Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 21 вересня 2019 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ від 21.01.92 р. N 01-7/81 Про сплату державного мита установами банків 21.01.1992 Друкувати

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

     В зв'язку з прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність" виникло питання щодо сплати державного мита за позовами установ банків при зверненні до арбітражного суду. 

З цього приводу Вищий арбітражний суд України звернувся до Міністерства фінансів республіки, яке листом від 24.12.91 N 04-104 дало таке роз'яснення: 

"На основі ст. 4 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 29.06.79 "Про державне мито" від сплати державного мита звільнялися Українські банки Ощадбанку СРСР, Промбудбанку СРСР, Агропромбанку СРСР, Житлосоцбанку СРСР і їх установи на місцях". 

З прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність" ця стаття Указу втратила чинність, оскільки банківська система на Україні: є дворівневою і складається з Національного банку України та комерційних банків різних видів і форм власності. Від сплати державного мита звільняються лише Національний банк та його установи (за винятком госпрозрахункових). 

Отже, з прийняттям цього Закону комерційні банки сплачують держмито в порядку, встановленому для всіх організацій і установ". 

Заступник Голови Вищого арбітражного суду України      А.Й.Осетинський

« Повернутись до всіх матеріалів групи