Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Прес-реліз 03.03.2011 Друкувати

02 березня 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулась робоча зустріч суддів ВГСУ та представників проекту Ради Європи "Прозорість та ефективність судової системи України - пана Олексія Гоцула та експерта Джеремі Макбрайда. Від Вищого господарського суду України на зустрічі були присутні - Генадій Кравчук - секретар пленуму ВГСУ, а також судді - Григорій Мачульський та Олексій Муравйов.

Метою зустрічі був аналіз діяльності проектів Ради Європи в Україні, їх досягнення, а також обговорення пропозицій щодо подальшої співпраці із Вищим господарським судом України у сфері навчання суддів щодо впровадження Конвенції з захисту прав та основних свобод людини та рішень Європейського Суду з прав людини.

Експерти Ради Європи зазначили, що на їх думку в Україні зменшується кількість рішень із застосуванням норм Конвенції та врахувань рішень Європейського суду з прав людини. В свою чергу, суддями ВГСУ було зазначено, що для нас необхідно зрозуміти принципи застосування практики Європейського суду. Як приклад, було наведено рішення проти Великобританії - країни з прецедентним правом - у яких іноді зазначаються такі порушення, яких в Україні, де існує континентальна правова система, бути не може. Геннадій Кравчук зазначив, що більшість рішень проти України стосуються порушення статті 6ї Конвенції в контексті невиконання судових рішень. Та українська судова система відповідно до чинного законодавства не в змозі вирішити цю проблему, бо повноваження з виконання рішень судів знаходяться у компетенції органів виконавчої влади.

Але у будь-якому разі, судді зацікавлені у вивчені практики та застосування рішень Європейського суду. Олексій Муравйов зауважив, що суддів господарських судів цікавить практика у сфері конкурентного права, корпоративних прав, права власності тощо.

Наприкінці зустрічі суддями було висловлено позицію щодо готовності майбутньої співпраці з проектами Ради Європи і Вищий господарський суд України надасть повне сприяння під час організації навчання суддів.

 

Прес-служба

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи