її надмірне зосередження в одній із гілок влади або в окремих державних органах, оскільки це небезпечно для прав і свобод людини. Тому всі гілки влади мають бути рівноправними...

Детальніше »
15 травня 2009 року проведено "круглий стіл" з питань захисту авторського права і суміжних прав в Україні 15.05.2009

 

15 травня 2009 року у Вищому господарському суді України проведено "круглий стіл" з питань захисту авторського права і суміжних прав в Україні за участю суддів Судової палати з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності у складі: Б. Львов, І. Бенедисюк, В. Селіваненко і В. Москаленко - Голова палати, а також Голови Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України М.Паладія та фахівців названого Департаменту: начальника управління правового забезпечення промислової власності І.Василенко, начальника відділу з питань авторського права і суміжних прав Т.Давиденко, головного спеціаліста відділу з питань авторського права і суміжних прав В.Троцької.

Учасниками "круглого столу" обговорені, зокрема, питання, пов’язані з діяльністю уповноважених організацій колективного управління, виплатою винагороди суб’єктами господарювання за використання ними об’єктів суміжних прав, а також шляхи вдосконалення законодавства України у сфері захисту авторського права і...

Детальніше »
У ВГСУ проведено міжнародний конкурс під егідою Європейського Суду Справедливості 05.05.2009

2-3 травня у приміщенні Вищого господарського суду України проведено Центрально-та Східно-Європейський Конкурс з права ЄС.

Щороку, починаючи з 1996-го, цей Конкурс проводиться Кембриджським університетом під егідою Європейського Суду Справедливості. Україна нині вперше стала країною проведення даного Конкурсу, а приймаючою стороною мав честь виступити Національний університет "Києво-Могилянська академія".

Участь у цьому престижному конкурсі взяли 18 студентських команд з різних країн Центральної та Східної Європи, які змагалися між собою за правилами Європейського Суду Справедливості, що знаходиться в Люксембурзі, - коротко прокоментував подію керівник апарату ВГСУ А. Івченко. - Учасники змагань показали високий рівень підготовки з права ЄС, суддями конкурсу виступили відомі у Європі фахівці.

У фінал конкурсу потрапили команди з Варшавського та Вільнюського університетів; польські студенти перемогли, вони отримають можливість – у якості призу – відвідати відомий суд у Люксембурзі.

Оргкомітет Конкурсу висловив офіційну подяку Голові ВГСУ...

Детальніше »
Господарські суди України вирішують актуальні спори сьогодення 29.04.2009

Як повідомив аналітично-статистичний відділ ВГСУ, розглядаючи поточну ситуацію на початку року, протягом І кварталу 2009 року за результатами розгляду звернень суб'єктів господарювання та державних органів із спірних питань місцевими господарськими судами прийнято близько 62 тис. судових рішень.Загальна сума задоволених позовів майнового характеру склала 5,1 млрд. грн., що більше в 1,6 раза порівняно з аналогічним періодом 2008 року, 172,7 млн. з них - це кошти, що прямо або опосередковано пов'язані із наповненням доходної частини державного бюджету та державних цільових фондів.

Водночас в доход Державного бюджету України у зазначений період сплачено державного мита в сумі 38,2 млн. грн., що в 1,8 раза більше, ніж у І кварталі 2008 року.

У структурі вирішених спорів засвідчується стала тенденція до чисельної переваги справ, пов'язаних з майновими вимогами, частка яких становить 65% від загальної кількості справ. Більше половини з них (13,1 тис.) - це справи, що пов'язані з розрахунками за товари, послуги та продукцію, число яких збільшилося в 1,5 раза порівняно з січнем - березнем 2008 року.

Показово,...

Детальніше »
2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА. 07.04.2009

2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних  із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА.

У роботі "круглого столу" взяли участь судді Судової палати Вищого господарського суду України з розгляду справ у господарських  спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, фахівці Державного департаменту інтелектуальної власності  Міністерства освіти і науки України, юридичної фірми "Magisters", науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії    правових наук України, науково-практичного журналу "Інтелектуальної власності" та деяких патентно-юридичних фірм.

       На засіданні "круглого столу" обговорено підготовлені Судовою палатою з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із  захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, пропозиції до проекту Закону України "Про захист прав інтелектуальної власності  та комерційних прав УЄФА під час підготовки...

