ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          


 19 січня 2011 р.                                                                                    

№ 57/183-10  


               Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Головуючого  -                                       Ткаченко Н.Г.


Суддів  -                                                   Катеринчук Л.Й.


                            Коробенка Г.П.


За участю  представників :  Військової прокуратури Київського гарнізону –Шекшеєвої В.С.; Міністерства оборони України -  Лепень О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій"

на постанову Харківського апеляційного господарського суду від   22.11.2010р. та ухвалу господарського суду Харківської області від 25.10.2010 р.  по справі № 57/183-10 за позовом Військового прокурора Київського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України  та Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України  до  ТОВ   "Міжнародний центр інноваційних технологій"  про стягнення 1 281 947,03 грн., -


                                   В С Т А Н О В И В :


Військовий прокурор Київського гарнізону звернувся в червні 2010 р. до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Міністерства оборони України  та Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України про стягнення з ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій"  заборгованості по орендній платі                               в сумі 1 281 947,03 грн.


Міністерством  оборони України  та Київським квартирно-експлуатаційним  управлінням 21.10.2010 р. подана заява про уточнення позовних вимог,  де вони просили стягнути з відповідача  заборгованість по орендній платі, яка виникла внаслідок невиконання умов договору оренди №2/2008/ГоловКЕУ в сумі 1651813,98 грн. та пеню в сумі 120 214,20 грн.

24.09.2010 р. до господарського суду Харківської області надійшла заява позивача про зупинення провадження по справі  № 57/183-10 до закінчення розгляду справи № 50/17  Київським апеляційним господарським судом.

Ухвалою господарського суду Харківської області від                           25.10.2010 р.  /суддя Аюпова Р.М./ справа № 57/183-10 передана за територіальною підсудністю до господарського суду Київської області.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від                22.11.2010 р. по справі  № 57/183-10 /судді : Камишева Л.М., Ільїн О.В., Черленяк М.І./ відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, апеляційна скарга ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій" залишена без задоволення,  ухвала господарського суду Харківської області від 25.10.2010 р. залишена без змін.

В касаційній скарзі відповідач - ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій"  просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 25.10.2010 р. та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 22.11.2010 р.,  посилаючись на те, що вони постановлені з порушенням норм матеріального та процесуального права справу направити  на новий розгляд до господарського суду Харківської області.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представників  позивача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи і було встановлено господарським  судом, відповідно до витягу з Єдиного  державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,  станом на 24.09.2010 р., місцезнаходженням відповідача є: 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Дзержинського, буд.14. (т.1, а.с.82).

       Відповідно  до ч.1 ст.15 ГПК України справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються господарським судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо.

        Позов заявлений Військовим прокурором Київського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України та Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України  до ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій" про стягнення з відповідача  шкоди, завданої державі за договором оренди                                     № 2/2008 /ГоловКЕУ від 22.10.2008 р., яка складається із заборгованості по орендній платі в сумі 1 281 947,03  грн.

       В  позовній заяві прокурор зазначив адресу відповідача: 61022,                          м. Харків, пр. Правди, 5 та надав свідоцтво про державну реєстрацію ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій" від 06.08.2008 р. (а. с. 22), тому  господарський суд Харківської області обґрунтовано  прийняв справу до свого провадження та призначив її до розгляду за правилами територіальної підсудності, відповідно до ст.15 ГПК України.

Згідно зі ст.17 ГПК України, якщо справа не  підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви або винесення ухвали про передачу справи.

Господарським судом Харківської області  було встановлено, що місцезнаходженням ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій"  є Київська область, м. Бориспіль, вул. Дзержинського, буд.14, про що свідчить  витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Таким чином, господарський суд Харківської області  дійшов до правильного висновку, що дана справа підлягає розгляду у господарському суді Київської області за місцезнаходженням відповідача, згідно з вимогами  ч.2 ст.15 ГПК України та направив її за територіальною підсудністю.

Посилання ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій"   в касаційній скарзі на порушення судами попередніх інстанцій норм господарсько-процесуального права, у зв'язку з незадоволенням клопотання прокурора про зупинення розгляду справи, є необгрунтованим, оскільки відмова в задоволенні клопотання не свідчить про незаконність ухвали господарського  суду Харківської області  про передачу справи за територіальною підсудністю до господарського  суду Київської області.

На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Харківського апеляційного господарського суду від                22.11.2010р. та ухвала господарського суду Харківської області від 25.10.2010 р.  постановлені  у відповідності до фактичних обставин справи  та вимог чинного законодавства і підстав для їх  скасування  вбачається.

       Доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду, які викладені в оскаржуваних судових рішеннях.  

            

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1115, 1117 –11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -                     

                               П О С Т А Н О В И В:    

       

Касаційну  скаргу ТОВ "Міжнародний центр інноваційних технологій" залишити без задоволення.


         Постанову Харківського апеляційного господарського суду від                22.11.2010р. та ухвалу господарського суду Харківської області від 25.10.2010 р.  по справі № 57/183-10 залишити без змін.         Головуючий -                                                          Ткаченко Н.Г.


         Судді  -                                                                     Катеринчук Л.Й.


                                                                                        Коробенко Г.П.