Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
В приміщенні Вищого господарського суду України відбувся національний раунд міжнародного конкурсу ім. Філіпа Джессапа 13.02.2012 Друкувати

Протягом 10-12 лютого 2012 року за сприяння Вищого господарського суду України відбувся щорічний національний раунд міжнародного студентського конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа.

Організатором даного Конкурсу є Асоціація студентів міжнародного права (International Law Students Association, ILSA).    

Змагання Джессапа було започатковано 1960 року в Гарвардській школі права з метою набуття студентами досвіду застосування міжнародного публічного права в імітаційному залі суду.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду Організації Об'єднаних Націй.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, повазі до мирного вирішення спорів, принципу верховенства права, обміну досвідом між правовими школами світу та зосередженні уваги студентів на гострих правових проблемах сучасності.

Цього року в Конкурсі взяли участь кращі студентські команди:

- Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Інститут міжнародних відносин);

- Київського національного університету імені Тараса Шевченка (юридичний факультет);

- Національного університету "Києво-Могилянська академія";

- Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків);

- Національного університету "Одеська юридична академія";

- Національного університету "Острозька академія";

- Львівського національного університету імені Івана Франка;

- Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Конкурс проходив в залах судових засідань Вищого господарського суду України, який на три дні перетворився на модель Міжнародного суду ООН, де кожна команда-учасник виступала в якості позивача та відповідача у спорі відповідно до заданої фабули справи щодо статусу міжнародної організації та її обов'язків у міждержавних відносинах.

Цьогорічні дебати були спрямовані на вирішення питань про: право представляти державу в Міжнародному суді ООН; законність застосування сили в міжнародному праві; імунітет держави від судової юрисдикції інших держав та захист культурної власності в умовах військових конфліктів.

Суддівство Конкурсу забезпечували правники провідних юридичних фірм України, експерти з досвідом роботи у галузі міжнародного права, в тому числі з Росії та США, а також колишні учасники Конкурсу.

Національним чемпіоном цього року стала команда Національного університету "Києво-Могилянська академія", яка і представлятиме Україну на Міжнародних раундах за Кубок Джессапа, які відбудуться 25-31 березня 2012 року в м. Вашингтон (Округ Колумбія). Почесне друге місце зайняла команда Національного університету "Одеська юридична академія".

Крім головного переможця всі команди-учасниці Конкурсу були відзначені почесними дипломами, в тому числі в номінації на найкращу письмову роботу та найкращого доповідача (як у ролі позивача, так і відповідача).

Керівництво Вищого господарського суду України щиро вітає з перемогою команду Національного університету "Києво-Могилянська академія" та бажає успіхів в подальшій боротьбі за почесний трофей на міжнародній арені.

Див.фото

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи