Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Прес-реліз 18.02.2011 Друкувати

18 лютого 2011 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбулась робоча зустріч керівника відділу міжнародно-правового співробітництва та звя'зків зі ЗМІ ВГСУ Тарасової Катерини Ігорівни із представниками засобів масової інформації та громадськості. 

В рамках зустрічі, було обговорено низку питань щодо співпраці господарської гілки судової влади та Вищого господарського суду України із засобами масової інформації, основні напрямки роботи нового Голови ВГСУ - Татькова В. І., а також надана загальна інформація щодо діяльності суду.

Тарасовою К. І. було зазначено, що віднині буде запроваджуватися максимальна прозорість діяльності Вищого господарського суду України та створюватися сприятливі умови для журналістів у висвітленні діяльності суду, суддів, забезпечуватися інформаційна підтримка журналістам, що займаються поданням інформації щодо процесів у резонансних судових справах тощо. На розгляд журналістам було представлено проект нового положення про акредитацію представників ЗМІ, яке, зокрема, з метою підготовки інформаційних матеріалів передбачає акредитацію на судові процеси тощо. 

Також, під час зустрічі із журналістами керівник прес-служби ВГСУ повідомила про концептуальне бачення Голови суду Татькова В. І. щодо подальшого розвитку системи господарських судів в Україні. Так,  основні зусилля будуть направлені на підвищення якості судових рішень, забезпечення прозорості та доступності правосуддя, яке повинно стати, в першу чергу, зрозумілим для суспільства.  На сьогодні, господарське судочинство є найбільш оперативним у порівнянні з іншими судовим гілками, у Вищому господарському суді працюють найбільш досвідчені судді, і наразі, основним завданням є підвищення авторитету суду у суспільстві.  

Щодо питання боротьби із корупцією, Тарасова К. І. зазначила, що Голова суду прикладе максимальні зусилля для того, щоб ті недобросовісні судді, які ще працюють у системі у ній не працювали. На сьогодні здійснюється величезна робота по підвищенню якості судочинства та приведення практики до єдності. У суді створено відділ по узагальненню судової практики, планується створення бази судових рішень усіх юрисдикцій, з метою узагальнення рішень по аналогічним спорам задля усунення проблеми із неоднаковим застосуванням норм законів судами.

Щодо питання із допуском справ на розгляд до Верховним Судом України, Тарасова К. І. повідомила, що за 2010 рік до Вищого господарського суду України надійшло 32,3 тисячі справ. З них по суті розглянуто судом 20,4 тис. скарг. З моменту набуття чинності нового Закону України "Про судоустрій та статус суддів" від 07.07.2010, яким передбачено зміну порядку перегляду судових рішень Верховним Судом України  за період з 30.07.2010 року - 31.12.2010року до ВГСУ надійшло 1 тис. заяв про перегляд судових рішень. Відносно 77 справ  суддями ВГСУ постановлено ухвали про допуск їх до провадження ВСУ, з яких за результатами перевірки ВСУ розглянуто - 49, задоволено повністю  - 24, частково - 2, відмовлено - у задоволенні заяви - 23.

Що стосується роботи автоматизованої системи розподілу справ, то як зазначила керівник прес-служби ВГСУ - ідея щодо запровадження є вчасною, впровадження її є необхідним, і в господарських судах вона вже діє. Але є низка питань до її розробників, адже вона дає певні збої у роботі - у судах є випадки, коли за однаковий період деякі судді отримують по 3 справи, а деякі по 60. До речі, Вищий господарський суд України має  найпотужніший сервер і на розподіл справи витрачається трохи більше однієї хвилини, тоді як в інших судах - до 5-6 хвилин на справу.

Наприкінці зустрічі було висловлено побажання для представників ЗМІ більш ретельно підходити до питання висвітлення діяльності суду, судових процесів, Тарасова К. І. зауважила, що за необхідністю буде надаватися інформація, що стосується усіх питань,   які цікавлять суспільство.

 

                                                                          Прес-служба

« Повернутись до всіх матеріалів групи