Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 грудня 2019 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про обчислення термінів доставки залізницею вантажів та визначення розміру штрафу за порушення цих термінів (Інформаційний лист ВГСУ від 04.04.2012 № 01-06/420/2012) 04.04.2012 Друкувати

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань  стосовно обчислення термінів доставки залізницею вантажів та визначення розміру штрафу за  порушення цих термінів  вважаємо за необхідне звернути увагу на таке.

Згідно з частинами другою і третьою статті 41 Статуту залізниць України (далі - Статут) терміни доставки вантажів та правила обчислення термінів їх доставки встановлені Правилами обчислення термінів доставки вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644.

За приписами пунктів 2.1, 2.4  названих Правил обчислення відповідних термінів починається з 24-ї години дати приймання вантажу до перевезення, зазначеної в перевізних документах.  

Розміри штрафу за несвоєчасну доставку вантажів, які залізниця сплачує одержувачу вантажу, встановлені статтею 116 Статуту у відсотках від провізної плати залежно від кількості прострочених діб.

Таким чином, встановлений статтею 116 Статуту штраф застосовується у разі прострочення доставки вантажу на дві доби (більше ніж на 48 годин), на три доби (більше ніж на 72 години) і на чотири доби (більше ніж на 96 годин).    

Якщо прострочення доставки вантажу допущено залізницею менш як на дві доби (не більше 48 годин), що обчислюється з 24-ої години дати приймання вантажу до перевезення, то підстави для нарахування передбаченого статтею 116 Статуту штрафу відсутні.

 

 

Голова Вищого господарського

суду України                                                                                                                                                                                  В. Татьков 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи