Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 10 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ЛИСТ N 01-8/928 від 20.12.95 Про деякі питання практики застосування Закону України "Про банкрутство" 20.12.1995 Друкувати

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

У практиці застосування Закону України "Про банкрутство" ( 2343-12 ) виникли питання щодо правильності визначення суб'єкта банкрутства і територіальної підвідомчості справ про банкрутство. В порядку інформації доводимо до відома арбітражних судів наступне: 

1. Згідно зі статтею 2 Закону України "Про банкрутство" суб'єктами банкрутства можуть бути лише юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності. Тому справи про банкрутство порушуються виключно щодо юридичних осіб, а не їх відособлених підрозділів (філій, представництв, відділень). 

2. Згідно зі статтею 15 АПК України ( 1798-12 ) справи про банкрутство розглядаються арбітражними судами за місцезнаходженням боржника, тобто юридичної особи, а не її відособленого підрозділу (філії, представництва, відділення). 

3. Помилково порушена справа про банкрутство відособленого підрозділу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності підлягає припиненню з посиланням на статтю 80 АПК України і пункт 19 Роз'яснення Президії Вищого Арбітражного Суду України від 15.04.93 р. N 01-6/481 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про банкрутство". 

4. При непідвідомчості справи про банкрутство юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності даному арбітражному суду останній надсилає матеріали справи за встановленою підвідомчістю відповідно до вимог статті 17 АПК України.

« Повернутись до всіх матеріалів групи