Детальніше »
Господарська юрисдикція однозначно підтримується трудовим українським загалом 24.03.2009

 

Наш динамічний і непередбачуваний час, окрім глобальних потрясінь у вигляді загальносвітових та не менш загадкових і тривожних локальних криз, у якісь окремі непевні дні (так і дивись, мовляв, не прогав!) приносить – з дивною провокаційною настійливістю – старі-нові звістки про якісь, буцімто, вкрай назрілі зміни в господарській юрисдикції вітчизняної судової системи. Що ось-ось грядуть. Як переполошено та "довірливо" твердять деякі "політичні флюгери" - "про зміни аж до ліквідації чи перепрофілювання господарських судів…"

Подібні чутки блукають в останні роки Україною не вперше. То затухаючи, то в’яло поновлюючись. Вочевидь, комусь вигідно їх плодити та пускати по світу, тому й реанімують безкінечно сам суспільний "процес бродіння".

Власне, серйозні люди могли б не звертати уваги на примітивно-профанаційні акції сумнівних "спеців" від правосуддя. Однак чутки (самі по собі, будь-якого змісту і спрямування) мають одну соціальну особливість: вони мимоволі – поволі чи швидко – оволодівають інформаційним вакуумом у соціумі. Викривлюють, спотворюють...

Детальніше »
До парламентських слухань. Огляд ситуації. ПРАВОСУДДЯ – 2009: БЕЗ НОМІНАЛЬНОГО ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З БОКУ ДЕРЖАВИ. Хто в цьому винен; що з цього вийде; який шукати вихід? 16.03.2009

Замість довідки: Законом України "Про Державний бюджет України" на діяльність вітчизняної судової системи "відпущено" 1984,2 млн. грн. – замість потрібних 9063,0 млн. грн. Тобто, майже в п’ять разів менше від необхідного.
     Таким чином, "у середньому" на розгляд однієї справи в суді сьогодні можна потратити 4 грн. 67 коп. – а вартість лише поштового відправлення судових повісток для сторін буває суттєво вищою.
     Чи буде при таких реаліях справедливим та об’єктивним, незалежним і своєчасним наше правосуддя?
     Питання в преамбулі, звичайно ж, риторичне, воно не потребує відповіді. Вона і так для всіх зрозуміла. Лише наївні та повні профани, а ще злі, недобрі люди можуть дати ствердну відповідь за таких обставин. І буде вона, до того ж, обов’язково або злостиво-єхидною, або ж просто абсурдною по своїй суті…
     А що кажуть з цього приводу досвідчені державні спеціалісти? Зокрема, ті, хто із службового обов’язку відповідає за фінансування українських судів? Які перспективи прогнозують вони?
     -Ситуація в...

Детальніше »
Суди не повинні бути залежними від органів виконавчої влади 12.03.2009

Пленум Вищого господарського суду України, що відбувся наприкінці лютого, прийняв постанову про конституційне подання до Конституційного Суду України щодо офіційного роз’яснення окремих положень Конституції – у зв’язку з існуючою практикою організаційно-фінансового забезпечення Державною судовою адміністрацією України (ДСАУ) діяльності судів загальної юрисдикції, в тому числі місцевих та апеляційних господарських, що здійснюється згідно з Законом України "Про судоустрій України" та Положенням про Державну судову адміністрацію України (як центральний орган виконавчої влади).
      Про мету цього подання, його причини та мотиви звернення до Конституційного Суду України на прохання вітчизняних ЗМІ розповідає Голова ВГСУ Сергій Демченко.
      -Загальна мета конституційного подання – одержання офіційного роз’яснення окремих положень статей 6, 126, 130 Конституції України.
      Чим викликана необхідність цього роз’яснення?
      Як пам’ятає українська громадськість, ще десять років тому, Конституційний...

Детальніше »
Відбувся Пленум Вищого господарського суду України 02.03.2009

26 лютого відбувся Пленум Вищого господарського суду України, на якому, крім аналізу підсумків роботи господарських судів України у 2008 році, доповідь про яку зробив Голова ВГСУ С. Демченко, розглянуто інші важливі питання життєдіяльності системи спеціалізованих вітчизняних судів – зокрема, про хід виконання постанов минулорічного лютневого Пленуму та про зміни у складі редакційної колегії "Вісника господарського судочинства".

      Уважно проаналізувавши практику здійснення судочинства та стан правосуддя в цілому у системі господарських судів, учасники Пленуму прийняли розгорнуту постанову з чіткими рекомендаціями головам місцевих та апеляційних господарських судів, Вищому господарському суду та його президії щодо повсюдного критичного узагальнення практики, що склалася, та проведення низки ефективних заходів, спрямованих на опрацювання разом з відповідними державними органами проблеми розмежування...

Детальніше »