Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Інформаційне повідомлення 03.03.2011 Друкувати

З 26 лютого по 02 березня 2011 року відбувся робочий візит делегації суддів та працівників апарату судів України до Вищої Школи Суддів Грузії. Поїздка була організована Судовою Асоціацією України "Фундація сприяння правосуддю".

До складу делегації увійшли представники загальних та спеціалізованих судів, зокрема, у поїздці взяли участь Міщенко Станіслав Миколайович - заступник голови Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ, Першиков Євген Володимирович - секретар другої судової палати Вищого господарського суду України, Шевченко Олександр Васильович - заступник голови Апеляційного суду Київської області. Також було запрошено начальника управління ВГСУ - Зуєвич Лесю Леонідівну та керівника апарату апеляційного суду Київської області. Судову Асоціацію України представила Тарасова Катерина Ігорівна - голова Правління організації, Волкодав Наталія Борисівна - заступник голови Правління та Пісна Світлана Іванівна - експерт організації.

У рамках візиту учасників делегації ознайомили з судовою системою Грузії, системою підготовки суддівських кадрів та працівників апаратів судів, процедурою призначення та звільнення суддів, процедурою притягнення їх до дисциплінарної відповідальності тощо.

Директор Школи Суддів - Давід Саакашвілі розповів про систему підготовки суддівських кадрів, що включає в себе іспити та 12-місячне навчання кандидата на посаду судді. Також він ознайомив присутніх з процедурою підготовки та підвищення кваліфікації працівників апаратів грузинських судів.

Під час візиту до Тбіліського апеляційного суду (одного з двох в країні), його голова - Валерій Церцвадзе розповів про процесуальну діяльність суду, продемонстрував зали судових засідань та приміщення суду загалом. Однією з основних тем дискусії в суді стала тема боротьби з корупцією в судах. Грузинські судді зазначили, що перш за все, завдяки політичній волі керівництва держави, судова система була повністю профінансована, суддям у десять разів підвищили заробітну плату та забезпечили їх родини житлом та іншими соціальними гарантіями. Після чого впровадили прозору, чітку але жорстку систему звільнення суддів за корупційні діяння. Значну увагу держава приділила спрощенню процесуального законодавства, що значно полегшило доступ до правосуддя в країні.

Також під час візиту відбулася зустріч із членами Вищої ради юстиції Грузії, які розповіли про діяльність та склад цього органу, систему призначень тощо.

Українська делегація, в свою чергу повідомила грузинських колег про судову реформу, що відбулася в Україні, про діяльність Вищих спеціалізованих судів в Україні, про порядок призначення та звільнення судді з посади тощо.

 

ДОВІДКА:

Судова система Грузії складається з місцевих судів, двох апеляційних судів та Верховного Суду Грузії. В Грузії діє внутрішня спеціалізація суддів у складі суду. На сьогодні в Грузії нараховується близька 300 суддів загалом. Середньомісячна заробітна плата судді першої інстанції складає близька 2000 доларів США. Також існує система надбавок та нарахувань за стаж та кваліфікацію судді та, зокрема, судді мають змогу отримувати премії на представницькі витрати. Суддя призначається терміном на 10 років, після чого йде процедура перепризначення.

Прес-служба

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи