Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Вищий господарський суд України приймав делегацію господарських судів Республіки Білорусь 02.03.2012 Друкувати

1 березня 2012 року в рамках ознайомчого візиту до Києва делегація господарських судів Республіки Білорусь відвідала Вищий господарський суд України та господарський суд міста Києва, де гості зустрілися з керівництвом судів та обговорили низку актуальних проблем господарського судочинства обох країн.

Іноземну делегацію представляли голова господарського суду Вітебської області Олена Ніколаєва, заступник Голови господарського суду Гродненської області Денис Валдайцев та представники Вищого господарського суду Республіки Білорусь.

Заступник Голови Вищого господарського суду України Анатолій Осетинський ознайомив гостей із особливостями судоустрою України, специфікою роботи спеціалізованих судів та змінами, пов'язаними з набранням чинності Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про судовий збір». Також Анатолій Осетинський обговорив із закордонними колегами практику застосування спрощених і альтернативних процедур врегулювання господарських спорів, в тому числі підписання мирових угод в господарському процесі, розвиток позасудової медіації та питання функціонування третейських судів.

Жваве обговорення викликало правове регулювання застосування електронного правосуддя і виконання рішень іноземних судів в рамках міжнародної правової допомоги. 

Керівник апарату Вищого господарського суду України Ірина Галівець на прохання зарубіжних колег розповіла про структуру Вищого господарського суду України та організацію роботи Суду.

В зустрічі також взяли участь судді Вищого господарського суду України Світлана Шевчук та Олексій Муравйов, начальник управління організаційної роботи Максим Нарольський, начальник відділу комп'ютерного і програмного забезпечення та інформаційної безпеки Ігор Кукушкін та представник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Людмила Олійник.

Однією з тем зустрічі було представлення розробленого Державним підприємством «Інформаційні судові системи» та Державною судовою адміністрацією України презентації «Стратегія розвитку єдиної інформаційної системи на 2012-2014 роки». Перший заступник генерального директора ДП «Інформаційні судові системи» Віталій Живаєв продемонстрував учасникам зустрічі розроблені проекти, зокрема, встановлення системи відеоконференцзв'язку в судах, запровадження системи «Електронний суд». Керівництво ВГСУ та гості мали можливість скористатися новітньою системою відеоконференцзв'язку в одному із залів судових засідань Вищого господарського суду України, де якраз і було встановлено прямий відеозв'язок із Вищим господарським судом Республіки Білорусь та Харківським апеляційним господарським судом. В ході тристоронньої відеоконференції учасники заходу обговорили переваги і недоліки застосування відеоконференцзв'язку при розгляді справ. 

Іноземні гості також мали змогу відвідати Музей історії господарських судів України, ознайомитися з новинками вітчизняної правової літератури в бібліотеці ВГСУ, оцінити умови роботи своїх колег - суддів Вищого господарського суду України, їх помічників та секретарів.

У господарському суді міста Києва поважних гостей зустрічали в. о. Голови Суду Едуард Шевченко та керівник апарату Оксана Скрипай, які провели екскурсію й ознайомили гостей з організацією роботи столичного Суду та особливостями комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду", яка, до речі, викликала велику зацікавленість в закордонних колег.

В ході зустрічі сторони також обмінялися передовим досвідом в галузі процесуального права та домовилися про подальшу плідну співпрацю між господарськими судами України та Республіки Білорусь.


Відділ міжнародно-правового співробітництва
та зв'язків зі ЗМІ

 

Див.фото

« Повернутись до всіх матеріалів групи