Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Оголошення 21.12.2010

         Повідомляємо, що 24 грудня 2010 року о 15-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті питання призначення на адміністративні посади у господарських судах, затвердження Положення про порядок розгляду звернень громадян і юридичних осіб та затвердження орієнтовного плану роботи Ради суддів господарських судів України на І півріччя 2011 року.

Збори суддів Вищого господарського суду України 20.12.2010

15 грудня 2010 року у Вищому господарському суді України проведено збори суддів. 

У робочій атмосфері обговорено актуальні питання, спрямовані на  реалізацію  Закону України   "Про судоустрій і статус суддів".

Оскільки Закон передбачає чимало змін у функціонуванні судової системи, в ВГСУ попередньо проведено велику кропітку аналітичну роботу, щодо визначення спеціалізації суддів Вищого  господарського суду України, з метою утворення судових палат.

В основу пропозицій, винесених на обговорення, лягло не лише бажання  покращення ефективності судочинства, а й те, що господарським спеціалізованим судом розглядається порядку 43 видів спорів.

Результатом співпраці стало прийняте рішення про утворення чотирьох палат з однаковою кількістю суддів та призначення секретарів палат із числа суддів ВГСУ за пропозицією Голови суду.  До їхніх повноважень належить організація роботи відповідної палати, контроль здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати. Також  обрано заступників секретарів. За...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України з нагоди Дня працівників суду 14.12.2010

Шановні судді та працівники апаратів судів!

 

         Щиро вітаю Вас із професійним святом - Днем працівників суду!

Ваша фахова діяльність відіграє вагому роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості. Від Ваших наполегливих зусиль залежить надійність правового захисту громадян, а відтак і збереження стабільності й миру в суспільстві. Саме тому в Україні найактуальнішим питанням є здійснення судової реформи з метою удосконалення системи судоустрою, створення функціонально та фактично незалежного правосуддя, забезпечення вільного доступу кожного громадянина до суду.

         Упевнений, що саме таким шляхом можна підвищити авторитет судової влади, забезпечити верховенство права, належний захист прав і свобод людини та інтересів держави.

         Бажаю всім суддям, працівникам апаратів судів професійної наснаги і нових звершень на ниві благородного служіння його величності Закону! Щиро зичу міцного здоров'я, великого людського щастя Вам і Вашим...

Детальніше »
До 20-річчя утворення системи господарських судів України 09.12.2010

 

         4 червня  2011 року система господарських (арбітражних) судів України відзначатиме 20-річчя з часу  свого утворення.  Днями  у Вищому господарському суді України відбулося перше координаційне засідання робочої групи по підготовці урочистих заходів з цієї нагоди. З напрямками роботи, згідно плану, затвердженого Головою ВГСУ Віктором Татьковим, присутніх ознайомив керівник групи, заступник Голови суду Анатолій Осетинський.

         Ряд намічених пунктів передбачають широке висвітлення шляхів вдосконалення господарського судочинства України за роки його становлення та напрямки реалізації судової реформи в умовах, запроваджених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Прес-служба ВГСУ

 

Оголошення 30.11.2010

         Повідомляємо, що 7 грудня 2010 року о 12-00 в приміщенні Вищого господарського суду України відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України. На засіданні будуть розглянуті питання формування кадрового резерву суддів на заміщення адміністративних посад в господарських судах України, призначення на адміністративні посади у господарських судах та стан організаційно-кадрового забезпечення господарських судів.

        

Семінар-тренінг для керівників відділів ВГСУ 15.11.2010

12 листопада 2010 року у Вищому господарському суді України відбувся семінар-тренінг "Управління конфліктами", участь у якому взяли молоді перспективні керівники підрозділів ВГСУ.

Мета семінару - оволодіння системою знань і умінь, які забезпечують здатність аналізувати причини конфліктів, обирати ефективну стратегію поведінки в таких ситуаціях, здійснювати управлінський вплив, налагоджувати ділові відносини, організовувати дієві комунікації у ситуації конфлікту, дотримуватися етики і культури поведінки.

Зазначений семінар покликаний підвищити персональні лідерські якості та рівень ефективності взаємодії керівників з підлеглими.

По закінченні семінару-тренінгу учасники отримали відповідне свідоцтво Інституту вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету, який входить до Переліку навчальних закладів післядипломної освіти для здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

Детальніше »
Збори суддів ВГСУ 08.11.2010

5 листопада 2010 року відбулися збори суддів Вищого господарського суду України з наступним порядком денним:

1. Про затвердження структури апарату Вищого господарського суду України.

2. Про затвердження штатного розпису апарату Вищого господарського суду України.

3. Про затвердження Положення про апарат Вищого господарського суду України.

Відповідно до положень статті 150 ч. 2 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», розгляд цих питань відбувся за поданням Голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова.

У ході зібрання суддями детально розглянуто та обговорено кожний пункт поданого порядку денного, заслухано ряд пропозицій.

За результатом обговорення вищевказаних питань прийнято рішення, яким затверджено структуру апарату ВГСУ, штатний розпис та Положення про апарат ВГСУ.

 

Прес-служба ВГСУ

 

 

Відбулось засідання секції Науково-консультативної ради ВГСУ 08.11.2010

1 листопада 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради ВГСУ.

У засіданні секції взяли участь науковці: доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Беляневич О.А., кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету ім. І.Я. Франка Богдан Й. Г., кандидат юридичних наук, керуючий партнер ЮФ "Антіка" Кот О.О., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі України Костицький В.В., доктор юридичних наук, академік АПрН України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Кузнєцова Н.С., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г....

Детальніше »
Судді у відставці (на пенсії), які працювали у Вищому господарському суді України 07.11.2010

Притика Дмитро Микитович

 


Демченко Сергій Федорович

 

 

Осетинський Анатолій Йосипович

 

Москаленко Віктор Семенович

 

 

     

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада

 

 

 

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада


 

 

ПІП

(дата народження)

роки, коли працював

посада


 

 

ПІП

(дата народження)

роки,...

Детальніше »
Прийнято постанову Вищого господарського суду України 18.10.2010

 

Постанова пленуму Вищого господарського суду України

«Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України»

 

         Початок жовтня ( 01.10 - 11.10.2010 р.) став знаковим у роботі Вищого господарського суду України. З прийняттям нового Закону «Про судоустрій та статус суддів» та у зв'язку з потребою однакового застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу, зокрема норм кодексу, які регулюють порядок перевірки ВГСУ відповідності заяв сторін та Генпрокурора про перегляд рішень господарських судів вимогам ГПК, пленум ВГСУ вирішив підготувати такі роз'яснення. Тож в десятиденний період суддями та редакційною комісією було зроблено досконалий аналіз назрілого питання та на завершальному етапі пленуму ВГСУ було прийнято відповідну постанову (текст постанови подається нижче), котра є вагомим чинником на сучасному етапі судочинства.

Прес-служба ВГСУ

  

ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ

Детальніше »